11 sonuçtan 1 ile 11 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  BURUNDANGA nedir?  Bir benzin istasyonunda, arabasina benzin doldurmakta olan bir BAYANın yanina gelen birisi, BOYACI oldugunu söyleyerek, hizmet amaciyla kibarca KARTını sunuyor. Karti aldiktan sonra arabasina biniyor bayan. Adam da, baskasinin kullandigi bir arab...aya giriyor. Bayan, istasyondan çikmaya hazirlanirken, arkadaki arabanin da ayni anda istasyondan çiktigini ve KENDİSİNİ TAKİP ETTİĞİNİ farkediyor. Tam aninda da bir BAŞ DÖNMESİ ve ZOR NEFES ALMAKTA oldugunu hissediyor bayan. Camı açmak isterken, adamın verdigi KARTI ALAN ELİNDEN TUHAF BİR KOKU alıyor Arkadakilerin de nerdeyse kendi arabasina yapisircasina yaklastiklarini görüyör. Kaybedecek zaman olmadigini düsünerek basiyor gaza, o hızla giderken ilk gelen park yerine daliveriyor. Sert bir frenle durduruyor arabayi, ayni anda da kisa aralarla bastigi klaksonla imdat isareti verircesine durmadan velvele saçiyor ortaliga. Baskalarinin da bulundugu park yerine gelen ikinci araba var hiziyla çikis yönünü alarak uzaklasip gidiyor. Adamlardan böylece kurtulan bayan, uzun bir süre sonra kendine gelebiliyor ve normal nefes almaya basliyor ancak. Bayani böyle çok ciddi bir duruma sokan bir maddenin karta sürülmüs oldugu anlasiliyor. Adi, 'BURUNDANGA' olan bu UYUŞTURUCU MADDE, bir kisinin üstündekileri çalmak veya baska kötülükler yapmak için kullaniliyor. Basit bir kart üzerine kolayca sürülebilen bu uyusturucu, cinsel taciz amaçli kullanilan uyusturucuya nazaran dört defa daha tehlikleli. Yolda, disarda tanimadiginiz birisinden ve hele yalnizken asla böyle bir kart almayin sakin. Ikametgâhlara kadar gelerek hizmet sunanlarin da kullandiigi bir yöntem bu. Uyanik olun . Yeni teknolojinin yararli hizmetlerini kullanarak, bu bilgileri çok genis bir dagitimla çevrenize duyurabilme çabaniz için tesekkürler. Emniyet Genel Md. www.egm.gov.tr 2. #2

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  Burundanga ya da CIA hapı!...
  İrem Almaç
  08.02.2002, Aktüel
  Ağız ya da burundan alındığında iradesiz bir yaratığa dönüştürüyor. Karşınızdakinin her istediğini yapıyor, ne sorarsa cevap veriyor, üstelik daha sonra bir şey hatırlamıyorsunuz. Tıpkı artık 'tecavüz hapı' olarak anılan Rohypnol ve GHB'deki gibi... Büyücülerin faydalandığı Kolombiya kökenli Burundanga maddesini CIA bir süredir operasyonlarında kullanıyor.

  Küba'daki El Kaide ve Taliban 'terörist'lerini televizyonda hemen her gün izliyoruz. Ne yiyip içtikleri, ayaklarındaki prangaların kaç kilo olduğu, dini vecibelerini nasıl yerine getirdikleri ekranda bir bir anlatılıyor. Ama nerede, nasıl sorgulandıkları henüz bilinmiyor. İnternette komplo teorileri sayfalarında gezintiye çıkmışken, bu sırrı aydınlatabilecek bir ipucuna rastladık; tabii sadece bir ipucu...

  www.serendipity.magnet.ch adlı sitede verilen bilgiye göre Amerikan İstihbarat Örgütü CIA'nın sorguya çektiği kişiler, Şamanlar'ın kullandığı bir bitki sayesinde 'bülbüle' dönüyor. Ve 'Burundanga' adlı bu bitkiden yararlanılarak 'Çok Gizli' operasyonlar bile tereyağından kıl çeker gibi yürütülüyor. Bu nedenle bitkiye bir de isim takılmış: 'CIA Drug' yani 'CIA Hapı.' Zaten internette bu isimle bir arama yaptığınızda karşınıza Burundanga çıkıyor.

