Balya Makinesine uygun traktör

Merhabalar bende galligani 5190 balya makinesi var bu makine göre uygun bir traktör almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

1.Valtra n92
2.Case jx90
3.Mccormick 90mc

sizce bu traktörlerden hangileri bana uygundur. yardım ederseniz sevinirim.

Ynt: Balya Makinesine uygun traktör

usta bizim buralar genelde bayır mecburen büyük motor lazım landini 95 bile tepelerde yırtarak cıkıyordu ve bana cok vites secenekli traktör lazım yardım ederseniz sevinirim landinimden cok memnundum yakıt ve hız olarak ama cok ağrıza actı bana debriyaj vitesler falan

MC 90 baktım sitesinden yok Cx 90 var 24 ileri 24 geri vites vites seçeneği olarak bence yeterli sizcede yeterliyse bir arştırın derim buralarda Mc kullanan var ama balyada kullanan yok.Sağlam traktörler.

Her traktör gelemiyor kuyruk miline hararet birde tavan yapabiliyor.Hattat da dayanamaz bence balyaya bayılabilir tarlanın ortasında ayıltmak için itfaiye falan lazım olur ;D Biz Ford 3000 le ağustosda öğle sıcağında su çıkarırken artezyenden 10 dk bir su döküyoduk radyatöre yoksa yanıp gidicekti orda zuha-*-s

Neden büyük traktör balya için 80 beygir bence yeterli olur.Bide balyadaki motor pratik olmalı vitesleri olsun manevrası olsun.
Tabi eğer piyasaya çalışacaksan.Balya motoru kısa olmalı uzun motor manevrada sıkıntı olur.Bence tekçeker olmalı.
Ben balyaya 82.80 tümosan kullanıyorum gayet iyi motor güçlü uzun fakat manevrası fazla oldugu için ordan kurtarıyor.
Hararet olayı yok antalyada bile çalıştı.Bunların arasından seçim yapmak dersen Mccormick 90mc derim ben.

hararet de nedirki bizde hararet ibresine bile bakılmaz. 12 saat kuyruk milinde santrafujla su attırırdık banamısın demezdi. mf bu yönden iyi bence 5435 felan düşün.

bayır yerlerde iş yapmayacaksanız tekçeker bir traktör tercih edin. balya makinası işlerinde kuyruk milinin verimliliği önemlidir diye biliyorum ben. diğer kriterler sonradan gelir. 80 - 90 beygirlik bir traktör işinizi rahatlıkla görür.