+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
36 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  03 Mayıs 2009
  Mesajlar
  19
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  YAKLAŞİK BİR YILDAN BERİDİR YORUMLARINIZI OKUYORUM .HEPİNİZİN TRAKTÖRU BENİMKİNDEN BÜYÜK ANLADIMDA NE KAZANIYORSUNUZ .BENDE TAFE 35 VAR ADAPAZARINDA TARIMLA UĞRAŞIYORUM ASIL İŞİM İŞMERKEZLERİNDE ELEKTRİK TEKNİSYENİYİM ALDIĞIM MAAŞLA TARIMI FİNASE EDİYORUM .YAKLAŞIK 40 DONUM YERİMİZ VAR. ADAPAZARINA GÖRE İYİ BİR RAKAM MALÜMÜNÜZ BURADA ARAZI FİYATI DÖNÜMÜ 10000 TL YAKIN ŞİMDİ GELELİM NE KAZANIYORUM HAMALIĞIMI İŞİN İÇİNE KATINCA SIFIR KAZANIYORUM VE BİZİM ARAZİLERDE SULAMA YOK HATTA AŞIRI SU VAR KANAL AÇIYORUZ HENÜZ DAH MİSİR EKEMDİM. ŞİMDİ 1 DÖNUM TARLANIN MALİYETİNİ HESAPLAYALIM 50TL PULLUK İZGARA TIRMIK 10TLTOHUM 30TL EKİM 80 TL GÜBRE 2 TORBA 10TL İLAÇLAMA 15 TL CAPALAMA 20TL HASAT 2 YEMİYE HAMALIK 100TL TOPLAM 305TL 1 TON MISIR ALDIM VE SATIM 432 TL KALAN 127 TL TRAKTOR ARIZA YAPTI 150 TL BAZEN HEPİNİZİN TRAKTÖRUNDEN DAHA BÜYÜK BİR TRAKTÖR ALIP HAVA ATALIM DİYORUM AMA FAYDASI NE ŞU AN BÜTÜN TARLALARI KAVAK AĞACI EKTİM İNŞALLAH 10 SENE SONRA ELİME TOPLU BİR PARA GEÇERDE ÇOÇUKLARIN OKUL PARASINI KARŞILARIZ. bils-*-

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  13 Haziran 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  18,755
  Adı geçen
  62 Mesaj
  Etiketlenme
  2 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Çokta bişey kazandığımız söylenemez..Ekipmanların değişmesi çoğalması ile traktörler ya küçük gelmeye başladı, yada işi yapsada arıza ve yakıtın artması ekstra masraf oldu.. Diyelimki değiştirdik; bu defada ' Büyük dağın büyük kışı ' misali büyük traktör, büyük masraf ve büyük ekipman ihtiyacı oldu.. Azda olsa milli ekonomiyi canlandırdık. Tabi ki bunlar biraz gerçek birazda mizahsen..
  İşin aslı; sıradanlıktan kurtulmak, iddia, gaza gelmek, banka kredilerinin cazipleşmesi, v.s. çevrsel etkiler.. Mahalle baskısı ve bayi baskısı da cabası..
  En canalıcı noktası, büyük arazi sahipleri için zamandan tasarruf.. Daha da başka getirisi olacağını düşünmüyorum, benim nacizane fikirlerim.

  Bu arada trakkulüpe hoşgeldiniz..

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  biz çiftçiliğimizin büyük bölümünü hayvancılığımızın girdilerini azaltmak için yapıyoruz. hayvanlarımız olmasa sadace çiftçilikten kazandığımız parayla geçinmek biraz zor, hatta tarlası az olan için imkansız. bizim buralar böyle, köyde olupta tarlan da çok değilse geçinebilmen için muhakkakki kapasitene göre belirli bir sayıda hayvanın olması gerekiyor. tarlası çok olanlar, dönümünden az da kazansalar, çok koyunun çok kuzusu hesabı geçinebiliyorlar. Tabiki bu söylediklerim hesaplarını bilenler için. hesabını bilmeyene kriz herzaman var.

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  04 Ekim 2008
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3,968
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  sadece tarımla ugraşan biri kuru tarımda en az 400- 500 dekar sulu tarımda en az 150-200 dekar yer işlemeliki para kazansın.. bunun altında ancak hayvancılıkla takviye ederse kazanabilir.. 40-50 dekar arazi ile artık çifçilik yapma devri bitti .. o kadar arazi kendini kurtaramaz.. artık çifçi sayısı azalacak ve bir çifçinin ektigi alan genişleyecek gidişat bunu gösteriyor..
  konuyu açan arkadaşım senin büyük traktör almana zaten gerek yok 40 dekar yer için.. ama daha fazlasını işlersen illaki gereksinim duyacaksındır.. kazansan da kazanmasanda daha geniş arazi işlemek için mecburen buyuk makina kullanımı gerekiyor..