  Casusluk öykülerine balıklama dalmadan önce bir bitkinin nasıl olup da stratejik bir silaha dönüştüğüne bakalım. Latin Amerikalı Kızılderililer tarafından binlerce yıldır ayinlerde kullanılıyor Burundanga. Adı geçen madde, Kolombiya ve Peru'da yetişen Borrachero Ağacı yapraklarının ve tohumlarının toz hali. Borrachero, çok büyük dikenli, sonbaharda pembe çiçekler açan güzel bir ağaç. Halk arasındaki adı Sarhoş Ağacı. Ama bu ağaçtan elde edilen tozun etkisi ağaç kadar güzel değil. Burundanga'yı yuttuğunuzda ya da soluduğunuzda etkisi geçene kadar sizden istenen herşeyi yapıyorsunuz. Üstelik geçici hafıza kaybına uğradığınızdan daha sonra da ne yaptığınızı hatırlamıyorsunuz. Çünkü içindeki Scopolamine maddesi kullananı bir nevi kimyasal hipnoza sokuyor. Bu özellikleriyle de Rohypnol ve GHB (Gamma Hydroxybutyric Asit) ile birlikte 'tecavüz ilaçları' kategorisine de giriyor. Ama bu maddelerle arasında ciddi bir fark var. O fark da, Burundanga'ya maruz kalanların istenen herşeyi kuzu kuzu yerine getirmesi ve sorulan her soruya cevap vermesi. Bu nedenle Burundanga, II. Dünya Savaşı'nın canavar Nazi doktoru Jozef Mengele tarafından 'Doğruluk Serumu' olarak isimlendirilmiş. 'İlacın' SS subayları tarafından sorgulamalar sırasında kullanıldığı da biliniyor.

  'İnsanlar, uyuşturucu katırı yapılıyor'

  Bir gün yolunuz Kolombiya'ya düşerse birazdan okuyacaklarınız hayatınızı kurtarabilir! Gerçi oraya vardığınızda kokusu ve tadı olmayan, suda eriyebilen ve temas edildiğinde özgür iradenizi tamamen elinizden alacak olan bu madde konusunda uyarılacaksınız. Çünkü Kolombiya Turizm Bakanlığı'nın bastırdığı broşürlerde de sözkonusu madde için 'aman dikkat' deniyor!

  Kolombiya'nın ekonomik durumu malum; işsizlik, fakirlik insanları canından bezdirmiş durumda. İşte bu yüzden Burundanga sokak çetelerinin, hırsızların ve fahişelerin elinde tabancadan daha etkili bir silaha dönüşmüş. Temini son derece kolay olan bu madde kurbanları etkisiz hale getirmek ve soyup soğana çevirmek için kullanılıyor.

  Kolombiya'nın başkenti Bogota'nın ünlü mimarlarından David Menendes geçen aralık ayında tam iki kez 'Sarhoş Ağacı'nın kurbanı oldu. Olayı kendi ağzından dinliyoruz: 'Bir cuma akşamı iyi giyimli iki kişi yanıma yaklaştı. En son hatırladığım görüntü buydu. Yaklaşık 24 saat sonra evimde uyandım. Kapıcıya ne zaman geldiğimi sordum. Sabaha karşı uyurgezer bir halde eve geldiğimi söyledi.' Burundanga öykülerini sık sık duymuş olan Menendes, hemen bankaya gidiyor ve bir önceki gece banka kartından yaklaşık 700 dolar çekildiğini görüyor. Hemen polise başvuran Menendes'in kan örnekleri alınıyor. Çünkü kanında Scopolamine maddesi bulunan kişiler Kolombiya, ABD ve Kanada yasalarına göre işledikleri suçlardan ötürü cezalandırılamıyor. Bu olaydan tam üç gün sonra Menendes, aynı yöntemle yine bir miktar parasını ve otomobil teybini kaptırıyor. Ve Menendes, yanına yaklaşanlardan sonrasını hatırlamıyor...

  Alkol ve uyuşturucu kaynaklı suçlar üzerine araştırmalar yapan Dr. Stephen M. Pittel de Burundanga üzerinde özel bir çalışma yapmış. Pittel raporunda Bogota polisinin her ay Burundanga bağlantılı 500 suç duyurusu aldığını, acil servise gelen hastaların yarıya yakınının bu maddeyle ilgili şikayetlerden muzdarip olduğunu yazmış. Raporda olayların yaygınlık sebebini maddenin birçok şekilde kullanılmasına bağlıyor: 'Avları, içeceklerinin ya da ikram ettikleri sakızların veya sigaraların içine Burundanga koyarak ya da sadece tozunu suratlarına üfleyerek ağa düşürüyorlar.'

  Bogota'nın en ünlü toksikoloji kliniğinin sahibi ve şehrin tüm toksikoloji kliniklerinin sorumlusu Dr. Camilo Uribe, ajanlara, konsoloslara ve firma yöneticilerine konferans vermek için sık sık ABD'ye çağrılıyor. Kolombiya'ya sık sık gelmek zorunda kalan insanları bu konuda uyarıyor Uribe. Çünkü geçmişte birçok önemli kişinin ABD'ye yüklü miktarda uyuşturucu sokmaya çalışırken yakalandığı ve kanlarında Burundanga çıktığı biliniyor. Dr. Uribe 'Tacirler bu 'önemli' insanları sınırı geçebilecek katırlar olarak kullanıyor' sözleri ile durumu özetliyor.

