Sizce tarım aleti ve makinaları üretiminde en ileri il yada ilçe hangisi.

Ynt: Sizce tarım aleti ve makinaları üretiminde en ileri il yada ilçe hangisi.

gerek tarım arazileri gerek insan aklı ile tarım en ileri düzeyde işlendiği Konya ilinin ileri düzeyde olduğunu düşünüyorum Ali abi.. marka olarak ise Alpler iyidir ama motorunu götürüp hidroliğe göre pulluk yapılmasını tercih ederim...

Konya önde ama Tokattada cok kaliteli aletler yapiliyor. Konya mekanikde iyi ama demirde Tokat konyadan asagi kalmaz diye düsünüyorum...

Tekirdağ ' ın Hayrabolu ve Malkara ilçeleri önde gelir diye düşünüyorum. Çünkü sadece yurt içi değil. Aynı zamanda yoğun bir şekilde yurt dışı çalışıyorlar. Özellikle Balkan ülkelerine çok ürün satıyorlar. Hatta bir yerde haberide vardı. Yıllık ciro miktarları diye. Hayrabolu tarım aletleri konusunda çok büyük kazanç sağlıyor diye yazıyordu.

alipasalierkan link=topic=42185.msg384338#msg384338 date=1303253101' Alıntı:
Tekirdağ ' ın Hayrabolu ve Malkara ilçeleri önde gelir diye düşünüyorum. Çünkü sadece yurt içi değil. Aynı zamanda yoğun bir şekilde yurt dışı çalışıyorlar. Özellikle Balkan ülkelerine çok ürün satıyorlar. Hatta bir yerde haberide vardı. Yıllık ciro miktarları diye. Hayrabolu tarım aletleri konusunda çok büyük kazanç sağlıyor diye yazıyordu.

trakya olarak düşünürsek tabiki hayraboluyu rahatlıkla ilk sıraya koyabiliriz. ben malkaralıyım, malkarayıda sayabiliriz ama ilk sıra hayrabol dememiz gerekiyor.

KONYA SANAYİSİ NORMAL BİR İLKADAR VAR DERİM TÜRKİYENİN HERHAN Gİ BİR YADA İLÇESİNDE ÜRETİLEN TARIM ALETİ KONYADA KESİN ÜRETİLİYORDUR ....

nerde yapılırsa yapılsın Samsunda bozulan ford diferansiyeli Yozgatta bozulan >John deere silindir kapağı Kırıkkalede yatak kesen Enter ......römork pulluk ızgara sorunsuz bir şekilde Çorumda yapılır bölgesinin lider şehri Çorum .....Konya ile aşık atamayız ama aşşağıda kalmayız....