ya arkadşlar bu traktör nasıl kullanan varmı tavsiye edermisniz

Ynt: ya arkadşlar bu traktör nasıl kullanan varmı tavsiye edermisniz

güzel traktor diger tiplerini begeniyorum ben turbo intercol var zf şanzuman var sanırım ama kullanmadım fazla yakacagını sanmam ama ne çeker onuda bilmem ama güzel :)

ilk çıkan çiftçekerlerinde problem vardı. şimdikiler belki iyidir. hararet konusuna gelince, üzerinde tek çekerlerle aynı motor var, o sebepten motor gücü biraz az geliyor.zaten sıcak çalışmalı bir motor olduğundan sıkıştırmaya pek gelmiyor diyorlar. ama 4x4 olarak çekisi birçok traktörden iyi.

bu traktorlerde araret sorunu yok bnların uzerındekı radyator fanı fabrıka cıkısı yaprak sayısı az 3 tl ye yenı daha cok yapraklı bır fan alırsın olur bıter bız yıllarca kullandık hıc bır sorunu yok ama sunlarda bır teknolojıyı yenılemedıler gıttı 1983 model styer ıle 2011 model traktorun uzerınde aynı motor aynı sanzıman var onu anlamadım bırturlu avusturya da styer lere bak canavar gıbı yenılıklerı takıp etmıyorlar yıllarca renault ve tofaslarda mıllete aynı seyler sadece tampon degıstrerek sattıkları gıbı

izmirli64 link=topic=42259.msg385481#msg385481 date=1303390623' Alıntı:
bnde başak hastalığı var ama nh ve fiat kulncısym ama başak hakknda hep olmsz yormlar alıyorm kaprto sökmekle falan harart olayı ne kadar dzülirse zuha-*-s

Sağdan soldan yellenir en azından. :D

Halil İbrahim Durmaz link=topic=42259.msg386036#msg386036 date=1303416970' Alıntı:
bu traktorlerde araret sorunu yok bnların uzerındekı radyator fanı fabrıka cıkısı yaprak sayısı az 3 tl ye yenı daha cok yapraklı bır fan alırsın olur bıter bız yıllarca kullandık hıc bır sorunu yok ama sunlarda bır teknolojıyı yenılemedıler gıttı 1983 model styer ıle 2011 model traktorun uzerınde aynı motor aynı sanzıman var onu anlamadım bırturlu avusturya da styer lere bak canavar gıbı yenılıklerı takıp etmıyorlar yıllarca renault ve tofaslarda mıllete aynı seyler sadece tampon degıstrerek sattıkları gıbı

+++10000 birde radyatörü değiştirin NH nin 70-65 nın süper radyatörünü alınız kesinlikle en sıcak havada bile problem yaşamıyorsunuz.
Toplam maliyetiniz 300 TL.
Ben ne kaporta söktüm ne de başka bişey hararet göstergem 90-100 lerde gezdi sorun olmadı çok şükür.Zaten 80 de optimum seviyede calısır Steyr.

Boost26 link=topic=42259.msg403139#msg403139 date=1305812682' Alıntı:
+++10000 birde radyatörü değiştirin NH nin 70-65 nın süper radyatörünü alınız kesinlikle en sıcak havada bile problem yaşamıyorsunuz.
Toplam maliyetiniz 300 TL.
Ben ne kaporta söktüm ne de başka bişey hararet göstergem 90-100 lerde gezdi sorun olmadı çok şükür.Zaten 80 de optimum seviyede calısır Steyr.

Bu güne kadar bende kaporta maporta falan sökmedim, hararet te yapmadı. zaten steyrin üzerindeki orjinal termostatı 87 dereceliktir, hararet yaptığını düşünüpte daha düşük termostat kullananlar motorları erken rektefe yaptırıyorlar, çünkü bunların motorları soğuk çalışmayı hiç sevmiyor.

eger balya yada saman makinasına koşacaksan hararet yapar alma derim... bizim burdaki kullanıcılar bu yönden memnun deiller.
ama az yaktıgını ve iyi çektigini söylüyolar.

Bizim köyde diğer mahallede vardı. Adamlar 4 ' lü 14 inç dönerli pulluk taktığını ve bana mısın demediğini söylemişti. 25-30 tabancaya kadar da su bastığını söylemişti. Ama hararetinden dolayı hiçbir şikayette bulunmadı.