kubota B2530 mu foton 254 mü?yardım

arkadaşlar bu iki traktör arasında kararsız kaldım.kubota japon malı foton çin malı arasındaki kalite bence tartışılmaz ama arada 6 bin tl lik bir fiyat farkı var.
ikincisi kubota fotona göre biraz daha küçük ve benim işime ebatı küçük olan daha cok yarar
fotonla çift sürme imkanım oldu performansı fena sayılmaz kubotayı deneme imkanım olmadı aceba aynı performansı gösterirmi ikiside 25 hp
bide bu fotonun tam olarak teknik bilgilerine ulaşamadım(agırlık uzunlu genişlik vs)
yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: kubota B2530 mu foton 254 mü?yardım

kubota yı inceledim b2530 gayet guzel traktör ve kullananlar hep çok etkilendiklerini söyluyorlar boyuna göre cok iyimiş performansı..

erhanCEC link=topic=42666.msg389828#msg389828 date=1303883658' Alıntı:
Fotonu Gidip Test Et derim..... van ilinde çok beğenildi..... arada 6 bin tl fiyat farkı var ok-*-s
isterse 10 bin olsun kubotaya değer Vanda neden toyota tutuluyor ? kubotayıda bir tut Hondada İvtec motor Toyotada d4 motor var ya aynı teknoloji e tvc motor var bunlardada

vanda kubota yok .... olursa dahi o fiyata satmaz tutturmuşuz japon malı çinmalı türkmalı burada %100 türk malı traktör varmı ? yok ...
ayrıca foton dünya genelinde beğenilen traktör markası ve herhangibir şikayet yok sitelerde....

erhanCEC link=topic=42666.msg389841#msg389841 date=1303885186' Alıntı:
vanda kubota yok .... olursa dahi o fiyata satmaz tutturmuşuz japon malı çinmalı türkmalı burada %100 türk malı traktör varmı ? yok ...
ayrıca foton dünya genelinde beğenilen traktör markası ve herhangibir şikayet yok sitelerde....
bilader kubota 3 senedir Türkiye ' de satış yapan bir firma Vanda fendt kutlucan da yok odamı kötü şimdi sen faton almak istiyosan git al kim sana engel görüş istemizsin yardımcı olmaya çalışıyoruz .....Çorum dada yok ama kaliteyi arayan gidiyor alıyor geliyor ...

tamam haklısın ... kullandınmı traktörü kötülüyorsun herhangibir şikayet gördünmü fotonda türkiyede 2 yıldır var kullanmadığın malı ne diye kötülüyorsun ben onu anlamıyorum

erhanCEC link=topic=42666.msg389848#msg389848 date=1303885534' Alıntı:
tamam haklısın ... kullandınmı traktörü kötülüyorsun herhangibir şikayet gördünmü fotonda türkiyede 2 yıldır var kullanmadığın malı ne diye kötülüyorsun ben onu anlamıyorum

şu ana kadar yazılan yorumları okudum. herkes fikrini yazmış, fotonu kötüleyen kimse çıkmamış ama iyidir diyen de çıkmamış. çünkü etrafımızda foton filan gördüğümüz yok. türkiyede iki yıldır bulunmasına rağmen demekki kimse almamış. belkkide birçok kişi de ismini yeni duyuyordur. iyi de olabilir ama ülkemizdeki çin mallarına olan ön yargı malum. ama bu ön yargının neden oluşmuş olduğu da önemli. demekki herkesin çin malları konularındaki tecrübeleri olumlu yönde olmamış. bu nedenle foton bayisiymiş veya bayiliği alacak birisiymiş gibi yorum yapmanızın bir gereği yok.madem ki sormuşsunuz, iki marka arasındaki seçimim benim de japon malı olan olur.

Ben iki traktörüde kullanmadım ama ikisinide çok yakından inceledim.. göz var izan var, bir şeye baktığın zaman belli ediyor. Belki foton biraz daha çekişli olabilir. Ama kalite olarak kubota çok diri duruyor. Birde foton malatya bölgesinde 20 ' ye yakın sattı ama yedek parça sıkıntısı ondada baş gösterdi kubota daha belli değil kubota sahibi arkadaşlar kızmasın ama eğer kubota ' da yedek parçadan sıkıntı çekerse ne kadar kaliteli olursa olsun türk insanı hemen siler atar.

erhanCEC link=topic=42666.msg389848#msg389848 date=1303885534' Alıntı:
biz kubotayıda kullanmadık ama gördük alanlarla konuştuk bügün tabiri caizse yeni yetme bir firma değilki adamlar motorlarında valf teknolojisi kullanıyor...şimdi kubotanın satması Japon kalitesini bilenlerden kaynaklı adamlar reklam olmadan mal satıyolar ...Çankırı Çerkeşte artak süperline üretiliyo iç ve dış piyasaya satılıyo ama kim alıyo inşallah iyidir diyen ürünü para etmeyen gariban köylü yani sen ve ben alıyoz biz alıyoruz .....şimdi ben fendt te kullanmadım ama o ayrı bir numara diyorum kendini ıspatlamış....japon kalitesini Vanlılar iyi bilir sana öyle anlatmak istedim .....bu sitede ne traktör alanlar var iyi marka alanda hata yapanda hepsine tek bir söz söyleriz hayırlı olsun sende ne alırsan sanada hayırlı olsun deriz......ama kalitesi tartışılan malın arkasında durmayız... saygılar

ferhat44 link=topic=42666.msg389854#msg389854 date=1303887447' Alıntı:
Ben iki traktörüde kullanmadım ama ikisinide çok yakından inceledim.. göz var izan var, bir şeye baktığın zaman belli ediyor. Belki foton biraz daha çekişli olabilir. Ama kalite olarak kubota çok diri duruyor. Birde foton malatya bölgesinde 20 ' ye yakın sattı ama yedek parça sıkıntısı ondada baş gösterdi kubota daha belli değil kubota sahibi arkadaşlar kızmasın ama eğer kubota ' da yedek parçadan sıkıntı çekerse ne kadar kaliteli olursa olsun türk insanı hemen siler atar.
kubota ve kubota motorları belki 50 senedir Türkiyede bugün değil bugün marmarayı yapan firma parça sıkıntısı olmaz kubotada ....

form üyelerinden bursalı bi arkadaşta foton vardı ama kendisi uzun süredir forma girmiyo 1 sene önce falan aldı fotonu keşke forma girsede son durumu sorsak.

ben bilmediğim bir traktör hakkında kötü veya iyi bir yorum yapmam . Benim fotonu söyleyişimin sebebi baştan silipte yedek parça sıkıntısı olur çin malı diye tutmaz şuan çinde üretilen öyle marka modeller var dünya devi .. şimdi fotonu görmeden kötülersek bizim nekadar darbakuşlı olduğumuzu gösterir.herkesin gözünde bir dev vardır ama herkesin gücü bunlara yetmeyebilir kubota dediğin gibi japon malı kalite tarışılmaz .. foton çin malı biraz kalitesi üzerinde tartışalım araştıralım foruma girenlerde bilsinler iyimi kötümü.tek seferde silip atmayalım