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  03 Mayıs 2009
  Mesajlar
  19
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  arkadaş adapazarında tarla alma devri bitti çifcilik yaparak arazi alabilecek köylü yok ançak başka geliri olan tarla satın alabilir arazilerin büyümesinden bahsediyorsun araziler miras yoluyla babaden oğla geçerek hisselere ayrılıyor daha da küçük parçalara ayrılıyor.bizim buralarda 100 dönum tarlası olan nadir insan vardır .Hayvancılık yapan arkadaşlarım var süt 5,50 tl et 15 tl yem almaya dahi zorlanıyorlar meralar olmasa hayvanlerı aç hepsi veterinere çalişıyor kendi doktara gitmiyor hayvanına veteriner getiriyor af edersin kafede çay içmek için birbirlerine bakıyorlar bu arada birde hayvanı ölmuşsee o sezonu zararla kapatılar.Yanlış anlamayında çalışmaktan insanliktan çıkmışlar.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  03 Mayıs 2009
  Şehir
  Manisa
  Yaş
  41
  Mesajlar
  3,160
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Mecburen büyütülüyor dostum, misal buğday ekeceksin zaten havalar çok kısa bir süreye müsade ediyor bazen, yer hazırlamada 2 gün kazandınmı yerine göre seneyi kurtarıyorsun. Bu iş ilaçta da böyle gübrede de böyle. Gübre atıyorsun misal iş genişliği 12 metre. Küçük bir ilaç makinesi ile işe girdiğinde gübre izinin yanında birde ilaç izi açıyorsun tarlaya. Tek iz olsun diye 12 metrelik kollu ilaç makinesi almak zorunda kalıyorsun bu sefer depo kapasitesi dolayısıylede traktörü büyütmen gerekiyor. Tarlan da fazla çiğnenmemiş oluyor.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Traktörü iyi kötü idare ediyoruz ama tarım aletleri beni yoruyor açıkçası.

  bir ayçiçeği-mısır ekim mibzeri 10.000 tl. yılda 4 gün kulanırsın
  ayçiçeği patosu 12 000 yılda 4 gün kullanırsın
  eleme makinesi 4000 yılda 1 gün.
  en temel alet pulluk 2000 tl. fazla fazla toplam 1 hafta kullanılır.
  çapa makinesi 4000 tl.yerine göre
  goble diskaro 5000

  traktörün devamlı üzerindeyiz ama yerine göre 10 dekar yere çapa çekmek lazım.kimsenin kapısına gitmem.bir o tarla için 5000 liralık makina alsan olmaz.zaten kaç para kazanıyoruz ki;

  ortak almakta istemem.geçen muhtarlık seçimlerinde bütün ortaklılardan ayrıldık.

  köyde 3000 dekar arazisi olan şahıs ta 16 lı tarımöz mibzer kulanır.sende 10 dönümlük yere almaya mecbursun.yani...

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  22 Haziran 2008
  Şehir
  Çankırı
  Yaş
  51
  Mesajlar
  216
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  KARDEŞİNM SEN ADAPAZARININ O GÜZELİM ARAZİSİNDE KAZANAMIYORSAN .BİZİM ŞAKHSEN BENİM ŞİMDİYE KADAR ÇANKIRININ KIRINDA CAN VERMİŞ OLMAM LAZIMDI.DEMEKKİ BİRAZ BİŞİLER BIRAKIYOR Kİ AYAKTAYIZ,BU YÖNETİCİLERİMİZE RAĞMEN.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2008
  Şehir
  karaman
  Yaş
  33
  Mesajlar
  259
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  allaha şükür tarımın sayesinde ayakta duruyoruz işini düzgün yapana tarımda büyük para var

