TD 90 D pulluk seçimi

kullananlar varsa yardım etsin lütfen ünlü ve alpler arasında kaldım pulluk seçimim 4 lü 14 olacak ünlünün pulluğu 165 cm yer işliyor alpler 142 cm o yüzden biri daha çok yer işliyor biri de sağlamlık konusunda iddalı sakın ünlüyü sağlam dedi sanılmasın kime danıştıysam traktorü tutar diyor o yüzden. kullanan varsa gorüşlerinizi bekliyorum.

Allaha emanet olun.

Ynt: TD 90 D pulluk seçimi

metehan yenioğlu link=topic=42216.msg384633#msg384633 date=1303302383' Alıntı:
kullananlar varsa yardım etsin lütfen ünlü ve alpler arasında kaldım pulluk seçimim 4 lü 14 olacak ünlünün pulluğu 165 cm yer işliyor alpler 142 cm o yüzden biri daha çok yer işliyor biri de sağlamlık konusunda iddalı sakın ünlüyü sağlam dedi sanılmasın kime danıştıysam traktorü tutar diyor o yüzden. kullanan varsa gorüşlerinizi bekliyorum.

Allaha emanet olun.

2 4 lü 14 lü nasıl oluyorda farklı farklı işliyor anlamadım biri 142 biri 165 olurmu kim verdiyse o bilgiyi yanlış vermiş size
ünlünü 5 li 13 lüsü var bizde o bile 166,40 cm götürüyor

4*14 = 56 oda 56 * 2,56 = 143,36 cm yer götürür

14inç pulluklar aşagı yukarı aynı genişlikte yer işler egerki 145cm den fazla yer işliyorsa topragı arada bırakıyordur ham koyuyordur.. çünkü her bıcak 14inç 36cm kadar yer götürür.. 4bıcak 36*4=144cm yer götürür.. yani standart bu.. ancak 4lü 16inç pulluk 165cm yer götürür..

14 inç 4 ' lü tam otomatik ve genişlik ayarlı Ünlü kullanıyorum. Çok memnunum, sağlamlık ve pratiklik açısından tek geçerim ama tek sorunu var o da aynaların toprak tutması. Onun dışında eleştirilecek tek bir yanı yok.

arkadaşlar ben alpleride 10 sene kullandım hiçbir sıkıntısını görmedim bu sene sıfır 3 lü 14 lü ünlü aldım bizim köydeki aynı sınıf alplerle karşılaştırdık ünlü uzunlukta alplerden 20 cm daha uzun kulakta ise uzunluguna 10 cm yüksekliğine ise 5 cm daha yüksek ayrıca ünlüyü ilk defa kullanmama rağmen çok hoşuma gitti

06mehmet0606 link=topic=42216.msg539007#msg539007 date=1329342815' Alıntı:
arkadaşlar ben alpleride 10 sene kullandım hiçbir sıkıntısını görmedim bu sene sıfır 3 lü 14 lü ünlü aldım bizim köydeki aynı sınıf alplerle karşılaştırdık ünlü uzunlukta alplerden 20 cm daha uzun kulakta ise uzunluguna 10 cm yüksekliğine ise 5 cm daha yüksek ayrıca ünlüyü ilk defa kullanmama rağmen çok hoşuma gitti
bizde bir numara büyük ünlü aldık ancak farklı bir toprak işlemesi var ...

tek çekerse traktörün 4 14 ' ideal ciftcekerse 5 14 ' bile alabilirsin alpler bi kulak eksik dü$ün alpler biraz agır ve evladiyelik bi pulluk ünlü hafif ve daha dayanıksızdır .. ona göre seç pullugunu .. kimse ünlü pulluk alplerden sağlamdır demesin kullandık biliyoruz ünlü hafif oldugu için bi kulak fazla çeker sadece malzemeside ona göre daha incedir .. uzun yıllar kullanıcam diyosan alpler al ünlünün $asesi zayıf .. bu arada alpleri övüyo gibi anlaşılmasın bendede ünlü pulluk var ama alpler daha sağlam ..

tarlalarınız taşlıysa alpler almalısın ünlü taşlı tarlalarda zayıf biraz iki parça bıçak kullandıkları için çabuk kırılır ama topraklarınız fazla taşlı deılse kesinlikle ünlü almalısın hem hafıf traktörü yormaz hemde pratıkdir

4 lü 14 lü al en güzeli. Pulluklar arası fark nasıl olur diyen arkadaşlar elinize metreyi alın ve pulluğun çatısını ölçün ünlünün 12 numarası 30 cm gelirken alplerin 14 numarası 29 cm geliyor aradaki fazla götürme farkı odur. 1 inç 2.54cm dir bu uluslar arası ölçüdür. Alplerin inç değeri 2 cm ünlününki 2.54....BİLGİNİZE