ERKUT KULLANANLARA..

ERKUT KULLANANLARA..

Arkadaşlar erkunt servet 80 nim var tarla sürerken ayarlıyorum dümeyle kaldırma indirmeli...
dümeye basdım zaman pulluk bir boşla düşmüş gibi anında düşüyor...
ekim makinası kullansam bir dekar yer ekmeden parçalanır yavaş yavaş iniş olmuyor bunun hakkında bilgisi olan varmı..
elle konturolda sorun yok yavaş yavaş iniyor fakat düme sisdeminde bir çok yolu denedim fakat olmuyor anında düşüyor..
BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARA

Ynt: ERKUT KULLANANLARA..

hacı arkaya taktıgın makina agır oldugundan olabilir ve erkuntun kolları guclu kaldırmasıda hızlı indirmeside ama sole bişey var bi sarı kol bi kırmızı kol vardır onlardan kırmızı kolu 10 gibi yap sarı kolu da aşşagıya indirirsin hassasiyeti yukarda olunca belki agır indirir yan oks ile kontrol edersin olmadı kırmızı kol 10 gibi dursun zaten 10 dan biraz daha kalkınca hassasiyet sonuna kadar kaldırıyo kolları sarı kolu yavaş yavaş indirirsin problem ortadan kalkar dedigim gibi kırmızı kol 10 gibi o aralarda olsun pat diye indirmez o zaman

cazgin0020 link=topic=42272.msg385701#msg385701 date=1303402840' Alıntı:
hacı arkaya taktıgın makina agır oldugundan olabilir ve erkuntun kolları guclu kaldırmasıda hızlı indirmeside ama sole bişey var bi sarı kol bi kırmızı kol vardır onlardan kırmızı kolu 10 gibi yap sarı kolu da aşşagıya indirirsin hassasiyeti yukarda olunca belki agır indirir yan oks ile kontrol edersin olmadı kırmızı kol 10 gibi dursun zaten 10 dan biraz daha kalkınca hassasiyet sonuna kadar kaldırıyo kolları sarı kolu yavaş yavaş indirirsin problem ortadan kalkar dedigim gibi kırmızı kol 10 gibi o aralarda olsun pat diye indirmez o zaman

DEDİNİZİ YAPTIM OLMADI

walla o kadarını bilmem anladıgım kadarıyla liftotamatikte basıldıgı an birden iner bunun yavaşlatmak için 54-clerde koltugun altında bi cevirme kolu war onu çeivriyon hızı için erkunttata olabiir böyle şeyle yoksa atlanmıştır.. yoktur.. ve ne kadar hızla kaldırıyorsa o hızda indirir.. (taibi eikpman agırlı fazlaysa birdend e inebilir..)

hidrolik merkezi steyre benziyormu bilmem. eğer benziyorsa o merkezin üzerinde iğde yaprağı gibi uzunlukta bir yavaşlatma kilidi olacaktır. hatta tamamen kapattığın zaman hidrolik tamamen kiltleniyor,yani hidrolik kolunu indirsende birdaha inmiyor. onunda hidrolik merkezi bosh ise aynı sistem olabilir.

arkadaşların dedigi gibi vanalar var tanıtım cd si varsa tak izle ogrenirsin bu el freninin altında bu bi sokulcek civata var onu sokuyosun altında demir var o kalkıyo onu kaldırınca hidrolik vanaları var onlardan ayarlanır kendinde deneyebilirsin yada servise gidince serviste ayarlayabilir sorun değil bu merak etme :)

Bende 2007 model var bizde koltugun altında bi kapak var arda iki tane küçük vana var bunların bitanesi hassasiyet kontrol diğeri ise kol iniş hızını ayarlar.kol iniş hızını ayarlayanı sıktıgın zaman kolları indirsen dahi kollar inmez biraz gevşeterek kol iniş hızını ayarlayabilirsin. ok-*-s

balyacı sadık43 link=topic=42272.msg385789#msg385789 date=1303406578' Alıntı:
Bende 2007 model var bizde koltugun altında bi kapak var arda iki tane küçük vana var bunların bitanesi hassasiyet kontrol diğeri ise kol iniş hızını ayarlar.kol iniş hızını ayarlayanı sıktıgın zaman kolları indirsen dahi kollar inmez biraz gevşeterek kol iniş hızını ayarlayabilirsin. ok-*-s
bendede olmuştu ama benim oks yok yavaş inip kalkıyordu sadık 43 ün dediği yerdeki vanalardan ayarladım

oturagın altında sag tarfda yeni modelleerde kapalı kabinlikerde kapalı dikkatli bakarsan görürsün orada ik adet musluk vardır. biri yol durumu öyle deyim biri hassasiyet hızlı inip kaldırma buradan traktör çalışırken arkada ekipman varken o muslukgun sol taraftaki galiba o musluktan vanadan ne derseniz işte oradan ayarlayabilirsin.

ama bir gerçek servisler heryerde egitimsiz.egitilmelerinde fayda olcak.ülke genelinde servis sorun.bilsin bilmesin üç tane servis ten bilgi alıyorum emin oluyorum.fabrika bu konuya el atlaıçerkunt için degil arştırıyorum tüm yeni modellerde bu sorun var hatta şikayet sitelerine bile başvurulmuş.kim elini çabuk tutarsa o kazanır.