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  31 Mart 2011
  Şehir
  Kocaeli/Karamürsel
  Yaş
  27
  Mesajlar
  139
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Traktör ve ekipman fiyatlarının yüksek oluşu,sermayenin az oluşu nedeniyle işlenen arazinin az oluşu denilen gibi ekipmanlarla arazi arasında dengesizlik oluşturuyor.Yılda bikaç gün kullanılan aletlere yüksek fiyatlar verilmiş oluyor haliyle.Buda çiftçiyi birden işten soğutuyor ama napsın böyle gelmiş böyle gider diyor.Arkadaşlar sizde iyi bilirsiniz hayvancılıkta ve tarımda küçük teşebbüsler bir araya getirilerek maliyetler azaltılıyor.Kooperatifleşme vb gibi.Mesela köyümüz 1.500 dekar falan ama araziler çok küçük parçalar halinde sahiplere dağılmış,herkesin kapısında mavi mavi newhollandlar bür sürü ekipmanlar.Halbuki bizim köyün işini 2 traktör görür.Yani arkadaşlar Allah hepimize hayırlı kazanç nasip etsin,ben derimki yapabiliyorsanız birleşin birleşin...

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  15 Şubat 2011
  Şehir
  izmir ödemiş
  Yaş
  26
  Mesajlar
  841
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  yılda toplam 25artı 25 50 dekar yer ekıyom toplamda 60 mılyar topraga gomuyom 60 belkı 30 belkı 60 belkıde 120 gerıye donuyor patateste tam kumartam rısk erken yaşlanmak ısteyenler eksın dıger rıskler cabası hastalık ıklım tuccar çarpması vs vs vs *098*-

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2008
  Şehir
  Çanakkale
  Yaş
  26
  Mesajlar
  9,045
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor..

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  01 Haziran 2010
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,628
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Hayvancilik yapiyorsan mutlaka ekip biceceksin. Bizim irili ufakli 20 büyük bas 70 80 kadarda tavuk var. Bu 20 hayvanin yem ihtiyacini kendin üretmeyip disardan alsan birak kari her sene 1 inekden olursun. Ama diger türlü tarimsal atik diyebilecegimiz sap bile hayvan yiyecegi. Yine onun yaninda yazin 1 liraya yaptirdigin balyeyi martta 4 5 tl den satabiliyorsun. Belki dedigin gibi ektigimizden kazanmiyoruz. Ama hayvanciligida cok cüzzi miktarlarla yapiyoruz. 100 dönüm yonca var. Masrafina gelelim, bicme, tirmikla toplama, iceri alinmasi 1 depo mazot: 260-270 tl: 2 adam aldim bide ben ardim. Adamlarin maliyeti 80 tl. 600 balye sattim 5 den. 2 bicimde masraf yine ayni 400 balye attim iceri kislik. Haa bunu yapmazsan 400 balyenin maliyeti sana en az 2000 tl. Samanda yine öyle. Tarlada kalsa basina bela. Ama balye yapar istiflersen zamani gelince samani bile 5 den verebiliyorsun. Elin adami yemin torbasina 30 lira verirken sen 10 liradan daha aza mal ediyorsun. Destegi kösteginide sayarsak ve hayvancilikda yaptigimiz icin ekmeye devam edecegiz...

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  05 Ağustos 2011
  Şehir
  yozgat
  Yaş
  27
  Mesajlar
  377
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  40 dekar yere soğan yada sarmısak eksen kaba hesap ortalama 15 ton çıkar.sarmısağın kilosu 8 lira hadi sen 4 liraya verdiğini düşünelim.15 ton sarmısak 60000 lira para getirir. aya bölersek aylık 5000 lira kazancın olur.buda demek oluyorki bi doktordan daha fazla maaşla çalışabiliyorsun demektir. Hesabını bilene.............

 15. #15
  Göktürk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2010
  Şehir
  Amasya,55 y
  Mesajlar
  980
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Alıntı tugay666 link=topic=42778.msg482564#msg482564 date=1323107643 Nickli Üyeden Alıntı
  40 dekar yere soğan yada sarmısak eksen kaba hesap ortalama 15 ton çıkar.sarmısağın kilosu 8 lira hadi sen 4 liraya verdiğini düşünelim.15 ton sarmısak 60000 lira para getirir. aya bölersek aylık 5000 lira kazancın olur.buda demek oluyorki bi doktordan daha fazla maaşla çalışabiliyorsun demektir. Hesabını bilene.............
  Ohoooo..ne yaptın Tugay. Aman yazdıklarını çok kentli okumasın köylere doluşurlarda köydekiler altın yumurtlayan tavuklarını kaybederler))
  Alıntı fatih ödemişli link=topic=42778.msg391880#msg391880 date=1304203135 Nickli Üyeden Alıntı
  yılda toplam 25artı 25 50 dekar yer ekıyom toplamda 60 mılyar topraga gomuyom 60 belkı 30 belkı 60 belkıde 120 gerıye donuyor patateste tam kumartam rısk erken yaşlanmak ısteyenler eksın dıger rıskler cabası hastalık ıklım tuccar çarpması vs vs vs *098*-
  Tüccar çarpması ))

