PRO İLE YURO DİZEL FARKI NEDİR?HANGİSİ TRAKTÖR VEDE EKENOMİK OLARAK İYİDİR?

arkadaşlar traktöründe pro kullanan varmı?kırsal mazotu kaldırdılar , yuro kullanıyoruz, sanki bana yuro biraz daha fazla yakıyomuş gibi geliyor.sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? TŞK.

Ynt: PRO İLE YURO DİZEL FARKI NEDİR?HANGİSİ TRAKTÖR VEDE EKENOMİK OLARAK İYİDİR?

Ben pro kullanıyorum. kırsalın yerine kullanılan mazot pro dizel. yurodan biraz daha kalın ama kaldırılan kırsaldan da biraz daha ince. motorlar proyu yurodan daha az yakar. yuroyu dizel arabalar için kullanıyorlar.

Ynt: PRO İLE YURO DİZEL FARKI NEDİR?HANGİSİ TRAKTÖR VEDE EKENOMİK OLARAK İYİDİR?

ewet gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa seviniriz. Bu pro dizeli euro dizele uyumlu traktör ve otomobillerde kullanabilirmiyiz.

Tüm eski ve yeni tip motorlu kamyon, otobüs ve tır kullanıcılarının beklentileri göz önüne alınarak özel olarak geliştirilen “Yeni Prodizel” Şubat 2011 tarihinde ürün yelpazemizdeki yerini aldı.
Petrol Ofisi için özel olarak akaryakıt sektörünün en son teknolojilerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilen ortak çalışma neticesinde “Yeni Prodizel” ortaya çıktı.Yeni Prodizel,büyük otomotiv,bağımsız test merkezleri ve bağımsız teknolojik araştırma kurumlarının denetiminde yüksek bütçeli saha, motor ve şasi dinamometre testlerinden geçerek onaylandı.
Profesyonellere özel olarak geliştirilmiş olan “Yeni Prodizel” üstün yağlama özelliği ve Dual Faz katkı teknolojisi sayesinde tüm eski ve yeni nesil motorlar için üstün özellikler sunuyor.

Tüm Eski ve Yeni Tip Motorlar İçin
• Yeni Prodizel , Greenclean dual faz katkı teknolojisiyle üretilmiş olup tüm eski tip ve yeni tip motorlu araçlar için özel olarak geliştirilmiştir.
• Özellikle ağır vasıtalar için üretilmiş olan Yeni Prodizel yeni nesil ağır vasıtaların yanı sıra, eski tip motorlu yani yüksek kükürtlü motorin ile çalışan araçlarda da en üstün performansı sağlar.

Üstün Yağlama Özelliği
• Eski tip dizel motorlarda kükürtle elde edilen yağlamayı koruyacak özel lubricity katkısıyla motoru aşınmaya karşı iki kat daha fazla korur.

Her depoda +100 km’ye varan daha fazla yol* (100 Litrede 4 Litreye Varan Yakıt Ekonomisi)
• Yeni Nesil, Yeni Teknoloji
» Patentli Afton Teknolojisi: Afton GreenClean Technology
• En Yüksek Oranda Deterjan İçerir, böylece
» Enjektörlerin temizlenmesini ve temiz kalmasını sağlayarak yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar.
» Motoru temizleyerek, tam ve verimli yanma sağlar.
» Düzenli kullanımı ile enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenilen düzeyde tutulur.
» Bunun sonucunda performans, güç artışı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

• Temiz Enjektörler
» Enjektörlerde tortu oluşması, yakıt püskürtme kalitesini etkiler.
» Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar.
» Enjektörlerde biriken tortu yakıtın akış oranını etkiler. Yeni Prodizel’in düzenli kullanımı ile enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenilen seviyede tutulur.
• Temiz, Tam ve Verimli Yanma
» Motordaki kir düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Prodizel motoru temizleyerek, tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans, güç artışı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

