bana nasıl bir traktör tavsiye edersiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kusura bakmayın yeni üye oldum bu konuyu nereye açacagımı bilemedim buraya açtım.

1000 dekar tarlamız var şuanda 67 model ford 5000 kullanıyoruz tabi eskidi yanisini alacagız fiyatı önemli degil tabi ihtiyacımızda
daha büyük bir traktör alıp hep fazla para vermek hemde çok mozot yaktırmak istemeyiz sende senede 25 dekar kadarda pancar ekeriz
az yakan 5li pulluk çeken saglam pişman etmeyecek bir traktör istiyorum ne alabilirim ?

Ynt: bana nasıl bir traktör tavsiye edersiniz ?

sana mf nin 6000 serisi olur bence çok yer işliyosun.ya da samenin 100.4 ü olabilir.same daha ufaktır.senin tercihin

fiyatının ne oldugu önemli degil mf266 gene aynı durumlla karsılastım yani bir agız birligi yokmu herkes baska bisey diyor bu traktörlerin icinden en iyisi hangi marka yani
veye şu koınuda şu marka iyi bu konuda şu marka daha iyi diyebilecek birisi yokmu mesele johndeere nasıl bir traktördür ?

1000 dönüm yere erkunt merkut olmaz....bi 100 bg lik makine senin için ideal bence.new holland ın td 100 üne bak.yerli üretimi öneririm parçası bulunur.85 bg lik makineler 5 li pulluğu çekemez.harcı değil çünkü yavaş gider.

arkadaşlar 1000 dönüm demiyor 1000 dekar diyor arkadaş
sormak lazım kendisine şimdiye kadar 1000 dekarı nasıl halletti 5000 lik fordla
sizde sıkılmadınız yani her sorana motor önermeye araştırsınlar birazda diger konuları hem hareketlendirsinler diger konuları hemde kirlilik olmasın...

bence iki adet al biri 60 lık biri80 veya 90 lıklardan
marka dersen herkez gibi bende kendi markamı söylerin same derim hem az yakar hemde sağlamdır.
en iyisini dersen fent allaçan karar senin parana güven sen

biz kubota aldık japon traktörü çok memnunuz yakıtı ve konforu süper.. sana m9540 ı tavsiye ederim kesinlikle karar vermeden önce gidip bi görmeni karsılaştırmanı tavsiye ediyorum..fiyat kalite ve performansını degerlendir.. yada illa yerli almak istiyorsan biraz daha bekle erkunt 100 çıkacak ondan al ..

çatlakçorumlu link=topic=42332.msg386394#msg386394 date=1303465808' Alıntı:
1000 dönüm yere erkunt merkut olmaz....bi 100 bg lik makine senin için ideal bence.new holland ın td 100 üne bak.yerli üretimi öneririm parçası bulunur.85 bg lik makineler 5 li pulluğu çekemez.harcı değil çünkü yavaş gider.
erkunt servet 80 75 bg süper gidiyo

1) Massey Ferguson 5445 100 hp. Çok mükemmel traktör ancak biraz tuzlu gelebilir. Alabileceğin şu an için en iyi traktör. Yalnız Dediğim gibi pahalı.
2)Case JX 95 95 hp. Türkiye sınırları içerisinde üretilir. Sağlam değil sanırım
3) Erkunt Servet 80.4 Lüx Her işini görür. Bizim köyde 285S ile 1000 dönüm ekiyorlar. Erkunt her işini halleder.
4)Tümosan 82.80 DTK ucuz ancak teknoloji olarak geri kalmış traktör.

Her birinin + ve - yönlerini söyledim seçim senin ..

