Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Sitemizde benim bildiğim kadarıyla KUBOTA traktörleri kullanan 7 üyemiz mevcut. Onlardan KUBOTA almadan önce düşündüklerini ve KUBOTA aldıktan sonra ki düşüncelerini buraya yazmalarını bekliyorum. KUBOTA alacaklar açısından hem bir ön bilgi olur hemde + ve - leri paylaşmış oluruz.

Ynt: Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

[size=10pt]teşekkur ederim dogancan..

öncelikle yaklaşık 1 yıl kadar takip ettim kubota yı türkiyede farklı bölgelerde kullanan bi çok kişi ile görüştüm. Marubeni yetkilileri ile konuştum aklımdaki soru işaretlerini onlara sordum. Yurt dışındaki sitelerden araştırdım motor özelliklerini traktörün ekstralarını artılarını eksilerini rakiplerini ve fiyatını araştırıp karsılaştırdım. yedek parca ikinci el de dahil olmak bi çok konuyu hesabıma kattım. Adana me9000 i kullandım sahibiyle konuştum bilgi aldım. Ve yeni modellerin türkiyeye girmesiyle kararımızı verdik kubota alalım dedik.. Fiyat / kalite / özellik ve performans ı birlikte degerlendirdim rakipleri ile beraber.. 85bg katagorisinde .. kubota m8540 a karar verdik. Ve türkiyede ilk sparişi ben ve yahya abi verdik. Traktörlerin elimize ulaşması 1 ay sürdü bayi ve fabrika arasındaki konulardan ötürü. Ve traktörü yaklaşık 1.5 ay evvel teslim aldım.

Ve kubota aldıktan sonra ..

Traktörü ilk olarak malatyada bayi de gördüm ve inceledim sesi motorun çalışması ve iç dizaynı etkileyici pioneer cd calar, hidrolik tertibatı v.s. traktörü ilk olarak bayi den servise kadar kullandım yanımda yahya abi de vardı. traktör çok zıplıyordu bu durumdan şikayetci oldum ama servis te pek traktörü tanımadıgından bişey diyemedi ve vites gecişleri sıfır oldugu için traktör zordu biraz.. bu iki sıkıntıyı traktörü elazıga indirir indirmez çözdük ilki yani zıplama sorunu lastik havalarını ölçünce ortaya cıktı çünkü ön tekerlerde 50-70 hava vardı arkalarda 40-50 hava basılmıştı yani ideal max basıncı 23 olması gereken tekerlere 50 hava basılmıştı hemen havalarını 23 e indirdim ve zıplama sorunu çözüldü .. Vites geçişleri ise 6-7 saatten sonra iyice yumusadı 6 ileri vites oldugu için 3ve 4 . vitese biraz alışmak gerekiyor ama asıl hatalı kullanım bizde imiş debriaja tam basmak gerekiyor alttan kavradıgı için tam basınca rahatca vites gecişleri oluyor.. Traktöre aşırı bi ilgi oldu elazıg sanayisinde nereye götürdüysem etrafına bi sürü usta ve çifçi toplanıp inceledi.. Elazıg daki bir kaç büyük markanın servisleri gelip incelediler ve hepside begendi olumsuz bi yorum yapan olmadı. Eski same servisi traktörü test edip kullandıktan sonra servisi olmaya karar verdi ve muracaat etti. Elazıg servisini alması için referans olduk aldı servisi. Traktör gelmeden evvel olumsuz yorum yapan herkes traktörü inceledikten sonra olumsuz yorum yapmadı aksine bi cogu hayran oldu. ( tabi bazı cahil insanlarda yok degildi ben hidrolik kaldırma kapasitesi 4ton 100kg dedigim de bana mf 20 ton kaldırıyor diye yanıt verenlerde oldu artık gülermisiniz aglarmısınız :)) ) Neyse traktörü sanayi de gören bi çok kişi bayilik için başvuru yapmış beni marubeni yetkilileri arayıp söylediler.. Traktörü 57km uzaktaki köyümüze kullanarak götürdüm depoyu fulleyip 57km sonunda ibrenin yerinden oynamadıgını gördügümde çok şaşırdım çünkü çifçeker traktörlerin herzaman yolda çok yakmasına alışmıştık bu şaşırtıcı oldu. bunun dışında ilk denemelerim arka kepce pulluk ve kazayagı oldu .. deneme amaçlı kullandım performansından memnun kaldım. Çok seri ve canlı motoru var gaz verdikce segmentinde tek olan 16valfli motorun özelligini hissedebiliyorsunuz hemen canlanıyor sürüş zevki açısından harika devirli bi motora sahip ve gaz pedalına tepkileri çok iyi.. yani aldıgım dakikadan itibaren biran bile pişmanlık yaşamadım kubota m8540 aldıgıma.. Ve manevra kabiliyeti gercekten çifçeker mi tekçekermi traktör kullandıgınızı unutturuyor tekçeker traktörlerden neredeyse daha iyi manevra kabiliyetine sahip bu bile sadece bi tercih sebebi olabilir..
İlk türkiyede m8540 ı ben almışım daha sonra marubeni yetkilileri ve türkiyedeki bi kaç bayi arayıp traktör hakkında bilgi aldılar memnuniyetimi sordular...
Dengi olan traktörlerle karşılaştırmanızı ve öle karar vermenizi tavsiye ederim... yakıt /özellik/performans/fiyat ve kalite olarak.. benim karşılatırmalarımda aynı kalite ve özellikteki başka marka traktörü almak için en az 10-15 bin tl fazla para ödemeniz gerekiyor..

