Safkan Arap Yarış Atı Sivas-Kangal-Kırkpınar

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

Ynt: Safkan Arap Yarış Atı Sivas-Kangal-Kırkpınar

yanigli link=topic=4918.msg51554#msg51554 date=1213992072' Alıntı:
:D yariş atında kilo bakarlar ve bunun bel uzunlugu kısa TJK kolama gibi duruyo ama yaris ati ise ama bu senin photo cekmene de baglı
yariş atında kilo bakarlar buna bi açıklama yapıyım.
Atın yarış atlığı künyesi alabilmesi için;
1)Anne ve babasının safkan olması gerek.
2)Atın kan örneği TJK ' ya sunulur ve inceleme yapılır.
3)Hiç bir sakatlığı olmamalı.
4)En fazla 2 yaşına kadar başvurulmuş olmalı.
Bunlara uyulduğu taktirde Ata bir isim verme zorunluluğunuz var isim verirsiniz ve ata 1 çip yerleştirirler bunun sayesinde atın bilgileri atın içinde sabit kalır...
Bu taya fazla bakılmadı ve alıştırılmadı o yüzden pek şeyi yok kilosu normal bu tay ilk doğduğunda da zaten diğer taylara göre daha zayıftı şimdi böyle olması normal :)

tersakan link=topic=4918.msg51559#msg51559 date=1213992376' Alıntı:
yariş atında kilo bakarlar buna bi açıklama yapıyım.
Atın yarış atlığı künyesi alabilmesi için;
1)Anne ve babasının safkan olması gerek.
2)Atın kan örneği TJK ' ya sunulur ve inceleme yapılır.
3)Hiç bir sakatlığı olmamalı.
4)En fazla 2 yaşına kadar başvurulmuş olmalı.
Bunlara uyulduğu taktirde Ata bir isim verme zorunluluğunuz var isim verirsiniz ve ata 1 çip yerleştirirler bunun sayesinde atın bilgileri atın içinde sabit kalır...
Bu taya fazla bakılmadı ve alıştırılmadı o yüzden pek şeyi yok kilosu normal bu tay ilk doğduğunda da zaten diğer taylara göre daha zayıftı şimdi böyle olması normal :)
Birde bu at dünyaya gelmeden önce babasımı ne ölmüş o yüzden bi belgemi ne alamamış o belgeyi alsaymış bu atda yarışlara katılabilirmiş diye biliyorum...

kangalli_84 link=topic=4918.msg51567#msg51567 date=1213992733' Alıntı:
Birde bu at dünyaya gelmeden önce babasımı ne ölmüş o yüzden bi belgemi ne alamamış o belgeyi alsaymış bu atda yarışlara katılabilirmiş diye biliyorum...
Evet babasıyla ilgili bi sorun çıkmıştı diye hatırlıyorum... Ama bunun zamanında doğan 2 tayımız çok güzeldi birisinin babası Dubai ' de 1.lik almıştır (Dubai yarışlarına her at gidemez ve türkiyeden giden at sayısı çok azdır..

bende hepsinden gectim benim de vardı karakız diye 3 sene once izmir ata ozel kosusu wardi sadece izmirde oluyodu ona katlıyodu sonra geri cektim huysuzdu biraz koyde birine saldırdı sonrada birini isirinca yok ettim

Bu atı biliyorum. Tersakan dan Sivas Valisi, Kangal Ağası Abdurrahman Paşa ' nın oğlu İHSAN KANGAL ' ın yetiştirdiği bir attır. TJK kurumunun en büyük isimlerinden birinin atına kamuran ismini koyan çok ayıp etmiş. Bunu Kurusırtlılar unutmaz.

Daha yeni gördüm bu resmi.Keşke Görmez olaydım çoluk çocuğun eline verilmiş bu at çok yanlış bu at ihsan beyin göz bebeklerindendi şimdi ise ne halde heleki isminin kamuran olması büyük bir saygısızlık sadece terbiyeden,saygıdan,onurdan yoksun insanlarsınız.BU ATIN ŞİMDİ Kİ SAHİPLERİNİ KINIYORUM.BUNU İHSAN BEYİN TORUNLARI UNUTMAZ!!!!!!!!!!