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  25 Aralık 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  2,485
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  arazı buyuklugu ekılen urun ve bolgeye gore degısır bence
  cukurova ege sahıl bırden fazla urun kaldırıyor zamandan kazanmak ıcın arazı yapısı buyukse ona gore traktor ve ekıpman kullanmak zorunda ıc bolgelerde agır iş olarak pancarın varsa bırazda fazlaysa ıllakı hp yukselmek zorunda ama serACILIK MEYVECILIK YAPANDA BUYUK HP IHTIYACI DUYMAZ

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  04 Ekim 2009
  Şehir
  Aksaray
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,930
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  benim buyuk traktor almamın nedeni yatıgımız işin zor oldugu ıcın eger tarladan verım alacaksan tarlayı hakkıyla hazırlayacaksınkı ektinin hakkını alacaksıneger tarlayı kandırıp oylesıne surup oylesıne ekersen verımın az olacagı bellı

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  18 Aralık 2010
  Şehir
  Ahıska
  Yaş
  28
  Mesajlar
  684
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  Traktörümüz büyük değil ama işimizi görüyor ama balya makinesi almayı düşünüyoruz ozaman iş değişir...hayvan olarak 20-30 tane büyük baş var 90-100 kovanda arı .. yıldakaç dönüm ekip biçiyoruz bilmiyorum ama tekbildiğim şey mallara yetcek ot ve samanı tedarik ediyoruz hatta fazlasını.. kazancımızda danaları satıyoruz yıllık süt zaten para etmiyor bizim ineklerin de sütü yok zaten Ama bizim şansımız malların 5-6 ay meralarda otlaması tosun-düve hiç eve gelmez inekler sadece sağılmaya gelir sonra gece doyduğu yerde yatar... ilk baharda elimizde para varsa 12-13 tane erkek dana alırız süreriz dağa son baharda gelir hiç koymazsa üstüne 750-1000 tl koyar kendi danamızla birlikte satarız Allah berekt versin deriz..

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  16 Temmuz 2010
  Şehir
  çorum/kargı
  Mesajlar
  77
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  çiftçiliği ikisenedir tek basıma yapıyorum 23 yasındayım 130 dönüm celtik arazisi işliyorum 10 dönümü kendimizin gerisi icara kiraladım buraları ekip kaldırması bana bu sene 30 milyara maal oldu 12 13 milyar traktörün yakıt masrafı gerisi ilaç güpre hepsini pesin para alıyorum tabi kooperatifle felan işim yok yani faizle veresiye bişey almıyorum parasıkıntım yok babam ormancı dedem ormancı emekli 130 dönüm celtik arazisini bi kötü 654 s enter traktörrü ile işliyorum tabi hersenede motor yaptırmak sartıyla kısaca 130dönümden ettiğim kar bütün bunları cıkınca 32.200 tl celtiğimide 6 ay veresiye satmak kaydı ile 4 ayda alcam parasını

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  09 Aralık 2010
  Şehir
  yozgat
  Mesajlar
  735
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRLERİNİZ BÜYÜK ANLADIKTA ÇİFCİLİKTEN NE KAZANIYORSUNUZ  5 senenin toplamında orta seviyeli bir traktör kazanıyorlar ne kazanacaklar yağış bereket olmassa bir tarla satıp yiyorlar. bazılarıda baya sallamış sitede..

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. TRAKTÖRLERİNİZ KAÇ BASIYO, DENEDİNİZ Mİ???
  Konu Sahibi ahmet35 Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 22
  Son Mesaj : 03.Temmuz.2014, 09:33
 2. Arkadaşlar Büyük Bi Sorunumuz Var !
  Konu Sahibi Sempatiq1 Forum Diğer Tarla Bitkileri
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 29.Mart.2013, 18:40
 3. 'FORD 8830' Büyük Traktör & Büyük Pulluk & Büyük Çiftcilik
  Konu Sahibi tokmakcı Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10.Ocak.2011, 22:39
 4. arkadaşlar büyük bir ot toplama römorku varmı
  Konu Sahibi volerans Forum Sorular - Sorunlar
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10.Mayıs.2010, 21:27
 5. ÇİFCİLİKTEN ANLAYAN ELEMAN ARIYORUM
  Konu Sahibi tyloll Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 16.Mart.2009, 11:14

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status