BİZİM FIAT 65-46 DT İÇİN ORİJİNAL KABİN + KLİMA HAKKINDA FİYAT VE BİLGİ..??

Arkadaşlar bizim 65-46' ya bir kabin almayı düşünüyoruz. Fakat artık buralarda orijinal kabinsiz pek traktör olmadığı için kabin fiyatları ne civardadır bilemiyoruz. Bende sizlere danışmak istedim. 65-46' ya alacağımız kabin Fiat 66-56 serilerinde kullanılan orijinal kabinlerden olacak. Aynı zamanda şuanki NewHolland 56 serilerindeki gibide diyebiliriz. Yani takoz üzerine oturtmayı düşünüyoruz. Çamurlukları, iç döşemesi, koltuğu filan olacak. Tabi klimada düşünüyoruz. Sizce böyle bir kabin kaç TL civarındadır? Ayrıca bu 56 serilerinin kabinlerini 65-46' ya sorunsuzca uydurabilir miyiz? Çevrenizde taktıranalar var mı? Bize söylenene göre 56 serisiyle aynı kabin olacak ve uyarmış. Ama çevremizde pek 56 serisi orijinal kabinli olmadığı için o bakımdan biraz soru işareti kafamda oluştu. Viteslerle, hidrolik kontrolleri ve pedalları sorunsuz yerleştirebilir miyiz? Amcam bir kabin satıcısı ile telefonda görüşmüş. Fakat hangi marka olduğunu sormamış. O yüzden marka olarak birşey diyemiyorum. Ama Hisarlar yada Bayramoğlu' nun kabinleri gibi olabilir. Fikirlerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum. Aşağıda da olası kabinlerin görüntülerini ekledim.

2.jpg

9.jpg

10.jpg

turk1.jpg

tu1b.jpg

Ynt: BİZİM FIAT 65-46 DT İÇİN ORİJİNAL KABİN + KLİMA HAKKINDA FİYAT VE BİLGİ..??

aksoylar link=topic=42377.msg386934#msg386934 date=1303502684' Alıntı:
valla hiç böyle takan yok ne desem yalan olur ama kabin uyar gibime geliyo çünkü kalıp aynı.

Bizim burada da yeni 56 serileri hiç satılmıyor. En son orijinal kabinli 66 ' lar var. Eski orijinal kabinli 56 ' da yok hiç. Ondan uyar mı uymazmı kolların, viteslerin yerleri kafama takıldı.

Ynt: BİZİM FIAT 65-46 DT İÇİN ORİJİNAL KABİN + KLİMA HAKKINDA FİYAT VE BİLGİ..??

alipasalierkan link=topic=42377.msg387025#msg387025 date=1303506074' Alıntı:
Bizim burada da yeni 56 serileri hiç satılmıyor. En son orijinal kabinli 66 ' lar var. Eski orijinal kabinli 56 ' da yok hiç. Ondan uyar mı uymazmı kolların, viteslerin yerleri kafama takıldı.
Erkan; 60-56 ve 7056 ların kabinleri birebir uyar, zaten aynı dif ve şanzumana sahipler, Hisarların fabrikanın önünde Uzel den kalma MF kabinleri var, 2 senedir duryolar, sayıları 20 ye kadar indi sanırsam. Fakat Fiat ve NH kabini görmedim.. Daha önce Uzel faaliyette iken 240 s için orjinal kabin vermemişlerdi, uzel ile anlaşmaları varmış. Türk traktör ile öyle anlaşmaları yoksa verirler sanırım.
Çok acelesi yoksa önümüzdeki günlerde eskişehire giderim, yol üzeri Hisarlar. Olmazsa bi sorarım.

nailyetek link=topic=42377.msg387066#msg387066 date=1303510677' Alıntı:
Erkan; 60-56 ve 7056 ların kabinleri birebir uyar, zaten aynı dif ve şanzumana sahipler, Hisarların fabrikanın önünde Uzel den kalma MF kabinleri var, 2 senedir duryolar, sayıları 20 ye kadar indi sanırsam. Fakat Fiat ve NH kabini görmedim.. Daha önce Uzel faaliyette iken 240 s için orjinal kabin vermemişlerdi, uzel ile anlaşmaları varmış. Türk traktör ile öyle anlaşmaları yoksa verirler sanırım.
Çok acelesi yoksa önümüzdeki günlerde eskişehire giderim, yol üzeri Hisarlar. Olmazsa bi sorarım.

