kubota B2530 mu foton 254 mü?yardım

Ynt: kubota B2530 mu foton 254 mü?yardım

insertend link=topic=42666.msg391551#msg391551 date=1304099941' Alıntı:
massey 5400 serisi kubota m40 serisi ile aynı yakıyor ama düşük devirde torkunu veriyor. kuyruk mili uygulamaları yüksek devir istediği için massey in yakıtı artıyor kubota aynen devam diyor.

guzel bi yorum olmuş dogru tespit yapmışsın 5400 serisi yuksek torklu ama düşük devirde bunu gösterdigi için agır devirli işlerde ekonomik olabilir.. ama yuksek devirli işlerde yakıtı artacaktır.. kubota nın tork egrisine baktın mı bilmiyorum daha yatay bi egriye sahip tum devirlerde birbirine yakın güç sunuyor buda yuksek devirdede kullansan düşük devirdede kullansan performans kaybı çok olmuyor.. 16 valflı motor yuksek devirde daha canlı oldugundan motorda sıkışma yapmıyor buda yuksek devirlerde verimli olmasını sağlıyor.. kuyruk mili işlerde ve nakliyede fark yaratır buda.. yine bu özellik yapacagı her işte serilik katıyor hantallık yapmıyor traktörde..

ceya023 link=topic=42666.msg390019#msg390019 date=1303914371' Alıntı:
Yorumlarınızı okudum Ferhat kardeşim ile az çok burada tanışmamız oldu abisi nihat beyle Elazıgda tanıştık gercekten Esnaflıkları ve işlerine verdikleri önemi taktir ettim. Biz alıcı olarak gitmedik sadece tanısma amaçlı gittik ve orada 92bg güçündeki 5435 i inceledik konuştuk nihat bey bu işi biliyor ve ciddi yatırım yapmışlar. İnsallah emeklerinin karşılıgını alırlar.. Zaten konuşmalarımızda dikkat ettigim kadarıyla başka markaları karalayarak ön plana çıkmak isteyen bayilere benzemiyorlar. Çaylarını içip sohbet ettik..

Ferhat kardeşim öncelikle biliyosun ki kubota m8540 ı ben aldım ve alım sürecinde çok inceledim yine mf 5425 i de inceledim mf5425 ile kubota m8540 denk traktörler katagori olarak aslında mf3635 te yine kubota m8540 ile aynı katagoride ama kubota donanım ve konfor olarak 3600 serisinden daha iyi 5400 serisine daha yakın .. 5435 ise kubota m9540 ile aynı güç segmentinde onu belirteyim.. şimdi 5400 serisi mf nin en cok begendigim serisi idi özellikleri kubota ile benzer artı olarak dyna4 şanzıman var debriajsız vites geçişi yani ve 4 devirliydi sanırım pto kubota da 2 devirli (benim işime 4 devir yaramadıgı için çok önemli görmedim bunu). Kubota nın artısı ise muazzam kırımı ve ön dingili en belirgin.. traktörlerin ikisinide aynı tarlada kullanıp performans larını görmedigim için yakıt ve güç performansı için yorum yapamayacagım.. ama ikiside iddialı traktörler.. Benim 100bg üzeri traktör seçimi yapsam ozaman mf5400 serisi gercekten listemde bulunurdu.. ancak 100 altında kubota ile karşılaştırdıgımda dyna4 şanzıman dışında beni etkilene bişey olmadı. Benim karar verme sürecim de fiyat mukayesesi yapınca arada 15-20bin gibi fiyat farkı ortaya cıkıyor böle olunca.. kubota benim için daha avantajlı oldu ve kubota dan yana seçimimi yaptım.. mesela 5445 ve daha büyüklerinin etkileyici motor degerleri var 100bg üzerinde kubota m108s ile aynı segmentteler onlarda....

Eger bütçe sorununuz yoksa kubota m40 ile mf5400 serisi arasında istediginizi alabilirsiniz ikiside güzel seçim olurdu. Tabi bi gün aynı tarlada deneme fırsatımız olursa yorumlarımız değişir kim bilir.. Ferhat kardeşimi herzaman beklerim.. mf yi bizim bölgemizde bi yerlere getireceklerdir işlerine önem veriyorlar..

Yavuz bey gercekten iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Başta şunu söyleyeyim abim ve ben bu işi sadece para kazanmak amaçlı yapmıyoruz, tabii ki bu kadar uğraşımızın karşılığını almak istiyoruz ama traktör işi bizim için vazgeçilmez. Baba mesleği derler ya babamın bu sektörde yaklaşık 42 yıllık bir deneyimi var bizde inşallah onun bu temiz geçmişini bu işte devam ettirmek.