1000 dkar az yer değil.. bunda ne ekiyorsunuz.. makina kullanımı olacakmı.. sağlam bşimi lazım kaliteli yoksa işi görsun fiyatı dusuk olsun fln flnmı..

rahim avcı kusura bakma kirlilik yaratıyoruz ama ben yeni üye oldum konuyu nereye açaagımı bilemedim hem burası traktör araştırmak için en uygun yer bence
ne yapalım galeri galeri gezip traktörmü soralım her gittigimiz yer kendi traktörünü övecek ben tarafsız bilgi istedigim icin burdayım
sonuçta 80 100 milyar para verip alıcaz pişman olursak neye yarar insanın hevesi kaçar
bana traktör tavsiyesi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim 100 lük bi newholland alırsam ara işlerinde çok yakar yanlış bilmiyorsam 2 traktör kullanmak mozot açısından benimde aklıma yattı
hemde 2 traktör 2 traktördür abim biriyle başka bi iş yaparken ben digeriyle başka bir iş yapabilir
şimdilik 90 lık bir newholland yada 90 lık bir johndeere düşünüyorum küçük traktör olarakta 5000 lik fortuma 2 lastik alıp rektve yaptırıp kullanmayı düşünüyorum
ama tabikide kararlı degilim sonradan çıkma markalara pek kanım kaynamıyor nedense köklü bir markadan almak istiyorum
tabi o markalar içinde yeterli bilgiya sahip degilim tavsiyelerinizi bekliyorum

hamitturkmen link=topic=42332.msg386427#msg386427 date=1303469091' Alıntı:
rahim avcı kusura bakma kirlilik yaratıyoruz ama ben yeni üye oldum konuyu nereye açaagımı bilemedim hem burası traktör araştırmak için en uygun yer bence
ne yapalım galeri galeri gezip traktörmü soralım her gittigimiz yer kendi traktörünü övecek ben tarafsız bilgi istedigim icin burdayım
sonuçta 80 100 milyar para verip alıcaz pişman olursak neye yarar insanın hevesi kaçar
bana traktör tavsiyesi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim 100 lük bi newholland alırsam ara işlerinde çok yakar yanlış bilmiyorsam 2 traktör kullanmak mozot açısından benimde aklıma yattı
hemde 2 traktör 2 traktördür abim biriyle başka bi iş yaparken ben digeriyle başka bir iş yapabilir
şimdilik 90 lık bir newholland yada 90 lık bir johndeere düşünüyorum küçük traktör olarakta 5000 lik fortuma 2 lastik alıp rektve yaptırıp kullanmayı düşünüyorum
ama tabikide kararlı degilim sonradan çıkma markalara pek kanım kaynamıyor nedense köklü bir markadan almak istiyorum
tabi o markalar içinde yeterli bilgiya sahip degilim tavsiyelerinizi bekliyorum
cok haklısınız jd nin 6000 serisinden asagısını alma mf nin 4000 5000 6000 serileri güzel nh 4000 5000 6000 liklerde mükemmel ford 5000 i satma bence kıymet meselesi sesinde huzur bulur insan ...

DqN 58 link=topic=42332.msg386417#msg386417 date=1303467553' Alıntı:
1) Massey Ferguson 5445 100 hp. Çok mükemmel traktör ancak biraz tuzlu gelebilir. Alabileceğin şu an için en iyi traktör. Yalnız Dediğim gibi pahalı.
2)Case JX 95 95 hp. Türkiye sınırları içerisinde üretilir. Sağlam değil sanırım
3) Erkunt Servet 80.4 Lüx Her işini görür. Bizim köyde 285S ile 1000 dönüm ekiyorlar. Erkunt her işini halleder.
4)Tümosan 82.80 DTK ucuz ancak teknoloji olarak geri kalmış traktör.

Her birinin + ve - yönlerini söyledim seçim senin ..
yine fanatiklik yapmissin muhabbet. mf 5445 hindistan yapimi. case ih jx95 türkiye yapimi. simdi piyasadaki moturlara bak ve bi daha söyle. sence hindistanin yaptigindan daha kötü olabilirmi türkiyede üretilen bir makina..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...