TERÖRE LANET OLSUN

Ynt: TERÖRE LANET OLSUN

ılgaz merkeze 25 km mesafede boyları 50 m civarı çam ormanı içerisine kurulmıuş bir pusu ...... hava sisli ..evde baba bekleyen çocuk eş bekleyen hanım....ne olacak...

ateş düştüğü yeri yakıyor baba Allah rahmet eylesin bu vatana bir ölen olur bin doğan......

alçaklıklarını birkezdaha alçalarak gösterdiler bu memleketin içinde barınıp geri bu memleketin güvenlik güçlerini kalleşçe katleden kefereler sonunuz yok anlayın artık şehit polisimize allahtan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum yaralı polisimize acil şifalar diliyor ailelerine allahtan sabır temenni ediyorum

bu resim neyi anlatıyo biliyormusunuz?

Anadolu kartalı çift başlı kartal hava kuvvetlerimizin forsu .....Sivas Divriği Ulucaminin kuzey kapısındadır.....Derki sen eğer kardeşinle bir olursan seni kimse yıkamaz bir ol birlik ol ey oğul yıkılmasın devlet baki kalsın ebedi olsun.............solda tek kartal vardır başı eğik solmuş yorulmuş harap bitap baba nasihatını almaz ayrılırsan bir olmassan birlikte olmassan ayağına yılanlar dolanır önüne engeller çıkar ...........

çift başlı kartaldaki güce .......ayrılandaki acıyı görüyormusunuz....

Uploaded with ImageShack.us

mustafagursacli link=topic=43001.msg394343#msg394343 date=1304537982' Alıntı:
bu resim neyi anlatıyo biliyormusunuz?

Anadolu kartalı çift başlı kartal hava kuvvetlerimizin forsu .....Sivas Divriği Ulucaminin kuzey kapısındadır.....Derki sen eğer kardeşinle bir olursan seni kimse yıkamaz bir ol birlik ol ey oğul yıkılmasın devlet baki kalsın ebedi olsun.............solda tek kartal vardır başı eğik solmuş yorulmuş harap bitap baba nasihatını almaz ayrılırsan bir olmassan birlikte olmassan ayağına yılanlar dolanır önüne engeller çıkar ...........

çift başlı kartaldaki güce .......ayrılandaki acıyı görüyormusunuz....

Uploaded with ImageShack.us

çok anlamlı bi yazı .teşekkürler .
şehidimizin ailesine allahtan sabır diliyorum yaralı polisimizde inşallah sağlığına ve ailesine kavuşur ..

arkadaşlar devletimizi yönetenlerin artık bir şeylere dur deme zamanı gelmiştir .Artık atltan almak yerine intikam almak zamanıdır.önce hapisteki köpeklerden başlayıp temizlemek lazım atttan aldıkça artık iyice azıttılar devlet otoritesi kalmadı benim vergimle hapisteki köpeklerin bakılmasını istemiyorum zaten içeriden çıktıklarında yine yapacakları belli.yoksa daha çok baş sağlığı ve şifa dileriz.

Benimde çok yakın çocukluk arkadaşım (kardeşim gibiydi) 2007 yılında şırnakta şehid oldu birde kızı vardı oda yetim kaldı bende teröre ve destekleyenlere lanet ediyorum vatanımız sağ olsun.

merak edenler için liste burada

APO KENYA’DA YAKALANDIGINDA, TÜRKIYE’DE ISBASINDA BÜLENT ECEVIT’IN AZINLIK IKTIDARI VARDI.(56.hÜKÜMET)

15/Subat/1999, Apo Türkiye’ye getirildi.
31/Mayis/1999, Apo, Ankara 2 nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafindan yargilanmaya baslandi.
29/Haziran/1999,Apo’nun TCK’nin 125.maddesine göre ölüm cezasi ile cezalandirilmasina karar verildi.
25/Kasim/1999,Yargitay 9.Ceza Dairesi, Apo hakkinda verilen idam cezasini oy birligi ile onadi.

Böylece Apo’nun idamina iliskin iç hukuk süreci tamamlandi.
Bu süreçten sonra Apo, 25/Kasim/1999′da Avrupa Insan Haklari Mahkemesine (AIHM) basvurdu.
Apo’nun AIHM’ne basvurma hakki nasil tanindi?
AIHM’nin daimi olmasi ve bireysel basvuru hakki taninmasi, Avrupa Insan Haklari Sözlesmesinin 11 nolu protokolünün 1997 yilinda kabulüyle mümkün kilinmistir.
1997 yilinda kabul edilen bu protokolle AIHM’nin yargi yetkisi daimi olarak kabul edilmistir.
Bu protokole dayanarak Apo basvuru hakki elde etmistir.
1997 yilinda ise Refah Partisi-DYP koalisyonu görev yapmaktadir.
Bu protokol 20/06/1997 tarihli 23025 sayili Resmi Gazetede yayinlanmistir.
Ve bu protokolün altinda Devlet Bakani A.Gül ile Maliye Bakani A.Sener’in imzalari vardir.
Bu kisiler su andaki hükümette de görev yapmaktadirlar.
Apo,bu protokole dayanarak AIHM’ne basvurmus ve dava sonuçlanana kadar infazin ertelenmesini istemistir.
AIHM ise 30/Kasim/1999 tarihi itibari ile basvuruyu incelemeye aldigini ve mahkeme iç tüzügünün 39′uncu maddesi geregince asagida belirtilen ihtiyati tedbire karar vermistir.
Insan Haklari mahkemesi, sözlesme hükümlerine basvuranin sikayetinin kabul edilebilirligini ve esasini etkin bir biçimde sonuçlandirana kadar, idam cezasinin infaz edilmemesi için gerekli bütün adimlari atmasini ister.
Böylece Apo, bugün Akp’li olan Basbakan T.Erdogan’in yardimcilarinin da imzasiyla kabul edilen protokole göre Avrupa Insan Haklari Mahkemesine (AHIM) basvurmustur.
AHIM’de mahkeme sonuçlanana kadar infazi erteleyin karari vermistir.

