KONYA yapısı derin su pompası aranıyor!!!!

Ynt: KONYA yapısı derin su pompası aranıyor!!!!

doganbey1 link=topic=43055.msg395050#msg395050 date=1304628057' Alıntı:
:D ah be abi keşke gelebilsen buraya bir görsen. Çok iyi olur. Bir tarlanın 50-100 metre aşağısından ana dere geçiyo. Orda yaz kış su var. amaordaki tarlanın miktarı az. eğer ordan ayarlayabilirsem tarla oraya koyarsam hiç dert etmem de. sondaj beni çok düşündürüyo
sen o kuyuyu açarsan otarla seni ömür boyu besler bizim burda adam 25 dkarlık bir tarlaya 30 000 lira masraf ediyor ama ömür boyu rahat ediyor biz dekara ortalama 800 kilo buğday kaldıryoruz

doganbey1 link=topic=43055.msg395057#msg395057 date=1304628326' Alıntı:
Abi ben hayli hayli sularım ya. O dereden bi çekincem yok. Ama ordaki tarla 13 dekar. Yan tarlalar buğday ekili adamlarla kouşcam eğer biçildikten sonra verirseler direk ekecem mısırı
o adamların tarlasından kendi tarlana yer altı borusuyla getire bilirsin 6 metrelik yer altı borusu 45 tl bir sefer döşe uzak deyilse sürekli kullana bilirsin

yağmurlama bu tarlalar bizim elektirikle yağmurlama elimizle yada traktörle güpre süne ilacı atmıyoruz yağmurlama kazanıyla hala hacımmet bu sene ot ilacını bile yağmurlama ile att
15e0eec5.jpg

yonca ekin karışık sulanıyor
cfe5b697.jpg

b5b8330f.jpg

abi bizde hiç buğday sulanmaz. Çünkü yağışlık gider bizim buraları pek nadirdir öyle. ama sisteminiz güzel. ben bunun büyüğünü mısıra kurmak istiyom işte

doganbey1 link=topic=43055.msg395113#msg395113 date=1304630934' Alıntı:
abi bizde hiç buğday sulanmaz. Çünkü yağışlık gider bizim buraları pek nadirdir öyle. ama sisteminiz güzel. ben bunun büyüğünü mısıra kurmak istiyom işte
valla doganım bende küçükken çok bugday suladım ama 4 senedir allaha şükür yağmurlar güzel yağyo o yüzden suya ihtiyaç kalmıyor

pompa yapmak icin yurdışına cıkan ustalar var konyada tabiki tutulur bobinsan dalgıc var patronları benim kayın olur trakya bölgesinde bayileri var ama nerde nasıl bilmem sadece dalgıc dizel milli pompa yok