Sizinde söylediğiniz gibi marka kötülemek bu işte en yanlış politikadır. Önemli olan ürün gamınızı müşteriye iyi tanıtıp ürünü satmakdır. Siz eğer satış sonrasında, satışta ve serviste memnun ederseniz MF olur tümosan olur erkunt olur fark etmez her türlü bu işi yaparsınız.

Sizin kubota tercihinizi ise saygıyla karşılıyorum. Dediğiniz gibi 5400 serisi ile fiyat farkı var. Ama tabiki siz bir risk almışsınız bölgenizde bulunmayan bir traktörü getirmişsiniz. İkinci el deki değer kaybı riskiniz var, belki ilerde beklemediğinizdende fazla iyi olabilir. Bunu zaman gösterecek. İnşallah bir gün deneme fırsatımız olur gerçekten sonucunu merak ediyorum çünkü kubota kullanıcıları ciddi manada övüyorlar traktörlerini. İyi de çıksa kötü de çıksa biz artık o bölgedeyiz inşallah dostluğumzda uzun yıllar devam eder yavuz bey bir gün kısmet olur gelir çayımızı içer deneriz traktörleri.

evet arkadaşlar bugun itibariyle kubota B2530 sahibiyim.bende kubotacı oldum yani sizlerden istegim bu saatten sonra nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım kaç saat olunca pullukla iş yapabilirim.

blade4635 link=topic=42666.msg395780#msg395780 date=1304715434' Alıntı:
evet arkadaşlar bugun itibariyle kubota B2530 sahibiyim.bende kubotacı oldum yani sizlerden istegim bu saatten sonra nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım kaç saat olunca pullukla iş yapabilirim.

Hayırlı uğurlu olsun, bereketli olur inşallah. :)

ceya023 link=topic=42666.msg391736#msg391736 date=1304108647' Alıntı:
guzel bi yorum olmuş dogru tespit yapmışsın 5400 serisi yuksek torklu ama düşük devirde bunu gösterdigi için agır devirli işlerde ekonomik olabilir.. ama yuksek devirli işlerde yakıtı artacaktır.. kubota nın tork egrisine baktın mı bilmiyorum daha yatay bi egriye sahip tum devirlerde birbirine yakın güç sunuyor buda yuksek devirdede kullansan düşük devirdede kullansan performans kaybı çok olmuyor.. 16 valflı motor yuksek devirde daha canlı oldugundan motorda sıkışma yapmıyor buda yuksek devirlerde verimli olmasını sağlıyor.. kuyruk mili işlerde ve nakliyede fark yaratır buda.. yine bu özellik yapacagı her işte serilik katıyor hantallık yapmıyor traktörde..

Eyvallah abi teşekkür ederim. Daha detaylı yazabilirdim ama o an için aceleye gelmişti.

Hayırlı olsun Allah kazasız belasızkullanmak nasip etin. bölümümüze paylaşımlarınızı bekliyoruz.

doganbey1 link=topic=42666.msg395795#msg395795 date=1304716171' Alıntı:
Hayırlı olsun Allah kazasız belasızkullanmak nasip etin. bölümümüze paylaşımlarınızı bekliyoruz.
amin cümlemize inş.paylaşımları en kısa zamanda yapacagım ama kaç saat sonra pulluk takmam gerekiyor onu bilmiyorum

pullugu herzaman takabilirsin ama ilk 50 saatte tam gaz basma çok zorlama parçalar bir birine alışana kadar yumuşak kullan.. zaten kullanım klavuzunda da aynı kullanım talimatları yazar.. motor ısınana kadar alırı yüklenme 20-30 saatten sonra yavas yavas basmaya başla yag degişiminden sonra tam bas bir iki depo açılsın tam.. sabit devirde herzaman kullanma devrini artır düşür sürekli yakıtı fazla olur bu kullanımda ama motor guzel açılır.. hayırlı olsun güle güle kullan süper bi seçim yapmışsın yani imkanım olsa ben bile hobi olarak bitane b2530 alırım çok fonksiyonel ve güzel traktör..

