SÜTÇÜÜÜÜÜÜÜÜler gelsin:)

Arkadaşlar 7 inekten 70lt ' den fazla süt veriyorum. Yem olarak sadece saman balyesi ve sırf kuru yem veriyorum. Mu balyesi falan yok . Süt burda 50kuruş. Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum

Ynt: SÜTÇÜÜÜÜÜÜÜÜler gelsin:)

bende senin gibi 6 inekten 60 litre veriyordum. 800 metre biryere tritikale saçmıştım.bir kaçgündür biçip getiriyorum. günlük 80 litreye çıktım. biçtiğim yer yarıyı geçti bitince ne yapacağım.düşünüyorum.süt 60 kr

Sütçü bugün gelmedi, yer gök süt..Kediler bile içmez oldu..
Bizde ki günlük üretim; 14 inek 180 lt süt..30 lt. de 6 tane yeni buzağı var onlar içiyor.. Yani 210 lt. Mısır slajı+yulaf ve buğday kırması+ayçiçek küspesi ve hayvan başı 2 kg. 18 pro süt yemi.. Arpa balyası+ macar fiğ balyası+ suya gidp gelirken günde 3 saat kadar da dışardan otlamay başladılar.

nailyetek link=topic=42825.msg391615#msg391615 date=1304102189' Alıntı:
Sütçü bugün gelmedi, yer gök süt..Kediler bile içmez oldu..
Bizde ki günlük üretim; 14 inek 180 lt süt..30 lt. de 6 tane yeni buzağı var onlar içiyor.. Yani 210 lt. Mısır slajı+yulaf ve buğday kırması+ayçiçek küspesi ve hayvan başı 2 kg. 18 pro süt yemi.. Arpa balyası+ macar fiğ balyası+ suya gidp gelirken günde 3 saat kadar da dışardan otlamay başladılar.
ooooooooo nail abi senin çeşit cokmus biz kuru yem inek başı 3kg 4kg yem veriyoruz 180lt sütü kaç inekten veriyon ve cinsi nedir

Holland link=topic=42825.msg391621#msg391621 date=1304102416' Alıntı:
Hayatta yapmayı en çok istediğim şeydir, modern ve teknolojik bir çiftlikte 50 baş ineğimle süt sığırcılığı yapmak :D
aynı şey bende çok istiyorum :) yanlış okumadım isem AB 10sağmal üstünde olan ve 65yaşın altında olan kişilere yüzde 60 oranında destek veriyo:) 10sağmal inegi geçince başvurucam yapmak istiyosan eğer bi araştır derim

ortalama 20 litre altında süt veren inek para kazanmaz kazansada buzağısı kalır sadece 6 inek sağıyoruz 130 litre süt veririm doğumdan 3 ay sonrasına kadar 30-35 litre ve aşıya verildikten sonra karnındaki buzağı 7 aylık olunca sütten keseriz son süt verimi 15-18 litredir demek istediğimi hayvancılık yapanlar bilir günlük slaj saman ve 6-9kg yem veririz

GENÇ EYMIRLİ link=topic=42825.msg391641#msg391641 date=1304103470' Alıntı:
aynı şey bende çok istiyorum :) yanlış okumadım isem AB 10sağmal üstünde olan ve 65yaşın altında olan kişilere yüzde 60 oranında destek veriyo:) 10sağmal inegi geçince başvurucam yapmak istiyosan eğer bi araştır derim

Fırsatları, hibe ve desteklemeleri araştırdım. Bir çok uygun kredi ve hibe desteklemeleri var. İnşallah fırsatlardan istifade edebiliriz :)

Hımm... arkadaşlar süt verimleriniz düşük bu koşullarda bu sütlerle zarar edersiniz benim ineklerin bir kısmu kuru dönemde birini boynuz yüzünden kestim birde kısır bu gün yarın sütten çıkarıp kestireceğim ama işletme ortalamam 25 le 32 lt arasında değişiyor yani 25 ten ortalama 40 lt kadar süt veren ineklerim var yem türüne gelince mısır sılajı,yonca balyesi,pancar küspesi,keçi boynuzu posası,21 protein süt yemi veriyorum,piyasa şartlarını konuşmaya gerek yok arkadaşlar malum şu sıkıntılı zamanda ayakta durmaya çalışıyoruz bu kasvetli günün sabahında ayakta duranlar kalacak ve asıl karı edecek. ok-*-s

sağım sisteminde bir ineğin kaç lt süt verdiğini görebiliyoruz 14 verende var 17 verende var sabahları saman üzerine suyla haşlanmış yem öğle silaj akşam saman üzri haşlanmış yem yatsılık kuru ot yada yem karmada çekilmiş kanola silajı