Sürüm marka tamburlu yonca ve çayır biçme makinası aldım.

Tambur kullanan arkadaşlar biçimi kaçıncı viteste yapıyorsunuz.kuyruk milini 750 devirde kullansak nasıl olur acaba...

cmg1867.jpg

By ali_kockaya at 2011-04-24
cmg1869y.jpg

cmg1868.jpg

Ynt: Sürüm marka tamburlu yonca ve çayır biçme makinası aldım.

Hayırlı olsun Ali.. Ben geçen sene Sür-Mak aldım, hemen hemen aynı sendeki ile.. Biçimi kralla seri 2 vites ve1400 motor devrinde yaptım. Dikkat edeceğin kayış muhafazaları kayışlara sürtmesin, yoksa kayışlar yanıyo, montaj yapılıken maalesef dikkat etmemişler, kapalı olduğu için göremeyebilirsin..

Hayırlı olsun abi aynı marka ve aynı modeli 4 yıldır kullanıyorum sürüm tamburluda iyi bir marka ama taşlara dikkat et kabinli motorun camını kırar kabinsiz motordada kafa yarar silindirli makineler çok güzel aslında am pahalı tabiki :)

hayırlı olsun abi sürüm kalite olarak iyidir aynısından gecen yıl bende aldım yalnız benimkinde koruma için çerçeve demir ve brandası var seninkinin yanında vermediler mi yoksa takmadınmı ? bu arada devir için şöyle söyleyim ben 35likle biçiyorum 1 vites 17 gaz civarı zaten makinanın ihtiyacı 540 devir onuda 17-18 gazda çeviriyo traktör bide küçük bi tavsiye biçim yaparken şaft düz çalışsın devirli makina olduğu için şaft kafaları yiyor

farklı marka bende kullanıyorum erkuntla 3L YADA 1L İle15 gaz 380 kuyruk mili deviriyle gitmekteyim bizim burdaki yoncalar insan göbende ve birbirine karışmış olur bem 8 dekardan 350 yonca balyası çıkartım buna göre kıyasla yöreden yöreye yoncaya göre denişmekte...
hayırlı olsun güle güle kazasız kullanma nasiip eylesin

hayırlı olsun ali kardedşim allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin,nazar deymesin maşallah 2011 senin atılım yılı oldu 2011 tt55 2011 makina falan tekrardan hayırlı olsun.

keykubat link=topic=42579.msg388833#msg388833 date=1303750773' Alıntı:
hayırlı olsun ali kardedşim allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin,nazar deymesin maşallah 2011 senin atılım yılı oldu 2011 tt55 2011 makina falan tekrardan hayırlı olsun.
oap*-s Allah yürü ya kulum dedi.

AKGÜN43 link=topic=42579.msg388438#msg388438 date=1303673523' Alıntı:
abi keşke pistonlu alsaydın . . . hayırlı olsun. . . .

yonca ekilişimiz az.profosyonel düşünseydim o sıkmalı tamburu alırdım.bu sadece kendi işimi kendim görmek.El kapısına gitmemek için.
biçerdöverin girmeyeceği pancar sahasının ortasında kalan ufak parçalara tritikale ektim.şimdi tamburla biçip hayvanlara getiriyorum.
Ayçiçeği ve haşhaş çöplerini de biçmeyi düşünüyorum.

En kalitelisi diyor babam bu makinaya. Sürüm. Biz genelde 2 vitese alırız traktörü kuyruk milinide traktör ilerleyiş hızına sabitleriz nasıl gidersen git.
Hayırlı olsun

bunun aynısından war bizimve bi çok kişiye verdiler köyde.. güzel alet hayırlı olsun yanlız çok taş atar arazilerde dikkatli kullnamak gerekir.. u kum ocakalrında elekler fln oluyorya onlardan dikdörkgen şekilde alıp traktörün sağ tarafına koyarsaqnız gelen cisimleri engeller biz öyle yapıyoruz ;)

SmhGwz link=topic=42579.msg388938#msg388938 date=1303755435' Alıntı:
bunun aynısından war bizimve bi çok kişiye verdiler köyde.. güzel alet hayırlı olsun yanlız çok taş atar arazilerde dikkatli kullnamak gerekir.. u kum ocakalrında elekler fln oluyorya onlardan dikdörkgen şekilde alıp traktörün sağ tarafına koyarsaqnız gelen cisimleri engeller biz öyle yapıyoruz ;)

ewet kabinli traktöre takmak sakıncalı.

hayırlı olsun ali bey fiyatı nekadar bunun bizde alacağız geçen yıl 1500 civarındaydı bizim burada bu yıl daha sormak nasip olmadı 8 dekar yonca var olmuyor almak lazım...

atabey link=topic=42579.msg388966#msg388966 date=1303756529' Alıntı:
hayırlı olsun ali bey fiyatı nekadar bunun bizde alacağız geçen yıl 1500 civarındaydı bizim burada bu yıl daha sormak nasip olmadı 8 dekar yonca var olmuyor almak lazım...

peşin 1700 tl...eylül sonu 1800..

bende senin gibi düşündüm.seneye kafadan 2000 tl.