LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA SATIŞA SUNULACAKMIŞ

Ynt: LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA SATIŞA SUNULACAKMIŞ

ya sami abi mazot varmı yoksa direk lpg ilemi çalışıyor mazotsuzmu tamamen yani depo tarlada bitse çekip gelecekmiyiz petrole kadar her defasında petrole git gel saçmalık gibi geliyor bana biraz
örnek tarla sularken kuyuya koştun lpg nasıl gelecek motorun yanına acaba :D

2010 yılında konya furında vardı lpgli tümosan fazla bi rağbet görmedi sadece lpg ile çalışıyor mazot yok çünki motor farklı mazot yakmıyor köylerdede lpg istasyonu nadiren olur bilmiyorum rağbet varmıymış bu traktöre.

atabey link=topic=42738.msg390767#msg390767 date=1304007758' Alıntı:
2010 yılında konya furında vardı lpgli tümosan fazla bi rağbet görmedi sadece lpg ile çalışıyor mazot yok çünki motor farklı mazot yakmıyor köylerdede lpg istasyonu nadiren olur bilmiyorum rağbet varmıymış bu traktöre.

kesinlikle ragbet olacagını zannetmiyorum kaç köy petrolünde lpg var demi bizimkinde var ama olmayan vardır diyorum ben.

aslında yapması gerek şuydu erbakanın tasarladıgı leopar tanklarının motoru gibi hem benzin hem mazotla çalışma olayı olabilirdi iki tank olacak istedigin zaman mazot istedigin zaman lpg li çalışabilecek

rahimavci link=topic=42738.msg390760#msg390760 date=1304007518' Alıntı:
ya sami abi mazot varmı yoksa direk lpg ilemi çalışıyor mazotsuzmu tamamen yani depo tarlada bitse çekip gelecekmiyiz petrole kadar her defasında petrole git gel saçmalık gibi geliyor bana biraz
örnek tarla sularken kuyuya koştun lpg nasıl gelecek motorun yanına acaba :D
MUTFAK TÜPÜ TAŞIYACAKSIN RAHİM zuha-*-s ;D zuha-*-s

sami ÖZKAN link=topic=42738.msg390792#msg390792 date=1304008568' Alıntı:
MUTFAK TÜPÜ TAŞIYACAKSIN RAHİM zuha-*-s ;D zuha-*-s

valla baglantı yerlerinide hazır yapsın fabrika abi o zaman bide yolda kaldıktan sonra motor çalıştıracagız diye havaya uçmayalım :D

Benim düşüncem bu seri tarihin tozlu sayfalarında kalabilir. Pek satış olacağınıda zannetmiyorum. Anca Tümosan ' a çok merakı olan daha doğrusu fanatiği, holiganı olan birisi alırsa alır. Onada yazık olur diye düşünüyorum. Çünkü bu serinin geleceği olmaz. Adamın elinde kalır diye düşünüyorum. Arkadaşların dediği gibi çoğu köyde akar yakıt istasyonu bile yok. Bunun deposunu nasıl dolduracaklar. Deposu boşalsa nasıl dolduracaklar. Bunun yerine elektrik ile veya hibrit olarak çalışan bir traktör üretseydiler daha faydalı olurdu diye düşünüyorum. Bunu geçtim Tier 4 bir motor üretselerdi keşke...:D