Servet 80.3 ile Servet 80.4 arasındaki fark ve Tümosan 8195 ile karşılaştırma

Ynt: Servet 80.3 ile Servet 80.4 arasındaki fark ve Tümosan 8195 ile karşılaştırma

aynen abi erkunt un neyini beğenmiyorlar fiyatına göre güzel traktör yalnız 12+12 vites olsaydı eskileride daha iyi olurdu 80 e serilerinin yenileri öyle cöö-*s cöö-*s cöö-*sderler ya deveyi diken insanı s..en yaranır diye bils-*- bils-*- bils-*-daha iyi traktör yapacağından eminim erkunt un. böyle devlerle mücadele ademez daha iyini yapması lazım yerli malı yer malı dayı kim ne derse desin avrupanın ne faydası var bize zarardan başka hep ithal hep ithal

Ynt: Servet 80.3 ile Servet 80.4 arasındaki fark ve Tümosan 8195 ile karşılaştırma

koylu19 link=topic=43011.msg442069#msg442069 date=1315566252' Alıntı:
sizlerin o 8195 tümosanla karsılastırdıgınız erkunt 74 80 tümoyu gecemiyorki rampada yükte beyler bos konusmayın gücüne göre cekiş yokki traktörde cabuk bayıllıyo erkuntlar yükte 55 likleri hariç

kardeşim tamam tümo 7480 iyi motordur ama aynı zamanda hantal traktördür tümosan 7480 hantal oldugu için rampadada kolay kolay bayılmaz.erkuntun 4. vitesi çok seri rampada 3 vitese düşsede 3 vitesi dahi çogu traktörün 4 vitesiyle nerdeyse aynı.

arkadaşlar bende erkunt servet 80.3 var.erkunt rampa yukarı 4. vetes ile boş dahi gidemiyor çünki 4. viteste 43 km hız yapıyor bir traktör rampa yukarı bu hızda gidemez bazı benzinli otomobiller dahi bu hızda gidemiyor ama normal düz yolda 10 ton kum sarıyorum yine boş traktörlerin hepsini geçiyor çünki üzerindeki zf şanzuman traktöre ayrı bir güç ve ayrıcalık tanıyor.

geleim yakıt konusuna km de 4 lü 12 li pulluk ile sabah saat 07:00 den gece 22:30 a kadar yonca yeri söktüm depoda hala 10 litre yakıt vardı depo kapasitesi 70 lt filan ama çoğu traktöre göre yakıtı çok iyi

servis olayına geleince bu traktörün tamiri yedek parça yüzünden her yerde yapılamıyor servisinin gelmesi gerekiyor yani garantisi bitince traktörün yedek parçası çok pahalı olduğundan yanına dahi yaklaşılmıyor.bir yakıt gösterge şamndırası 110 tl bide her yerde servis olmadığından adamın keyfini beklemek gerekiyor adama telefon ediyorsun benim bu arızam var gel bazen 60 gün sonra geliyor bide çok arıza veriyor bizim daha önce 480 lik vardı o bile bu kadar arıza vermiyordu 33 yıllık olmasınıda göz önünde bulundurursak traktörün hidrolik sistemi boktan yağ dgelmeyen yeri kalmadı hiç traktörün hidrolik kollarının dibinde yağ gelirmi onu bırakın yağ gösterge yıldızın görüldüğü yerde dahi yağ geliyor,servisini aradım yazın gelirim diyor bizim oralarda kar çok yağar yağmadığı zaman trakrörün işi hiç bitmez yanianlayacağınız yağ parası yetiştiremiyoruz.bide elektrik sorunu çok daha 2008 model bi traktörde bu kadar arızanın olması kalitenin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor arıza önemli değil belki yapılır ama en ufak bi arıza için illaki servisin gelmesi gerekiyor mesala bir fren müşiri bunu sende takarsın sonuçta garantisi bitmiş diyelimki sen takmadım ilçede bi traktör tamircisine götürüp taktırayım dedin mümkün değil yedek parçası yok yani en ufak bi arızda dahi servise muhtaçsın so...ım böyle traktöre en kısa zamanda borcunu bitireyim gidip ya same mac cormic almayı düşünüyorum bizi köyde bi tane var mac cormic 95 beygir yol vitesine aldığın zaman yol nasıl olursa olsun hızdan düşme olmadan basıp gidiyor bi de bu kadar arıza vermiyor benim en çok canımı sıkan arıza vermesi değil ama sağından solundan yağ sızdırması olmicak yerlerden yağ gelmesi

ayriten sizdende bi traktör tavsiyesi bekliyorum kullanıcılar bellirtirse sevinirim.

marmara591 link=topic=43011.msg501741#msg501741 date=1325279269' Alıntı:
Arkadaşlar ustalar erkunt 80,4 lerin beygir gücünün en az 90 olduğunu söylüyor erkunt bayii acaba doğrumudur bilen varmı?
zaten benim 240ta 150 beygirde çaktırmıyorum ok-*-s

Freston link=topic=43011.msg501744#msg501744 date=1325279414' Alıntı:
zaten benim 240ta 150 beygirde çaktırmıyorum ok-*-s
senin 240 yine iimiş benim 285 s 300 beygir fentlerle takıştırıyom hep çekiyom en büyük fenti ama vidiyoları atmıyom işte ayıpdır diye zuha-*-s zuha-*-s