Boş kalan tarlalara Aspir

arkadaşlar boş tarlaları değerlendirmek istiyorum arpir eksek olur mu zamanı geçti mi dönüme ne kadar masraf ederiz ne kadar kazanırız yada boş tarlalara ne ekebiliriz (fazla bakım istemeyen) teşekkürler.

Ynt: Boş kalan tarlalara Aspir

Boş kalan tarlada yulaf ekebılırsınız havyanınız varsa yesıl bıcın cok faydalı bıryem. Yoksa denesını bıcerle bıctırıp alın bahara kadar fıyat ıkı katına cıkıyor bu sene yazın 300 cıvarındaydı 1 ay once 950 sattım.

erdal600 link=topic=42770.msg391227#msg391227 date=1304066916' Alıntı:
Boş kalan tarlada yulaf ekebılırsınız havyanınız varsa yesıl bıcın cok faydalı bıryem. Yoksa denesını bıcerle bıctırıp alın bahara kadar fıyat ıkı katına cıkıyor bu sene yazın 300 cıvarındaydı 1 ay once 950 sattım.
1 dönümde nekadar yulaf çıkıyor?

Bizim de buralarda şimdilerde ekilmiyor. geçmişte dedelerimiz hep ekmişler. bazen ikinci ürün olarak bile ekilebiliyor. yaz bitkisi olduğu için fazla bir suya ihtiyaç duymuyor ama işçiliği biraz var diye biliyorum. kozaları açılmadan hasat edilip demet şeklinde birbirlerine dayalı olarak kurutulup daha sonra kozalar silkiliyor. şimdilerde bilgim yor ama eskiden fiyatı da iyiydi. Bu konuda daha geniş bilgisi olan birilerinden veya internetten detaylarıyla araştırmanda fayda olur.

Bulunduğuz yerde yazları yağmur yağmuyorsa ve sıcaksa ve sulama imkanı var turşuluk kornişon salatalık ekebilirsiniz.Şansınız iyi giderse köşeyi dönersiniz satıcak bir firma bulabilirseniz ve topluyacak adam )))

ben anlatayım;şimdilerde havalı mibzerle ekiliyor gübre falan istemez bir kat çapa yapılır çok su istemez hatta az bi yağmur yağdımı çıkacak kadar yeterlidir sonrası su bulursan sula yoksa iyi kötü olur toplaması eziyetlidir diplerden kesecksin iki üç insanın ellerinin yetişeceği şeklinde dikeceksin (biz gümül deriz ) kurudumu yazgı (branda ) serip üzerine çırpacaksın masrafı az ama biraz eziyetlidir