PAMUK YERİNİ SULAMA GÖRÜNTÜLERİ

tarlanın tavı pek hoşumuza gitmedi.yağışlarda yetersiz geldi.tohumların çıkışında zaiyat olmasın diye bizde sulayıp ekmeye karar verdik.buğdayların son halide resimlerde görüldüğü gibi.

Ynt: PAMUK YERİNİ SULAMA GÖRÜNTÜLERİ

anayurtlu 3105d link=topic=42704.msg390235#msg390235 date=1303929120' Alıntı:
başkan ekipmi suladınız yoksa sulayıp buraya nasiı ekilecek ;D ben anlamadım :D ekinlerde maşallah daneyi almış :) teşkkrler.
hayır volkan daha ekmedik.sulaması bitti 3 gün önce.tarla tava gelince dıskara ve tırmıkla işleyip ekecez nasip olursa pamukları.

paylaşım için teşekkürler.

Fotoğraflar çok ilgimi çekti.Bizde çerezlik ayçiçeklerini karık yöntemiyle salma (vahşi) sulama yaparız.senin fotoğrafladığın yöntemini duymuştum.ama görmek bugüne nasipmiş.bağzı sorular soracam çünkü aynından bende yapmak istiyorum.

Su kaynağın Derin kuyu mu yoksa açık bir kanaldan traktörle mi pompalıyorsun.
plastik borular kaç inçlik ,bez hortum kaç cm.lik
bez hortumu kaç musluk takılıyor.su kaynağının gücü kaç yağmurlama çevirecek güçte.yada dakikada kaç ton su.
Bu muslukları nereden bulurum.muslukları neden yukarı çevirdin.
traktörün arkasındaki demir sürgü özel yapım mı

sana işlerinde başarılar dilerim.

Chn_Ozce link=topic=42704.msg390239#msg390239 date=1303929276' Alıntı:
hayır volkan daha ekmedik.sulaması bitti 3 gün önce.tarla tava gelince dıskara ve tırmıkla işleyip ekecez nasip olursa pamukları.
yani bu sırtlar bozulacak aslında bu iş yağmurlamayla daha kolay değilmi.

anayurtlu 3105d link=topic=42704.msg390287#msg390287 date=1303930699' Alıntı:
kardeş niye 20 tene yazdın? zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

Aynı hareketi google yada hotmail e yapsan seni bir bilgisayar sanır.hemen hesabını kilitler resimli doğrulama yazısı gönderirdi.Traktör kulüp server leri pek aldırmıyor.