td65 ve td75d farkları

slm arkadaşlar.td 65 kullanıcısıyım.yeni çıkan td75 leri çok met ediyolar.4 silindir ve turbo intercoler oldugu için güç ve yakıtın iyi oldugunu bayiler soylüyor.sizleride yorumlarınızı bekliyorum.şimdiden tşk ederim.. alk-*s

Ynt: td65 ve td75d farkları

amaan üf td75 erkunt80.4 tümosan75-80 nedir bunlar ya, mazot düşmanı motorlar... baba sen bin td65 e inan böyle daha rahat edersin yada değiştirecem diyosan td80 al olmadı tt75 td75s al... erkunt bile al yani yeterki td75 80.4 75-80 alma.

bazıları cevap vermiş olmak için yazıyor.tt75 veya tt75s al ama td75 alma diyor.Hepsi aynı motoru kullanıyor.Nasıl farklı mazot yakabilir? td75s ile td75 in şanzımanları da aynı.Bilmeden fikir beyan edip şahısların kafasını karıştırmayın lütfen.

ibrahimtat link=topic=42572.msg389228#msg389228 date=1303790808' Alıntı:
bazıları cevap vermiş olmak için yazıyor.tt75 veya tt75s al ama td75 alma diyor.Hepsi aynı motoru kullanıyor.Nasıl farklı mazot yakabilir? td75s ile td75 in şanzımanları da aynı.Bilmeden fikir beyan edip şahısların kafasını karıştırmayın lütfen.
tt75 td75s 3 piston td75d 4 piston siz bilip bilmeden konuşmayın

ibrahimtat link=topic=42572.msg389228#msg389228 date=1303790808' Alıntı:
tt yi bilmem ama td 75s 3 silindir orjinal turbo 290 tork falan td 75d ise 4 silindir eski modellerinde turbo yok 270 tork arasında fark var noo*-*-

Bende çok araştırdım td 75 ve t80 d arasında kaldım fakat en sonunda TD 80 D aldık. 4 silindirli olduğuna aldanmayın çoğu ustada 4 silindirli al 3 silindirli motor alıonır mı hiç der.Ama ülkemiz için enerji tasarrufu çok önemli.3 silindirli motor 4 silindirli olan muadiline göre daha yüksek basınçlı ve titreşimli çalışmakta ama hacmine göre eğer iyi kompanse edilirse iyi verim elde etmektedir.1970 ' li yıllarda nitekim Fendt 103 S lerde bunu görebiliriz 3 silindirli ama hala çok güzel makineler ama o yıllarda yakıt arpa buğday fiyatına endekslendiğinde bu derece pahalı değil, şimdi eğer yakıt çok ucuz olsun 6 silindirli motor alalım.3 silindirli küçük hacimli motor bence ülkemiz için güç ihtiyacını karşılıyorsa ideal.Şuna kesinlikle katılıyorum 3 silindirli bir motor 4 silindirli olanına göre daha çabuk yorulur.Ve ömrü ona göre azdır ama ülkemiz şartlarında mazotun bu pahalılığında az yakması bizlerce en büyük kriter olmalı düşünsenize 3 silindirli motorunuz ( örneğin Td 80 d veya case jx 80) saatte 4 silindirli olan muadiline göre (örneğin td 75 d) 1 lt mazot az yaksın,ki düşünürseniz bu tarz motorlar 1 saatte epey iş yapar yolda olsun tarlada olsun ve motorunuza iyi baktıktan sonra örneğin 3 silindirli motorunuz 10000 saatte rektefiye istedi 4 silindirli ona göre tabiikide az yorulmuş oda rektefiyeyi bi müddet sonra isteyecektir. fakat şu var siz satte 1 lt mazot tasarruf etseniz 10000 saatte 10000 lt mazot eder ve buda günümüz şartlarında yaklaşık 35000 TL eder. Tabii bu bugünkü değere göre daha mazot 5-10 seneye hangi seviyeye gelir siz tahmin edin dünya küreselleştikçe geometrik dizi şeklinde artacaktır.Hem ihtiyaçlar artacak hem de enerji azalmaya devam edecek Siz zaten bu tasarrufu etmişsiniz rektefiyeye yatsa motor ne olur.Yani demek istediğim arkadaşlar ülkemizde enerji maliyetleri her konuda çok pahalı buda işletmeye doğrudan yansıyor ki traktör iş makinesi keyfi bir araç değil bu nedenle en iyi makine bence en az yakıt tüketip optimum güç üreten işletme maliyeti düşük olan makinedir.Ama ben karşılaştırmayı yaparken aynı marka model motorlar içinde yaptım ama olur ya başka bir motor 4 silindirlidir ama 3 silindirlilere göre az yakıyordur. Denersiniz kesin emin olursunuz hidrolik şanzıman eşdeğerdir ki çok önemli mekanik konudada iyidir. Sadece motoru az yakıyor diyede alınmaz ama eşdeğerdir.o zaman tercih edilmelidir. ama illa belirlenmiş bir marka varsa bence güç ihtiyacımıza göre en az yakan modeli incelenip alınmalıdır.