Ceylanpınar TİGEM

Merhaba arkadaşlar.
Ülkemizdeki tarımsal faaliyetlerin büyük kısmını elinde bulunduran ve tohum tedarikinde çiftçilerimize yardım etmeye çalışan TİGEM 'in Şanlı Urfa ilimizde bulunan Ceylanpınar İşletmesi 'nin tanıtım videosunu sizlerle paylaşmak istedim.
Ceylanpınar İşletmesi Türkiye 'nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük tarım işletmesi olmasının yanı sıra, TİGEM 'in arazi varlığının yarısına yakın kısmını da elinde bulundurmaktadır.
Aslında ülkemizde TİGEM 'in tam olarak ne gibi bir misyonunun olduğunu ve ekonomiye ne kadar katkı sağladığını bilmiyorum. TİGEM hakkında tek bildiğim ve gördüğüm de hemen hemen her yıl aldığı milyonlarca dolarlık modern tarım makineleri oluyor. Aynı zamanda TİGEM 'in olması gereken şeffaflıktan ve halka açık olmasından çok uzak olduğu kanaatindeyim.
TİGEM eleştirilebilecek, tartışılabilecek bir çok yönü var. Yani bu makine ihaleleri ne kadar şeffaftır, bu makineler kesinlikle gerekli midir, bu makine ve ekipmanların işletimi için bulunması gereken personel TİGEM 'de mevcut mudur ve bu makinelerden gereken verim alınabiliyor mudur ?
Bu sorular ve tartışma konuları uzatılabilir ama şimdi biz videomuzu izleyelim :)

http://www.dailymotion.com/video/xbym7d_ceylanpinar-tarim-isletmesi-tanitim_lifestyle#from=embed

Ynt: Ceylanpınar TİGEM

doganbey1 link=topic=42716.msg390331#msg390331 date=1303933578' Alıntı:
eline sağlık abi. Cidden herzaman merak konusu olmuştur bu tigem

Sağol kardeşim. Aslında gereken şeffaflık sağlanabilirse ve gerek ihaleler, gerekse diğer satın almaların sebebi ve yöntemi bir şekilde açıklanırsa çok daha iyi olacaktır. TİGEM ülkemiz için önemlidir bu gözardı edilemez ama şeffaflık ve doğruluk şart.
Dipnot olarak belirteyim eğer bu ihaleler ve yapılan diğer işler açıklanıyor da biz görmüyorsak yetkililerden özür diliyorum.