Nail abi bu yeni serilerin vitesleri yandan galiba. Eski serilerden belki yapıyorsalar uyar diye düşündüm. Belki Tümosan ' ların kilerde uyar. Yapıları aşağı yukarı aynı olması lâzım. Bizim 65 ' in çamurluklar çürüdü kabinde de çürükler var. Arkasıda açık olunca artık yenileyelim diye düşünmeye başladık. Tabi yenilemişkende iyi bişey olsun diyoruz. 8000 lira filan tutar demişler. Bize biraz pahalı geldi. Ondan bilen arkadaşlara sorayım dedim. Çamurluk, alt taban filan yani full olmasını istiyoruz. Klima çok fark ediyorsa olmayabilirde. Ama fazla fark yoksa olması daha iyi olur. Babamlar Ares ' e alıştılar. Artık öbür traktörlerle tarlaya gitmesi zor geliyor. Yazın sıcakta problem oluyor. Klima ' yı babam çok istiyor....:D Bu Hisarlar ' belki yeni serilerden vermez. Ama eski serilerden vardır diye düşündüm. Firmalarla anlaşmaları olabilir tabiki. Bir tane kabin satmanın derdinde değillerdir. Büyük çalışıyorlar. Ama satarsalar bizim için iyi olur. Bizim acelemiz yok. Geçenlerde bir traktör servisi arkadaşımızın dükkanına kabin satıcısı uğramış. Onunla amcam biraz muhabbet etmiş. Ordan kafamıza takıldı. Olsa alsak nasıl olur diye..:D

Erkan kardeşim eger vaktin versa ve sana uyarsa traktörü eskişehire hisarlar fabrikasına getirebilirsen.Senin makinaya fabrikada
orjinal kabin takarlar.döşemeleri kliması ne istiyorsan ses yalıtımı tertemiz sana teslim ederler.Fabrika çıkış kabinden bi farkı olmaz.
Adamlar türkiyeye kabin yapıyorlar.Bizim köyden birisi a85 valtraya taktırdı hisarların internet sitesinde fotografı var bakabilirsin.
Traktörü bıraktı iki gün sonra teslim aldı. Hani anahtar teslim diyorlarya aynen öyle. ;D

balyacı sadık43 link=topic=42377.msg387729#msg387729 date=1303587447' Alıntı:
Erkan kardeşim eger vaktin versa ve sana uyarsa traktörü eskişehire hisarlar fabrikasına getirebilirsen.Senin makinaya fabrikada
orjinal kabin takarlar.döşemeleri kliması ne istiyorsan ses yalıtımı tertemiz sana teslim ederler.Fabrika çıkış kabinden bi farkı olmaz.
Adamlar türkiyeye kabin yapıyorlar.Bizim köyden birisi a85 valtraya taktırdı hisarların internet sitesinde fotografı var bakabilirsin.
Traktörü bıraktı iki gün sonra teslim aldı. Hani anahtar teslim diyorlarya aynen öyle. ;D

Babamlar oraya kadar traktör götürmezler. Bize hazır olacak getirip burada üstüne takacağız. Bizim takma işi elimizden gelirde sade kabin olsun elimizde istediğimiz gibi...:D

ben de bir defasında araştırdım ama fiyat bulamayınca vaz geçtim.bakalım sen taktır fiyatı uygun olursa bende bizim 65 e taktırırım ama hisarlardan şaşma derim senin 70 in kabini ne marka?

sayman link=topic=42377.msg387745#msg387745 date=1303588579' Alıntı:
ben de bir defasında araştırdım ama fiyat bulamayınca vaz geçtim.bakalım sen taktır fiyatı uygun olursa bende bizim 65 e taktırırım ama hisarlardan şaşma derim senin 70 in kabini ne marka?
Bizde araştırma sürecindeyiz. Bakalım caymazsak şuan için düşünüyoruz. İşler başlayana kadar takarsak takarız. Yoksa harman zamanı unutulur gider. Bana aslında fark etmiyor. Babam ile amcam rahata alılştılar. 65 ' e binmek istemiyorlar...:D Bizim 70 ' in kabinde hisalar kabin. Ama takoz üstüne kabin değil. Biz 65 ' e takoz üstü istiyoruz. Yeni modellerdekiler gibi, eğer olursa öyle altı kapalı takoz üstü taktırırız. Ondan uyarmı, uymazmı yaparlarmı diye bir sorayım dedim. Firma olarak Hisarlar ' dan alabiliriz. Ama tabiki yapmaları önemli...:D Eğer takarsak zaten burada paylaşırım.

_ÖzGüR_ link=topic=42377.msg387751#msg387751 date=1303588828' Alıntı:
erkan abi işine karışmak gibi olmasında kabine o kadar para verceğine motoru değiştirsen daha iyi olmazmı :D
şöyle aresin yanına bi axos alsan :D

İleriki planlama sürecinde Ares ' e bir kardeş olabilir. Ama işlerin durumları nasıl olacak, ekinler verimli mi olacak, fiyatlar iyi olacak mı onları bir analizden geçirince belli olur. O zaman ' da 70-66 ' yı veririz. 65-46 bizim emektar o gittiği kadar gidecek artık. Bazı noktalarda 65 ' e ihtiyacımız var. Ondan dolayı o kalacak. Kalacağı içinde biraz bakıma girse ve konforu artsa diye düşündük.