çektigim videoları paylaşmıştım..aynı zamanda jd kullanıcısı olan yahya abininde başka konularda memnuniyetini dile getirmişti..
[/size]

• Beğen
Tepkiler: cihanreis

ben,yahya (m8540),kantaşlı (me9000),çatalanlı (me5700),bartu(me9000) ve yeni m7040 alan altan39 vardı yani benim bildigim 6 kişi şuan sitede var..

ceya023 link=topic=42665.msg389833#msg389833 date=1303884351' Alıntı:
ben,yahya (m8540),kantaşlı (me9000),çatalanlı (me5700),bartu(me9000) ve yeni m7040 alan altan39 vardı yani benim bildigim 6 kişi şuan sitede var..
gönül isterdiki oraya mustafagursacli me5700 yazabilseydin inşallah marubeni bi gün bize görede bir motor getirir alaaddin abi ile bekliyoruz bakalım nasip....

keykubat link=topic=42665.msg389847#msg389847 date=1303885524' Alıntı:
16 HP lik bahçe modeli ama kubota kubotadır. :)
onları ben daha cok begeniyorum özellikle m2530 süper bişey ufacık ama cok pratik.. bahçede bagda her işi yaparlar ..

Öncelik Yavuz abiye gözlemleri için çok teşekkür ederim. Diğer KUBOTA kullancılılarının da yorumlarını bekliyorum. Çünkü KUBOTA almak isteyen arkadaşlar bu bölümü inceledikten sonra daha iyi bir fikre sahip olacak

[size=12pt]7. Kubota kullanıcısı da biz olduk heralde.. Dayım aldı, son dakikada karar vermiş ve 16 bin TL ye B1610 modelini aldı, pulluk ve kazayağı siparişini fuarda ALPLER e vermiş. Firma yetkilisi 3 haftada teslim edeceklerini söylemiş, bu bizim deneme şansımızı biraz uzattı..Ayrıca karık yapmak için bir aletide bizim sanayiye sipariş ettik. Çok hartika bir kullanımı var, fakat çocuklardan kurtarmak bir mesele..:D Dayım şimdiden 25 hplik modelini almadığına pişman oldu..:D Köyde kullanacak olsaydı; mini kubota ile ilgili güzel düşüncelerim vardı. 100 lt relik bir holder ile mükemmel süne ilaçlaması yapılacağı kanaatindeyim..[/size]

