ilginç bir makina daha....

Ynt: ilginç bir makina daha....

aslinda fena bisey degil. bu sekilde üzeri ekilecek hale geliyor altida suyu cekecek kadar gevsek oluyor. bizim oralara gitmez, ama yagisi bol alan bölgelerde iyi sonuclar verebilir...

topragı hem tesvıye edıyor hemde sertlestırıyor tahıl ekımı ıcın cok onemlı bır olay hemde fazla masraflı deyıl bence turk fırmaları en yaptıgı seyı yapmalı gıdıp bırtane alıp getırıp onu kopyalamalılar hem fazla malıyetlı deyıl profılı kaynatacak cok satılır bu urun..

her toprakta iş görmez videoda traktör ün ardında baya toz birikmiş yani toprak kum gibi toz çıkıyor . ilk bahar ve son baharda öyle toprak bulamayız iş görmez

kaba topraklarda olabilir kurak arazilerde iş görür bence sulak arazlerde iş görmez gibi kuru tarım ve kumlu topraklarda etkili olur kanaatindeyim ..

benim şu avrupalılara kızdıgım.... noo*-*- noo*-*- noo*-*- o makinaları ben ce daha ufak ya da bg gücü düşük traktörler çekebilecek iken gere gin den büyük traktörler kullanmaları.... sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa ya da şöyle anlatayım traktörlerin hakkını ver meme leriii tarlaları aglatamamaları... ;D ;D ;D

tatar26 link=topic=42940.msg393183#msg393183 date=1304379508' Alıntı:
benim şu avrupalılara kızdıgım.... noo*-*- noo*-*- noo*-*- o makinaları ben ce daha ufak ya da bg gücü düşük traktörler çekebilecek iken gere gin den büyük traktörler kullanmaları.... sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa ya da şöyle anlatayım traktörlerin hakkını ver meme leriii tarlaları aglatamamaları... ;D ;D ;D
adamlar buyuk dusunuyor ve buyuk sevıyorlar :)