john deere 6430' mu yoksa new holland T6070 mi?

Ynt: john deere 6430' mu yoksa new holland T6070 mi?

T 6070 ona göre güçlüdür diye düşünüyorum. Hemde 6 silindir. Ama biraz fazla yakabilir. Bu T 6070 Harman ' ın getirdiği kabin üzerinde demir olan modellerinden mi? Elite filan olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Yanlız Nh ' lerde biraz nazik traktörler. Biraz elektronik arızaları falan oluyor. Onuda belirtmek isterim. Hele üstünede teknolojiden pek anlamayan birisi binerse problem olur. Vallah ben net bir karar veremedim. İkisininde bana hitap konusunda biraz eksikleri var gibi. 6430 alınsa şanzımanı Nh ' ye göre biraz özelliksiz falan. O yüzden net bir karar veremedim....:D

alipasalierkan link=topic=42221.msg384702#msg384702 date=1303305373' Alıntı:
T 6070 ona göre güçlüdür diye düşünüyorum. Hemde 6 silindir. Ama biraz fazla yakabilir. Bu T 6070 Harman ' ın getirdiği kabin üzerinde demir olan modellerinden mi? Elite filan olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Yanlız Nh ' lerde biraz nazik traktörler. Biraz elektronik arızaları falan oluyor. Onuda belirtmek isterim. Hele üstünede teknolojiden pek anlamayan birisi binerse problem olur. Vallah ben net bir karar veremedim. İkisininde bana hitap konusunda biraz eksikleri var gibi. 6430 alınsa şanzımanı Nh ' ye göre biraz özelliksiz falan. O yüzden net bir karar veremedim....:D
erkan ben akşam t6070 i inceledim biraz senin dediğin modellerden (o üstünde demir olanlardan :) ) şanzıman bizim 5060 la aynı 24*24 fazla bi özellik yok yani elektro hidrolik falan var işte
walla ben 2 yıl oldu t5060 ı kullanıyorum allah nazarlardan korusun hiç bi elektronik arızayla yada başka bi arızayla karşılaşmadım...
6 silindir olmasını baştan dezavantaj sandım ama sonra düşününce onun arkasına da ona göre malzeme takacaksın ekipmanlar büyüdükçe bence yakıttanda istifade edilir
bide 6070 in fiyatı john deere ye göre daha düşük
büyük bi ihtimalle t6070 olacak

valla hangisini alırsan al aklın hep digerinde kalır biliyorsun demi :)
onun için kura çek yada fiyatı ucuz olanı al daha iyi ikiside kalitesini ispat etmiş traktörler

ynkgl link=topic=42221.msg384715#msg384715 date=1303306007' Alıntı:
erkan ben akşam t6070 i inceledim biraz senin dediğin modellerden (o üstünde demir olanlardan :) ) şanzıman bizim 5060 la aynı 24*24 fazla bi özellik yok yani elektro hidrolik falan var işte
walla ben 2 yıl oldu t5060 ı kullanıyorum allah nazarlardan korusun hiç bi elektronik arızayla yada başka bi arızayla karşılaşmadım...
6 silindir olmasını baştan dezavantaj sandım ama sonra düşününce onun arkasına da ona göre malzeme takacaksın ekipmanlar büyüdükçe bence yakıttanda istifade edilir
bide 6070 in fiyatı john deere ye göre daha düşük
büyük bi ihtimalle t6070 olacak

Ben zaten çok donanımlı modelleri için dedim. Elite şanzıman olanları falan bazen problem çıkarabiliyorlar. Bizim burada görüyorum. Eski Tsa ' ların Plus Plus yani şuanki Elite ayarındakileri bazen problem yaratabiliyor. Senin dediğin model onlara göre çıkarmaması lâzım. Tabiki biraz kullanıma bağlı haldur huldur kullanan birine verirsen Elite melite kalmaz...:D Ama sen mesela gençsin senin gibi biri olduğu zaman pek problem olmaması lâzım Elite ' si içinde. Mazotu tabiki biraz yolda boş işlerde yakar. Ekipman büyük olunca tarlada pek problem olmaz. Fiyatları ne alemde kabaca onlarıda yazarsan belki değerlendirmede daha iyi olur. Alternatifler açısından da....