nailyetek link=topic=42665.msg389910#msg389910 date=1303898760' Alıntı:
7. Kubota kullanıcısı da biz olduk heralde.. Dayım aldı, son dakikada karar vermiş ve 16 bin TL ye B1610 modelini aldı, pulluk ve kazayağı siparişini fuarda ALPLER e vermiş. Firma yetkilisi 3 haftada teslim edeceklerini söylemiş, bu bizim deneme şansımızı biraz uzattı..Ayrıca karık yapmak için bir aletide bizim sanayiye sipariş ettik. Çok hartika bir kullanımı var, fakat çocuklardan kurtarmak bir mesele..:D Dayım şimdiden 25 hplik modelini almadığına pişman oldu..:D Köyde kullanacak olsaydı; mini kubota ile ilgili güzel düşüncelerim vardı. 100 lt relik bir holder ile mükemmel süne ilaçlaması yapılacağı kanaatindeyim..
nail abi öncelikle güle güle kullanın .....senin söylediğin holderle ilaç geçen benimde aklıma geldi ana traktörün arkasına su tankeri onun arkasına atv lere römork yapıyolarya onu onun içine bunu koyacaksın yakıttan çıkar buna verdiğin para ....haksızmıyım

mustafagursacli link=topic=42665.msg389920#msg389920 date=1303901478' Alıntı:
nail abi öncelikle güle güle kullanın .....senin söylediğin holderle ilaç geçen benimde aklıma geldi ana traktörün arkasına su tankeri onun arkasına atv lere römork yapıyolarya onu onun içine bunu koyacaksın yakıttan çıkar buna verdiğin para ....haksızmıyım
Benim görüşüm bununla çok ekonomi olacağı yönünde, özellikle bizim gibi ilkbaharda toprakları çok kabarıp traktörlerin 30-40 cm varan teker izinin çıktığı nemli yerlerde iz bile bırakmayacağı kanaatindeyim. Büyük araziler için belki çok küçük gelebilirde, 200 dekar civarı için oldukça iyi..

iyi fikir etmişsin doğan seni tebrik ederim anlş-*s alk-*s güçç*-* Başarılarını dewamını dilerim. ok-*-s Kubota ya bende bayıldım ama bizim buyanlarda hiç yok ne bayisini gördüm ne kendisini bils-*-

rocky link=topic=42665.msg390470#msg390470 date=1303942741' Alıntı:
iyi fikir etmişsin doğan seni tebrik ederim anlş-*s alk-*s güçç*-* Başarılarını dewamını dilerim. ok-*-s Kubota ya bende bayıldım ama bizim buyanlarda hiç yok ne bayisini gördüm ne kendisini bils-*-
inşallah açarlar sanki bursada vardı bayisi ama :D :D teee bursa size 40 dk

[size=12pt]güzel düşünmüşsün başkan tebrikler.. anlş-*s..
ben Kubota yı almadan önce üzerine binip hiç bakmadım sadece broşürlerini ve yakından tanıdığım ME9000 kullanıcısı bir abiimn anlattıklarından başka bir bilgim yoktu,
taki bir gün babamın kubotacılar ile tanışana kadar, bizde bir 1997 mitsubishi kamyonet var 14 yıldır kullanıyorun maşallah bugüne kadar tık demedi, babam
bir gün kamyonet ile yolda gideriken kubota bayisinin mitsubishi kamyonetini rampaya yanaşmış traktörleri indirmeye çelışırken görmüş, 1 tane me9000
1 de Nail abimizin aldığı b1610 modeline aynı kamyonete yüklemeye çelışıyorlermış, bizimki meraktan gidip yardım etmiş, orada tanışmışlar adamlar demişki
bunların motoru senin kullandığın kamyonetin motoru ile aynı, Japon malı bunlar bir taktı kafaya alacağım diye ben traktörü görüpte incelemeye bile
fırsat kalmadan aldı getirdi. iyiki almışşız, yakıt mükemmel, gerekli olan tüm özellikler mevcut ve sade bir traktör, çok pratik kulanım özelliği var,
daha alalı yeni oldu 65 saat ama bence çokta sağlam bir makine.. tek bir konu için kesin konuşamam yedek parça, servisimiz var, bugüne kadar bakımları konusunda sorun yaşamadık, daha parça sorunumuz olmadığından parçr durumu nasıldır gözle görmedim.ama 1.5 yıldır kullanan abim sorun olmadığını söylüyor.
bizim buralarda yakın köylerde 12-14 tane gibi var hiç şikayetçi olanını duymadım. bence kullanılacak traktör....
[/size]