TOP 90 dan memnun değilim

arkadaşlar same top 90 dan hidrolik kollar nedeniyle memnun değilim
yukarıya çok fazla kaldırmıyor havalı ekim makinası vs. ekipmanlarda sıkıntı yasıyorum aklıma gelen tek çare daha uzun bi kol bu defada traktörün önü kalkacak

bir fikri olan?

Ynt: TOP 90 dan memnun değilim

Diş attırma iyi bir yöntem ama dışta ek piston olan traktörler için sakıncalı, tam tukarı kaldırdığınızda ek pistonların stroğu kısa ise ek pistonları koparabilir. Same 90da da dışta ek pistonları var. Ama yine de denemekte fayda var, belki pistonlarda yeterinde strok vardır, hidrolikler en üst pozisyondayken ek pistonların üst kısmının ve ayarlı kolların bağlandığı döküm kolları hidrolik gövdesinden söküp 1er veya 2şer diş attırıp yerine takabilirsin, zaten en üst pozisyonda diş atlatmayı yapabilirsen ek pistonlar için de sorun yok demektir.

Ynt: TOP 90 dan memnun değilim

hidrolikleri aşağı saldığında enson hangi seviyeye kadar iniyor? diş arttırma ile sorunu çözemezsin buseferde
aşağı saldığında sorun yaşayabilirsin.benim 398 de de aynı sorun var hidroliklerin en aşağı ve an yüksek seviyesindeki
mesafe aralığı yetersiz, kollardan bir delik yukarı aldım ama bu seferde aşağı tam indirmiyor, bende 2 adet kaliteli
ayarlı hidrolik askı kolu aldım, kullandığım ekipmana göre askı kollarından ayarlamaya çalışıyorum..