New Holland TM155

Dün akşam buğday biçtirip tarladan gelirken en son vitese te 73.5 km-h yazıo du dijitalde bir hata olabilrimi acaba veya böyle bişey görenvarmı??ilk defa TM155 kullanıyordum?......

Ynt: New Holland TM155

POYRAZLI SALİH link=topic=4915.msg51390#msg51390 date=1213970854' Alıntı:
valla koray lafı döndüüp dolaştırıp 285e bağlıyorsun nasıl yapıyon bu işi ???
adam TM 155den bahsediyor sen 285i araya karıştırıyon
haha :D herkesin kendine göre dogru bildikleri seyler vardir... bu MF de olabilir NH de olabilir Fiat ta olabilir

xq288 link=topic=4915.msg50719#msg50719 date=1213871630' Alıntı:
Dün akşam buğday biçtirip tarladan gelirken en son vitese te 73.5 km-h yazıo du dijitalde bir hata olabilrimi acaba veya böyle bişey görenvarmı??ilk defa TM155 kullanıyordum?......
Ya arkadaşım şöyle bişey var Fendt 412 vario yokuş aşşa son vites yokuşta yokuş yani En son 50 Gösteriyor neden elektronik gösterge azami hızından fazlasını göstermez... Mesela sen o traktörle radara yakalanırsın ama fendt ' te yakalanmazsın neden?Sistemin adını hatırlayamadım ama radar bozucu bi sistem var :)

tersakan link=topic=4915.msg51594#msg51594 date=1213994444' Alıntı:
Ya arkadaşım şöyle bişey var Fendt 412 vario yokuş aşşa son vites yokuşta yokuş yani En son 50 Gösteriyor neden elektronik gösterge azami hızından fazlasını göstermez... Mesela sen o traktörle radara yakalanırsın ama fendt ' te yakalanmazsın neden?Sistemin adını hatırlayamadım ama radar bozucu bi sistem var :)
o sistem iyiceymiş...

2006 Sonbahar ayında Ford Farmtrak marka traktöre 4 ton kömür yükletmiştim, Traktör sahibi asfalt yolda ve yokuş aşağıya motoru boşa almış, ben ise altımda kendime ait olan Opel marka araç ile on metre mesafeden arkasından seyir halindeydim. Arabamın göstersegine baktığımda 80 ' ni gösteriyordu ve traktör halen önümde idi, 1997 yılında ise başka bir bölgede ilçe merkezine arazili araçla giderken 240 S Massey Fergusyon marka buğday yüklü remöku boşa almış asfat yolda traktörün peşindeyken benim aracın göstergesi 80 ' ni geçiyordu ve halen traktör önümdeydi, tabiyi bu durum kısa süreli ancak çok tehlikeli bir durumdur. Kesinlikle boşa almamakta fayda var ben her iki şöföre ikaz ettim

fsmehmetozhan link=topic=4915.msg56349#msg56349 date=1215727662' Alıntı:
2006 Sonbahar ayında Ford Farmtrak marka traktöre 4 ton kömür yükletmiştim, Traktör sahibi asfalt yolda ve yokuş aşağıya motoru boşa almış, ben ise altımda kendime ait olan Opel marka araç ile on metre mesafeden arkasından seyir halindeydim. Arabamın göstersegine baktığımda 80 ' ni gösteriyordu ve traktör halen önümde idi, 1997 yılında ise başka bir bölgede ilçe merkezine arazili araçla giderken 240 S Massey Fergusyon marka buğday yüklü remöku boşa almış asfat yolda traktörün peşindeyken benim aracın göstergesi 80 ' ni geçiyordu ve halen traktör önümdeydi, tabiyi bu durum kısa süreli ancak çok tehlikeli bir durumdur. Kesinlikle boşa almamakta fayda var ben her iki şöföre ikaz ettim

geçen POLATLI TİCARET BORSASIna 2 römork buğday götürdük bayır aşşa iniyordum 3. viteste boşa aldım frene bastım durmadı arkada 15 tona yakın yük wardı (römorkların ağırlıklarıyla beraber) 1. vitese zor taktım az kalsın önümdeki kamyona bindiriyordum :D

adas sen napmıssın yaw ora taslı yol wallahı durduysan kendını sanslı saymalısın bence bıde senın motor ole 1 gecıorrmu bırden bence dewrını ıyı buldurmusun bu ısler bıraz tehlıkelı yaw

gostergeye gelınce onun sadece motor dewrı ayarını kendın yapıon hızı yapabıonmu bılmıyorum tn75da da var o sıstem pekı sen kullanırken hıc farketmedınmı o kadar yapıp yapmadıgını

eskişehir ankara otabanında önüme ford 3000 arkasına 2 tane 4 teker romork takmış önüme çıktı ama boştu bayır aşa prof kamyonla basıyorum arkasından zor yetiştim sallamış boşa bide romork lar 4 teker olduğundan sanki yolda geziomuş gibi sağa sola savruluyodu aşaya varınca sollarken bir baqtım 13-14 yaşlarında bir çocuk allah korusun motor bir akis kesse veya blok bölünse bir faciha olabilir çünkü karşındakinin hayatını risk e atıyorsun

vitesten atmayalım lütfen saygılar