  'Bakanlık koltuğunu kurtardı!'

  Gelelim bu tecavüz hapının nasıl olup da 'CIA Hapı' unvanı aldığına. Mel Gibson 'Komplo Teorisi' (Conspiracy Theory) filminde, CIA'nın türlü operasyonları için kullanılmış ama yaptıkları unutturulmuş bir ajanı canlandırıyordu. Burundanga ismiyle internette ufak bir araştırma yaptığımızda CIA'nın bu maddeyi sık sık aynı amaçla kullandığı bilgisine rastlıyoruz. Yani Burundanga kişiyi hipnoza sokarak verilen göreve kilitliyor ve hafızayı kısa süreli silerek vücudu terkediyor. Bazı ajanların üç hafta süresince bu maddenin etkisi altında kaldığı belirtiliyor.

  Bu arada, wealth4freedom.com adresli sitede ilginç bir öyküye de rastlıyoruz. Ajan filmlerini aratmayacak bu öykü CIA'nın çok etkili olduğu bir Orta Amerika ülkesinde geçiyor. Bay X, CIA'nın desteklediği Nikaragualı grubun başındaki bir şahıs. 1990'da Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın demokratik seçim çağrısıyla bir hayli heyecanlanıyor ve önemli bir bakanlık koltuğunu kapabilmek için ABD Başkanı George Bush'a baskı yapmaya başlıyor. Ve söylenen o ki baba Bush yeraltı ilişkilerinin ortaya çıkması endişesiyle evlere şenlik bir plan yaptırıyor.

  CIA'nın eski ajanlarından Tatum'dan dinliyoruz: 'Bay X sarışın kadınlara düşkünlüğüyle tanınırdı. Onu George Bush'un davetlisi olarak bir haftasonu gezisine çağırdık. Gece Burundanga'lı kokteyllerle başladı. New York barlarından bulduğumuz sarışın bombayla geçirdiği gece kamerayla kaydedildi. Kadınsa aynı gece ortadan kaldırıldı. Ve Bay X kaseti izledikten sonra bakan olma hayalini askıya almak zorunda kaldı.'

  CIA'nın 50'li yıllardan beri uyuşturucuların zihin kontrolü üzerindeki etkilerini araştırdığı biliniyor. Hatta bunun için 'MKUltra' isimli bir alt birimi bile var. Kaynaklar bu birimin özellikle 1970'li yıllarda binlerce çocuk ve yetişkin insan üzerinde çeşitli 'madde' deneyleri yaptığını gösteriyor.

  Bunları okuduktan sonra etkisi daha 1940'larda Alman bilimadamlarınca tescil edilmiş Burundanga'nın günümüzde de kullanılmasının şaşırtıcı bir tarafı kalmıyor. Ama eğer 'Taliban esirlerin' de 'tecavüz hapı' etkili Burundanga vasıtasıyla sorgulandığı ortaya çıkarsa, asılşaşırtıcı olan bu olacak...


 3. #3

  Üyelik Tarihi
  23 Haziran 2010
  Şehir
  Konya
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1,342
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  teşekkürler ali abi böyle namussuz çoğaldı dikkat etmek lazım

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  burundanga nın ne olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

  http://dam-age.com/wp-content/upload...burundanga.jpg

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  15 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya-UŞAk
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1,836
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  tşkler ali abi bilgilendırdığin için. . .

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  aspirmi bu

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  [QUOTE=TT 55 link=topic=42892.msg392325#msg392325 date=1304272385]

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2008
  Şehir
  Çanakkale
  Yaş
  26
  Mesajlar
  9,045
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  e bu dikeni biliyorum ama bu kadar etkili koku yayıp böyle kötü amaçla kullanmaları ilginç..
  tşkler..

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  bende tam bilmiyorum.internette görselleri arattım bu çıktı.bizde buna tatula denir.herbisit ilaçların üzerinde şeytan elması diye geçer.

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  01 Haziran 2010
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,628
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  Bilgi icin sagol ali gardas. Biz köydeyiz, pek böyle seyler olmaz ama bilmekde fayda var...

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  10 Ağustos 2010
  Şehir
  Sivas
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BURUNDANGA nedir?  Bilgi için sağol abi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Kuru tarım nedir , sulu tarım nedir ?
  Konu Sahibi FeritFerguson Forum Diğer
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 08.Mayıs.2012, 01:24
 2. Bu Nedir ?
  Konu Sahibi Agri_King Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 07.Eylül.2009, 08:07
 3. Bu bu nedir bu???
  Konu Sahibi mocıtu Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 16.Ocak.2009, 18:23
 4. 3G Nedir?
  Konu Sahibi bykangalli Forum Teknoloji
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 11.Ocak.2009, 19:20
 5. bu bu bu nedir bu ?
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 06.Ocak.2009, 08:00

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status