HİDROLİK KALDIRMA KAPASİTESİ EN YÜKSEK TRAKTÖR HANGİSİDİR

Ynt: HİDROLİK KALDIRMA KAPASİTESİ EN YÜKSEK TRAKTÖR HANGİSİDİR

Mahmutt link=topic=42678.msg389911#msg389911 date=1303898856' Alıntı:
Landini Lanpower Techo 115-130-160 hepsinde 8400 kg yazıyor.

bu modeller 6 silinidir hepsi. 8400 kilo kaldırma kapasitesi olan 165 modeli diyerleri 7000 kg dolayısıyla en yuksek kapasıtelı olan değil 6 silindir motorada normal 125 hp den başlıyor bu arada. Case Puma 6 sılındır 125 den 155 e kadar 7870 kilo, 165 den sonra 8650 kilo oda Landiniden fazla yine.

EN yüksek kapasiteli motor ise araştırmanıza gerek yok Case Maxxum 110 ve ust modellerı 7864 kilo başkada yok bu güçte veya 4 silindirli.

MF yeni Tier4 motorlu 4 silindir, 6616 Dyna-VT şanzımanlısı 8.600KG Kaldırma gücü ile gönlümün şampiyonu...:)

Valtra N163 bile 8.100KG aynı motor aynı şanzıman ile... Bu iki rakam Fendt 516 da bile yok..
.

Şimdilik 4 silindirde hidrolik kaldırma şampiyonu MF 6616 Dyna-VT...

Hermiyas link=topic=42678.msg713560#msg713560 date=1362498276' Alıntı:
MF yeni Tier4 motorlu 4 silindir, 6616 Dyna-VT şanzımanlısı 8.600KG Kaldırma gücü ile gönlümün şampiyonu...:)

Valtra N163 bile 8.100KG aynı motor aynı şanzıman ile... Bu iki rakam Fendt 516 da bile yok..
.

Şimdilik 4 silindirde hidrolik kaldırma şampiyonu MF 6616 Dyna-VT...

4 silindirle 160 hp den 185 hp ye kadar yukselecen gucle ne kadar verımli olur orasıda tartışılır. 120 hp modelleri yine zayıf diğer markalara göre malesef :)

erdal600 link=topic=42678.msg713571#msg713571 date=1362499420' Alıntı:
4 silindirle 160 hp den 185 hp ye kadar yukselecen gucle ne kadar verımli olur orasıda tartışılır. 120 hp modelleri yine zayıf diğer markalara göre malesef :)

ne kadar verimli olacağına gerekli mühendisler bakmışlardır ki bunu meydana çıkarmışlardır. adamalar milyonlarca euro boşa yatırım yapacak kadar gerzek değillerdir herhalde.. artık yeni nesil motorlarda 4 silindirler 6 silindirlerden çoğu zaman daha çok tercih ediliyor , aratmıyor , tabii ihtiyaca doğru orantılı olarak. . ayrıca niye 120 hp diyorsun 150-160-200-250 vs değil.

GÜRKAN link=topic=42678.msg713589#msg713589 date=1362500942' Alıntı:
ne kadar verimli olacağına gerekli mühendisler bakmışlardır ki bunu meydana çıkarmışlardır. adamalar milyonlarca euro boşa yatırım yapacak kadar gerzek değillerdir herhalde.. artık yeni nesil motorlarda 4 silindirler 6 silindirlerden çoğu zaman daha çok tercih ediliyor , aratmıyor , tabii ihtiyaca doğru orantılı olarak. . ayrıca niye 120 hp diyorsun 150-160-200-250 vs değil.

Konunun başında o büyüklükteki motorlardı ondan soyledim. Ben case kullanıcısı falanda deyil sadece bildiğimi söyledim. BU arada bende mühendisim inşaat ve makine. 100 hp motorlar var hidroliği 2500 kilo ama kullanım amaçları farkli. 4 silinidir yüksek HP deki motorlar daha çok taşımacılıkta tercih ediliyor 6 silidirliler ağır tarla işlerinde buna benzer birçok sebepler var tasarım aşamaların da dikkat edilen.

UÖZKAN.77 link=topic=42678.msg713500#msg713500 date=1362486551' Alıntı:
Zetor proxima 70-100 bg arası hepsi 6 ton standart. Hidrolik kollara-sisteme bakınca hemen belli oluyor zaten...

şimdi kataloguna baktım 42kN yani 4200kg yanlışınız var sanırım.. zaten 6 ton kaldırma kapasitesi olsa bile kaldıramaz önü kalkar bu agırlıktaki bi traktörün .. ön dingiilin yere baskısı 3ton civarı olan bi traktör sağlıklı 6 ton kaldırabilir yoksa önü kalkar.. tüm agırlıgı 4300kg sanırım zetorun.. yani hidroliğin sadece güçlü olması kaldırma kapasitesi için yeterli degil tasarım ve ön agırlıgı önemli önü kalkmadan kaldırdıgı agırlık maksimumdur.. ben kubotada ölçtüm hesapladım 4100-4200kg civarı maksimum üstünde önü kalkar nitekim maksimum kaldırma kapasiteside 4100kg yani.. 5-6 ton kaldıracak traktörün kendi agırlıgı ortalama 5-6 ton olmalı en az..

Bendekiler bayiden alınan broşür bilgisi. Eski kasalar 4 ton yeniler 6 demişti bayi... Gerçekten de eski-yeni kasalar arasında hidrolik kol farkı var.

Elinizdeki katalog hangi yılın acaba?