2 Kat Daha Fazla Motor Koruma
• Üstün motor temizliği
• Yanma sonucu motorda tortu oluşabilir
• Yeni Prodizel ilk depodan başlayarak;
» Etkin motor temizliği sağlar, enjektölerde biriken tortuyu temizler.
» Motorda oluşan güç kaybını önler, verimli yanma sağlar.
» Yakıt tüketimini azaltır.
• Kükürtün yağlayıcılık özelliğiyle eski nesil dizel motorlarda aşınmayı önlediği bilinmektedir. Maksimum 10 ppm kükürt içeren Yeni Prodizel, üstün yağlama özelligiyle motor için üstün koruma sağlar.
• Yeni Prodizel’in üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile;
• Motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenir.
• Yakıt sistemi ve motor uzun ömürlü olur.

*En az 500 litrelik tamamı dolu bir depoyla 100 km’de 20 litre yakıt tüketim değerine sahip bir aracın elde edeceği tasarruf miktarıdır.

bende benim 35 liğe ğro dizel alıyorum hakkaten yakıt biraz düştü 100 tl lil mazotla eskisine nazaran daha fazla saat çalışıyor diğer traktörümede (td 65) pro alacagım gerci daha td yi kullanmadık çifte başlamadık onda nasıl olacak bilmiyorum ama genel olarak prodizel kaliteli mazot tavsiye ederim hem diğerine göre ucuzda litre başına 10-15 krş arası fark var

yanlız adam link=topic=42777.msg391114#msg391114 date=1304056800' Alıntı:
fiyatları arasında fark nekadar
hagisi kaç para

fiyatlar durduğu yerde durmuyorki, kimsenin aklında dursun. :S güncel fiyatlar için petrol ofisinin sitesini ziyaret edebilirsiniz. :)

bız kırsal yerıne pro aldık .. yakıtta ve cekıste bır artıs oluyor .. nadasta 0.2 lt gıbı bır artıs oldu dekara ..ama cekıs bır vıtes arttırmasada traktor cok rahat gıtmeye baslıyor. ( 55 46 )

ben 1 yıldır petrol ofisinin mazotunu kullanıyorum, kırsal motorinden çok memnundum üretimden kalktıktan
sonra euroya geçtik mecburen yakıt aşırı derecede arttı daha sonra pro üretime başlatınca buna döndüm.
kırsal motorin kadar az olmasada euro ya göre daha az yakıyor. çekide gayet iyi.
hakan__60 link=topic=42777.msg391257#msg391257 date=1304071294' Alıntı:
slm arkadaslar ls 70 plus hakkında bılgı verebılırmısınız yakıtı nasıl çüte nasıl gıdıyor kacıncı fiteste gıdıyor
gerekli bilgiler FORUM un LS bölümünde mevcut...

bencede pro dizel kullanmak motor için euro kullanmaktan daha sağlıklı çünkü eurodizelde kükürt oranı çok düşük olduğu için yağlama azalıyor daha öncede forumun bir yerlerinde yazmıştım uzelin kitapçığında çok düşük kükürtlü yakıtlar yağlayıcı katkıları gerektirebilir diye bir ifade var

nabolant link=topic=42777.msg391333#msg391333 date=1304082782' Alıntı:
bencede pro dizel kullanmak motor için euro kullanmaktan daha sağlıklı çünkü eurodizelde kükürt oranı çok düşük olduğu için yağlama azalıyor daha öncede forumun bir yerlerinde yazmıştım uzelin kitapçığında çok düşük kükürtlü yakıtlar yağlayıcı katkıları gerektirebilir diye bir ifade var
Pro dızel eskı tıp yanı standart dızel ve euro 1 motorlar ıcın tasarruflu cunkı ozellık olarak Kırsal motorıne benzıyor euro dan daha cok yakın fakat euro 3 motorlar ıcın euro dızel sart cunkı bu motorlar Euro dızele gore uretılıyor.