Tarım Fuarı tarlada düzenleniyor

Geçen yıl ilki Trakya ' da gerçekleşen ' Açık Alanda Tarla Günleri Fuar ' ı bu yıl Adana ' da 330 bin metrekare açık alanda organize edilecek.
ADANA - Alman Tarım Birliği (DLG) Fuarcılık Proje Müdürü Onur Kiraz, DLG ve Önder Çiftçi Projesi (ÖÇP) tarafından geçen yıl ilki Trakya ' da gerçekleştirilen Açık Alanda Tarla Günleri Fuarı ' nın, bu yıl 5-8 Mayıs tarihlerinde daha geniş bir arazide Adana ' da gerçekleşecek.

Kiraz, stant kurma ve ürün ekim çalışmaları devam eden fuar alanında düzenlediği toplantıda, açık alan uygulamalı tarım fuarının Türkiye ' de bir ilk olduğunu, bunu geçen yıl Trakya ' da düzenlendiğini anlattı.

Geçen yılki tarla günlerinin 250 dekar alanda 99 katılımcı firma ve 26 bin 243 ziyaretçi ile gerçekleştirildiğini anlatan Kiraz, bu yıl ise Adana ' nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Gerdan köyünde 330 bin metrekare alanda bu etkinliğin düzenleneceğini belirtti.

Ürünler uygulamalı görülebilecek
Bütün zirai tohumların, gübrelerin açık alanda uygulamalı olarak sergilenebileceğini anlatan Kiraz, şunları kaydetti:

'Gelen ziyaretçiler bu alanda bütün ürünleri uygulamalı, karşılaştırmalı olarak görebilecekler. Hayata geçirecekler. Tarla deneme alanlarında, ürünlerin farkları gösterilecek. Öte yandan makine demostrasyon alanları bulunacak. Buralarda, tarımsal ekipmanlar, biçer döverler yer alacak, bu alanda teşhir alanı olacak.

Ayrıca, form alanı olacak. Ziraat fakültelerinin öğretim görevlileri güncel konular hakkında bilgi verecekler. Toplamda 12 adet seminer gerçekleşecek.'

Bu işin mali yönden tek başına üstlenmenin mümkün olmayacağını anlatan Kiraz, geçen yıl da kendilerine destek veren Garanti Bankasının, ana sponsorları olduğunu vurguladı.

Kiraz, benzer çalışmaların ABD ve İngiltere ' nin de aralarında bulunduğu 5 farklı ülkede yapıldığını belirterek, 'Ancak, biz bunlardan ziyaretçi olarak en büyüyüğüz. Yurt dışında çok fazla ziyaretçi gelmiyor. Ortalama 20-22 bin ziyaretçi geliyor. Biz geçen yıl 26 bin yaptık. Bu yılda 50 bini hedefliyoruz' dedi.

Kiraz, daha sonra basın mensuplarına fuarın gerçekleştirileceği ve çalışmaların sürdüğü alanı gezdirerek, bilgi verdi.

Ynt: Tarım Fuarı tarlada düzenleniyor

Trakyada yapılan ilk açık alan tarım fuarına katılmıştım. gerçektende diğer fuarlara benzemiyor, uygulamalı bölümleri var ve içeriği daha geniş. yakın olsa Adanaya da giderdim, askerliğimden beri gidememiştim. Dikkatimi çeken birşey var, sponsorluğunu Garanti bankasının yapmış olması. halbuki çiftçinin ve tarımın yanında olduğunu iddia eden birkaç banka var, onlar neredeler? en azından çiftçileri tarım fuarlarına ulaştırmak için sponsor olabilirler. Anlaşılıyor ki , itibarları bizlere değilde paralarımıza...

Levent abi başka hangisinde olcaklar. Adamlar yanımızda görünüp birazda ******* deliğini bilmeyen çifçilerimizi kandırıp malını mülkünü alıyolar. Altansat abimize teşekkürler geçen sene katılmak istesemde katılamamıştım. Bu senede teeee Adanaya nerde gidecem :D

İlgiyle okudum çok güzel bir fuar olur bence gitsekya nasıl olur buradan ALTANSAT-İbrahim abiyede sesleniyorum abi adana fuarına gidelim sen ayarlamaları yap masafları hallederiz ok-*-s :)

hacimmet link=topic=42725.msg390840#msg390840 date=1304009870' Alıntı:
İlgiyle okudum çok güzel bir fuar olur bence gitsekya nasıl olur buradan ALTANSAT-İbrahim abiyede sesleniyorum abi adana fuarına gidelim sen ayarlamaları yap masafları hallederiz ok-*-s :)
ola bilir ama adana ters bize ya 400 km

geçen yıl tekirdağ karaevlideydi case i ve fendt i yakından izleme ve case deneme şansı bulduk arkadaşla ama arazi biraz ufak gibiydi deneme için. kubotanın yaptığı dönme şowuda hep aklımda allahtan devirmedi.. geçen yılki fendt 936 vario nun basınçla bilgisayar ile çalıştırdığı alet çok dikkatimi çekti ekim amaçlıymış ama çok büyük ve kullanışlı idi...

biz adamların üstüne vardıkça onlar bizden kaçıyor konya furında fent in bi kapısını açtıramadık adamlar hem reklam yapıyor hemde traktörün kapısını açmıyor ozaman kızmıştık arkadaşlarla güzel olur aslında ama bilmem ki nasıl olur :S :S :S

atabey link=topic=42725.msg391023#msg391023 date=1304025366' Alıntı:
biz adamların üstüne vardıkça onlar bizden kaçıyor konya furında fent in bi kapısını açtıramadık adamlar hem reklam yapıyor hemde traktörün kapısını açmıyor ozaman kızmıştık arkadaşlarla güzel olur aslında ama bilmem ki nasıl olur :S :S :S
Ferruh abi konya fuarında istiyorsanız kapıları açayım inceleyin demişti günahlarını almayalım şimdi..