merhaba arkadaşlar;
foton254 sahbiyim ve çok memnunum. şimdi bir araç alırken nerde ve nasıl neler yapacağım diye düşünüp almakta fayda var. örneğin ww transporter çok güzel bir araç. bir o kadar da vergi ve masrafı (servis, bakım, sigorta yedek parça vs.) çok. yılda bir kere minübüs ihtiyacı olan için bu araçı satın almak akıl karı değil.
şimdi bu traktörü almamda en büyük etken fabrikanın burda olması ve fabrika yetkilileri ile olan uzun uzun görüşmem (yedek parça, servis vs).
ihtiyaçlarınızı belirleyip o işi yapıyorsa iyi yada kötü kendi malınız ise sizden iyisi yoktur.
ben önceden başkalarına muhtaçtım. iyi kötü kendi işimi görüyorum

erty816 link=topic=42666.msg396931#msg396931 date=1304931223' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;
foton254 sahbiyim ve çok memnunum. şimdi bir araç alırken nerde ve nasıl neler yapacağım diye düşünüp almakta fayda var. örneğin ww transporter çok güzel bir araç. bir o kadar da vergi ve masrafı (servis, bakım, sigorta yedek parça vs.) çok. yılda bir kere minübüs ihtiyacı olan için bu araçı satın almak akıl karı değil.
şimdi bu traktörü almamda en büyük etken fabrikanın burda olması ve fabrika yetkilileri ile olan uzun uzun görüşmem (yedek parça, servis vs).
ihtiyaçlarınızı belirleyip o işi yapıyorsa iyi yada kötü kendi malınız ise sizden iyisi yoktur.
ben önceden başkalarına muhtaçtım. iyi kötü kendi işimi görüyorum
arkadaşım dogru söylüyorsun kendi işini görüyorsa ondan iyisi yoktur.benim foton almamamdaki en büyük etken ise yüksek ve biraz geniş olması.
kendim kubotayı elma bahcesinde ve üzüm baglarının aralarını sürmek için aldım.
eger foton alsaydım elmaların altlarına giremeyecektim buda benim işime gelmez.işime kubotanın yarayacagını düşündüm ve kubotayı tercih ettim.umarım hayırlısı olur

efendiler merhabalar;
foton 254 kullanan biri olarak benim işimi fazlasıyla görüyor. kubatı kullamadım yorum yapamam. halkımız çok ön yargılı ve kullanmadıgı bir ürün hakkında yorum yapma hakkı görüyor.
ms135 in günümüz uyarlaması. yedek parça ve servis konusunda sorun yaşamadım. ben bu traktörü babam almıştım. baba traktörü nasıl desem kullanması pek bilmez. arazi-ağır vitese ve çift çeker modu, tek fren kullanmaz. hor kullanır buna rağmen iyi dayanıyor:))))
tarlada iş yaparken debriyajı basılı tuttutuğu için bitirmiş. gergi kolları gergin diskora(16lı disk ızgara) çekerken döküm bağlantı yeri kırıldı.
ve buna benzer bir çok kullanıcı hatası oldu. tüm bunlar (debriyaj balatası değişti, arka kovan değişti) servis parası dahil para verilmeden değişti. parça sorunu yaşamadık.
uygun ekipman ve iyi kullanırsan çok güzel bir traktör.
benim bir korkum vardı. bayıra çıkar mı diye. bizim bayır çok dik nerdeyse 70 derece. 1100 lt.lik tankerler çift çeker modunda takvisye 3 ile keçi gibi çıktı. 2 dolu tanker ilaç attım. çeyrek depodan az yaktı. hem kuyruk mili dönüyor hemde bahçe bahçe gezdik. köyde new holland 50-100bin tl traktörler var. millet mecbur kalmadıkça binmiyorla mazot yakıyor diye. bizim baba kahveye, heryere afedersiniz wc bile traktörle gider oldu. bir depo 20 lt mazot alıyor. bizimkide aynı işi yapıyor onlarınkide.
sonuç olarak kaliteli değil o kadar ama iş görüyor. traktör ilk geldiğinde herkes altına üstüne her yerine baktılar. bu traktör babana daynırsa bizde alırız dediler.
sonuç olarak ben traktörde memnunun. perkins euro3 3 silindir 25 bg motor var.

devir ekonomi devri. traktör alırken depo hacmini gözden geçiriniz. benim traktör tarlada 8 saatte 20 lt yakıt tüketiyor.

kendi malınız olsun çamurdan olsun. ne alırsanız alın hayırlı olsun güle güle kullanın

burtarım fuara gittim. Foton 254 kullanıcıları ile görüştüm. 3 tonluk römörk, 48li çapa (850kg), 24 li disk ızgara, 600lt kola takılan ilaçlama tankeri, 9 lu kaz ayağı kültüvatör kullanıyorlarmış. çok ta memnunlarmış. fuarda biraz daha geniş lastik takmışlar.