Gerçi dediğiniz gibi kendinden ağır birşeyi kaldıramaz, çokta mesele değil... ancak kolların sağlamlığı ve hızı, ömrü için veri olabilir...

Tabi ağırlığın uzunluğu, şekli de önemli.

Burada da 42 kN diyor ama en düşük basınç seviyesindeyken...
http://www.zetor.com/file/14285/Zetor_Datasheet_PROXIMA.pdf

UÖZKAN.77 link=topic=42678.msg713815#msg713815 date=1362512016' Alıntı:
Bendekiler bayiden alınan broşür bilgisi. Eski kasalar 4 ton yeniler 6 demişti bayi... Gerçekten de eski-yeni kasalar arasında hidrolik kol farkı var.

Elinizdeki katalog hangi yılın acaba?

Gerçi dediğiniz gibi kendinden ağır birşeyi kaldıramaz, çokta mesele değil... ancak kolların sağlamlığı ve hızı, ömrü için veri olabilir...

Tabi ağırlığın uzunluğu, şekli de önemli.

Burada da 42 kN diyor ama en düşük basınç seviyesindeyken...
http://www.zetor.com/file/14285/Zetor_Datasheet_PROXIMA.pdf

direk sitesindeki katalogda 42kN yazmışlar zaten bu 4200kg demek.. en düşük basıçta değil bu maksimum kaldırma kapasitesidir muhtemelen daha fazla kaldırmaya kalkarsa önü kalkar.. seninde dediğin gibi traktörün dingiller arası mesafesi ön dingilin yere baskısı tyani traktörün agırlığıda önemli nekadar hidrolik pompası guçlu olsada tasarımı belli bir kapasiteye kadar izin verir.. elinizdeki bayi kataloglarına inanmayın asla çogu katalog şişirmedir biraz zetoru bir ara bende inceledim ama yeterince guven vermemişti kullananlardan net bilgiler alamamıştım.. ve bayiside her yerde yok yıllardır turkiyede l-olmasına ragmen türkiye disbritörü zayıf sanırım.. yoksa sağlam traktörlere benziyorlar.. zaten aşağı yukarı bu güçteki traktörler en fazla 4-4.5 ton kaldırır fazlası abartıdır traktörün tasarımı izin vermez..

hiç bi raktör maksimum kaldırma kapasitesinde yazan değeri kaldıramaz çünkü o değer bildiğim kadarıyla hidrolik pompasının gücü yani kolların uzunluğu arkadaki aletin uzunluğu traktörün ön ağırlığı felan derken iş gerçekte o değerlere gelmiyo malesef :)

6 ay araştırdık, düşündük...

Konuşmak içi erken elimizde 0 km Zetor proxima 90 var... zamanla deneyimleri yazarım.

Valla sırf sesi, kabini için bile alınır:)

Lakin kullanan kimseden şurası kötü diye birşey duymadım.

Tek sorunu ülkemizde arkasının olmaması...

umut bey ben nıgdeden hacı benı aramıstınız bendede 10641 var ben memnunum kımse moralınızı bozmasın en kotu karar kararsızlıktır kullandıkca farkı anlayacaksınız hayırlı ugurlu umutlu olsun

Sağolasın, senden sonra yüzyüze-telefonla birçok Zetor kullanıcısıyla daha görüştüm... daha memnun olmayana rastlamadım.

Alan kolay kolay satmıyor...

Çok fazla bilgim-tecrübem yok ama kabini-sesi, videoları çok etkili oldu. Bir de kullananların memnuniyeti...

UÖZKAN.77 link=topic=42678.msg714003#msg714003 date=1362554404' Alıntı:
Sağolasın, senden sonra yüzyüze-telefonla birçok Zetor kullanıcısıyla daha görüştüm... daha memnun olmayana rastlamadım.

Alan kolay kolay satmıyor...

Çok fazla bilgim-tecrübem yok ama kabini-sesi, videoları çok etkili oldu. Bir de kullananların memnuniyeti...
bu söylediğin bizim ülkede kronik hastalıktır kimse traktörünü kötülemez galiba kötü yanları olsada benim traktörüm çok güzel diyerek telepati yapmaya çalışıyoruz milletçe.

Benim bildiğim kadarıyla her traktör kendi net agırlıgı kadar kaldırma kapasıtesıne sahıptır örnegın benım mf 285 s hidrolık kolları orjınal fabrıka ayarındayken 2227 kg basınca ayarlı ama üç nokta askı sisteminı son delıklere getırıp ekıpmanı bagladıgında 3500 küsürdü aklımda kalmamış kullanım klavuzunda vardı yani kendi agırlıgı kadar kaldırdıgı yazıyordu mesela benim iki farklı ekıpmanın bırının agırlıgı 550 kg diğeri 760 kg bırını orta baglantıda dğerini alt baglantıda kullanıyorum alt baglantı noktası daha cok kaldırıyor...

Zetor Proxima 70 ' den Proxima Power 120 ' ye kadar (70-120 bg arası) tamamı 42 kN (4.200 kg) standart... yani yaklaşık traktörün kendi ağırlığı kadar. Zaten fazlası da neye yarar bilemiyorum...

Zetor Forterra (95-135 bg arası) standart 5.850 kg. Kendi 4550 kg.

Zetor Forterra HSX (100-140 bg arası) maksimum 7 ton. Kendi 4600 kg.

deutz-fahr traktörleri çok güçlü hidrolik yönden örneğin agrotron k420 112 hp 6220kg kaldırma kapasitesi var kendi ağırlığı ise 4400kg civarı

• Beğen
Tepkiler: deutzagro