NEW HOLLAND TD 80 D EURO 3

MERHABA ARKADAŞLAR,YENİ NEW HOLLAND TD 80 D TİER 3 ALDIK.TRAKTÖRDEN ÇOK MEMNUNUZ.ÇEKİŞİ,İŞ YAPMA KABİLİYETİ,KONFORU ÇOK GÜZEL.EURO 2 MOTORLU OLANLILARLA PEK FARKI YOK ARKADA 4 TANE HİDROLİK ÇIKIŞI VAR.BİRDE DEVİR SAATİ 30 ' LUK DEĞİL 25 ' LİK BU SAAT ÜZERİNDE EN SON 2700 DEVİRE ÇIKIYOR.BU MOTORLAR 3000 DEVİR DEĞİL Mİ?NEW HOLLAND KULLANICILARINDAN BU KONUDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.ŞİMDİDENB TEŞEKKÜRLER HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR.

Ynt: NEW HOLLAND TD 80 D EURO 3

üstadım keşke kendini filan tanışma bölümünde tanıtsaydın önce sonra bide forumda büyük harflerle yazı yazmak uygun degildir küçük harflerle yazmak gerekir dikkat edermisin acaba

Aga bir sorun yok motorunda. zaten maksimum 2500dd çıkar onun motoru. motor 3000dd çıkmaz. 1400dd 320 tork veriyor 1600dd yı geçmezsen yakıtta ve çekişte problem yaşamazsın. Hayırlı olsun.

Teşekkürler arkadaşlar,kendimi tanıtmak gerekirse ben İstanbulda Makina Müh. okuyorum.Daha önceden Massey Ferguson 275 (Brazilya üretimi) kullanıcısıydık.O traktörü tam 34 sene kullandık.Senede ortalama (500 dönüm toprak işledi.) Sıfırlığından şimdiye kadar, 77 model o motorlar da çok güzeldir, bilen bilir bizimki çok bakımlı ve temizdi.Yeni td 80 aldık.en kısa zamanda sizlerle fotoğraflarını paylaşacağım.almak isteyen ve düşünen arkadaşlara tavsiye ederim her yönüyle çok iyi bir makine almak isteyenlerin soruları olursa traktörü denedik her konuda cevaplarım.Herkese iyi çalışmalar

Teşekkürler yakıtını nadasta denedik 4*12 Şakalak marka pullukla sıkı toprakta derin sürümde 1,7-1,8 lt yakıyor şimdilik arkadaşlar ama daha 50 saat oldu.motor açıdıktan sonra düşecektir.bizim massey 275 brazil yolda 45 km/h yapardı ama nh td 80 d yoldada epey iyi zaten camında 3 ' ün 4 ' ü ile 2300 devirde 40 km/h sürat yapacağı tablosu var bizim ki radyal lastikli oldukça konforlu.hepinize iyi çalışmalar.

Geçmiş olsun çiğ mazot atma sorunu ve çelişten düşme için enjektörlerine ve pompa ayarlarına servis baktı mı ECU ' lu olduğundan elektronik püskürtmeli enjektörlerin basınçlarına ayar yaptırırsanız umarım düzelir.

sorunu bulamıyolar. Ankara göz altına aldı motoru dün denemeye geldiler istemiyom dedim alın geri dedim bizim yapacağımız bişey yok ankara açtırmıyo bize dedi buradaki servis. Motoru 100 saate tamamlayınca bi incelemeye alcaklarmış düzelirse dewam düzelmezse yenisini getirin dedim. motor şuan 53 saatte

Hayırlısı olsun umarım sorununuz düzelir düzelmezsede motorun yanma odası elemanlarında fabrikasyon sorun varsa da size yenisini vermeleri gerekmektedir.iyi çalışmalar

honest88 link=topic=42206.msg390471#msg390471 date=1303942861' Alıntı:
Hayırlısı olsun umarım sorununuz düzelir düzelmezsede motorun yanma odası elemanlarında fabrikasyon sorun varsa da size yenisini vermeleri gerekmektedir.iyi çalışmalar
öyle yapacaklar güya ama bilmiyoz bakalım. Hayırlısı artık ne diyelim bils-*-

slm arkadaşım hayırlı olsun bendede aynı traktörden var sanırım benimki tier 2 su an 120 saatte 500 dekar nadas yaptım 1.7 1.8 arası derin srüm dörtlü turan pullukla yakıtı . genel anlamda iyi ama kabini beğenmedim her yerinden toz giriyor kendim elden geçirmek slikon çekmek zorunda kaldım arkadaşım hız konusunda yanılıyorsun 25 km max hız yapıyor ama ben traktörde çok hızın doğru olmadiginı düşunenlerdenim saygılarımla

Öncelikle meraba seninde traktörün hayırlı uğurlu olsun.Bizde epey yer sürdük. kabin içine toz alma sorunu bizimkinde olmadı.ama kabin içi için olumsuzluk olarak şunu söyleyebilirim iki kişi için dar yapılmış.ama hız konusunda yanıldığımı sanmıyorum.zaten euro 2 olan 80 ' liklerin fiyat listesinde hızı parantez içinde 30 km diye bahsediliyordu.ama euro 3 olanları için biz almadan önce bayide bu konuda uyarmıştı fabrikayla irtibat halindeyiz euro 3 ler daha hızlı olacak 40 km surat yapması için tasarlanıyor demişti.Nitekim de öyle bahsettiğim gibi bizde massey 275 vardı Brazilya montajlı 77 model o yolda mükemmel giderdi.40-45 km yapardı biçerdövere büyük tarlalarda yazın harmanda rahat römork yetiştirirdi römorklarımız damperli,birini bırakıp birini yıkıyorduk sonra biçerdövere yetiştiriyorduk ve o makine yetiştiriyordu. Ama bu da öyle çünkü yolda denedik masseyi aratmıyor zaten kabin camında bir etiket yapıştırmışlar 3*4 ile 2300 dev/dak ' da 40 km surat gösteriyor, tabi bu mükemmel şartlarda ki zaten hız yapmasa anlaşılır diğer traktörümüzü ararız bizim bu traktörü almadan önce en büyük korkumuz yolda yavaş olmasının sorun olabileceğiydi (harmanda yetiştirme açısından büyük tek tarlalarda 80 dönüm -100 dönüm gibi) ama şu an bize yolda masseyi aratmayacak gibi gözüküyor.
Hız konusunda traktör hakkındaki düşüncelerin için sana katılıyorum. Ama hız bazende aranıyor. selamlar.