TÜMOSAN 90-80Mİ? JD 5725Mİ ?

Ynt: TÜMOSAN 90-80Mİ? JD 5725Mİ ?

tümosan tercih ederim yakıtı bıraz jd ye bakarak fazla ama çok çeker fiyatı da uygundur yanı bn jd de pek bir özellik göremiyorum sadece sağlam az yakar (bazılarına göre)kabin içi güzel dizayn edilmiştir

Arkadaşlar böyle konular açarken sorduğunuz traktörlerin teknik verilerini de yazarsanız konu daha faydalı olacaktır. Traktörler hakkında bilgisi olmayanlar bilgi sahibi olurken, traktörleri teknik yönden karşılaştırmak da daha rahat olacaktır.
Yoksa bu şekilde 'bul karayı al parayı' der gibi sorunca pek bir anlamı olmuyor açıkçası...

Holland link=topic=42195.msg384340#msg384340 date=1303253154' Alıntı:
Arkadaşlar böyle konular açarken sorduğunuz traktörlerin teknik verilerini de yazarsanız konu daha faydalı olacaktır. Traktörler hakkında bilgisi olmayanlar bilgi sahibi olurken, traktörleri teknik yönden karşılaştırmak da daha rahat olacaktır.
Yoksa bu şekilde 'bul karayı al parayı' der gibi sorunca pek bir anlamı olmuyor açıkçası...
güzel kardeşim haklısın ama onları zaten bilsem sormazdım. ama kullanıcılarına sormak istedim sadece,belki kulupten bi arkadaşımız 90-80 ile 5725 bi tarlada görmüşdür zaten onuda gördüyse bu konuya en güzel cevap o görüklerini anlatımı olur. haksızmıyım ??

konfor diosan jd derim
güç olarak bilemicem ama kaldırma kapestesi çok düşük buna her ekipman takılmaz
tümosanında az ama genede arada 700 kg fark var
bnm td65 bile 3 ton kaldırıyo
90 hplik traktörler 3 ton kaldırmıyo ?

arkadaşım ikiside 1.5 ile 2.0 arasında yakan traktörler ikiside uygun ekipmanı takınca tarlada tarlada canavar olan traktörler bence birbirlerinden çok farkı yok gibi 5725 in arka hidrolik gücü düşük ama ufak bir ayarla hallediliyor 90 80 ninde düşük ama 6 lıyı kaldırabiliyor demekki buda sorun deil geriye konfor kalıyor bu konuda gerek kabin olsun gerekse shuttle özelliğiyle 5725 ön plana çıkıyor. ama bence sen bunların ikisinide bi kenara koy 2. el bi 5r veya 5020 jd al. türk çiftçisine en uygun traktörler bunlardır diye tahmin ediyorum.

ben jd kullanıcısıyım ama jd o serisi hiç hoş değil gerçi 2 traktöründe eksiklikleri hemen hemen aynı 2sindede hidrolikler çok düşük traktörü almamada bence en büyük etkenlerden birisi sadece 5725 için değil 90-80 içinde hidrolikler çok zayıf jd artısı kabin konfor 10 numara o kadar çok iyi olmasada tümosana göre parça kalitesi zaten tümosanla hiç bir zaman aynı kefeye konulamaz jd çok daha üstün sağlamlık konusunda ama yinede 2 traktörüde tercih etmem 2. el aynı fiyata 6000 seriri alırım zaten jd ' nin hesas traktörleri 6000 serisinden sonra geliyor