Peki, bu karar üzerine 57.hükümet ne yapmistir?
AHIM’nin bu karari almasi üzerine DSP-MHP-ANAP asagida yer alan tavri benimsemistir.

15.Ocak.2000 liderler zirvesi karar metni.

Koalisyonu olusturan DSP,MHP ve ANAP’in genel baskanlari, ozaman basbakanlikta yaptiklari toplantida, AHIM’in A.Öcalan hakkindaki kesinlesmis idam cezasinin infazinin bir süre ertelenmesine iliskin ihtiyati tedbir kararini ayrintlari ile degerlendirmislerdir.
Bilindigi gibi Türkiye’nin de yargi yetkisini kabul etmis oldugu AHIM’nin Türk yargisinca verilmis kararlari degistirmesi hiçbir sekilde söz konusu degildir.
Anayasamizdan ve uluslararasi taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandiginda dosya, geregi için ivedilikle TBMM’ye gönderilecektir.
Genel baskanlar, hukuka saygi içinde aldiklari bu kararin, terör örgütü ve yandasi çevrelerce milleti ve devleti ile Türkiye’nin yüksek menfaatleri aleyhine kullanilmak istendiginin degerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi hususunda görüs birligine varmislardir.

Bu karar su demektir:

1) Idam cezasinin degismesi mümkün degildir.
2) Süreç tamamlandiginda dosya, idamin infazi için meclise gönderilecektir.
3) Bu karar terör örgütü tarafindan Türkiye aleyhine kullanilirsa AHIM karari beklenmeden infaz sürecine derhal geçilecektir.

Apo’yu idamdan kurtaranlar, Idam cezasinin kaldirilmasina kim “EVET” oyu verdi?

(TBMM tutanaklari)

Akp parti grubu adina Bülent ARINÇ: Ölüm cezasinin kaldirilmasi konusu, geldigimiz noktada, bir zaruret ifade etmektedir. (01.Agustos.2002)
Akp parti grubu adina Mehmet Ali Sahin: Ölüm cezasinin kaldirilmasini parti olarak, grup olarak biz de istiyoruz. (01.Agustos.2002)

Böylece 03.Agustos.2002 tarihinde yapilan idam cezasinin kaldirilmasi için yapilan oylamada 320 milletvekili “EVET” oyu verince 4771 numarali kanunla idam cezasi kaldirilmistir.

Bu milletvekillerin partilerinin tablosu söyledir:

Akp : 41 Evet
Anap : 76 Evet
Dsp : 55 Evet
Dyp : 65 Evet
Sp : 22 Evet
Ytp : 50 Evet
Bagimsizlar : 11 Evet.

Bu oylamadan sonra T.Erdogan Akp Genel Baskani olarak Hürriyet gazetesine verdigi demeçte:
Bu,çok büyük bir basaridir.
Ben,burada özellikle TBMM’yi takdir ediyorum, alkisliyorum.demistir.

Kanunun tamaminin oylanmasinda da MHP milletvekillerinin disinda “HAYIR” diyen olmamistir.

Ardindan idam cezasinin kaldirilmasina iliskin Avrupa Insan Haklari Sözlesmesi’nin 6 nolu protokolü Akp hükümeti tarafindan imzalanmis ve 17/Eylül/2003 tarih, 25232 sayili Resmi Gazetede yayinlanmistir.

Bundan sonra da 07.Mayis.2004 tarihinde yani Akp hükümeti isbasinda iken 5170 sayili kanunla “TERÖR,SAVAS VE ÇOK YAKIN SAVAS SUÇLARINA IDAM CEZASI VERILMESI” hükmünü kaldirilmistir.
Bu hüküm MHP’nin koalisyonda bulundugu hükümet tarafindan konulmustu.

Gelelim T.Erdogan’a soracagimiz açik sorularimiza:

-Neden Apo’nun idamiyla ilgili attiginiz bu adimlari dürüstçe milletimize anlatmiyorsunuz?

-Neden savas, yakin savas ve terör suçlarinda idam cezasi verilmesini engellediniz?