fiatların fiyatı tavan yapmış yorumları bekliyorum....

merhabalar değerli forumcular.yaklaşık bir haftadır amcama traktör arıyoruz.fiat 540.özellikle 540 ama.çünkü kime sorsak hangi ustaya hangi kullanıcıya sorsa 540 demiş.kendinde de 10 numara bir 1986 model fiat 480 tapalı var.onu satıp alacak.tabi imkanı olduğu için satmadan da alabilir.yani sonrada satabilir.540 ı en çok tavsiye edense benim.buraya kadar heşey normal.ama gel gelelim ki 50 tane 540 a baktık o kadar şehir o kadar galeri gezdik , eli ayağı düzgün bir 540 78-79 model 22 bin ile 24 bin arası.az dökük bi 78-79 olursa 20 bin den yine aşağı deyil.bi bakıyorum bi tarafta 2011 model newholland tt 55 33 bin ikinci el 25-27 bin 79 model bir 540 23-24 bin.inanın bu işe aklım hiç ermedi.bi yerlerde bişeyi es geçiyir olmalıyım.yada 540 larda benimde bilmediğim bi özellik bi güzellik var.sizce bu fiyatlar normal mi arkadaşlar ????

Ynt: fiatların fiyatı tavan yapmış yorumları bekliyorum....

boşuna reşat altını denmiyor fiatlara kaça aldıysan kullan sat yine aynı paraya verirsin fiatları çok tutulan sağlam bir piyasa motorudur tutulduğu iiçin piyasası yüksek oluyor

ya inanın resimde baktınmı gerçekten güzel ama yanına gittinmi hiç o traktör deyil.bu yeni yenidir sözü bir gün kafama takıldı.sordum ustama.dedim 540 ı satıp sıfır tt 55 alsam nasıl olur dedim.elindeki 540 2 tane tt 55 eskitir dedi.bu usta yıllardır traktör tamircisi olan.bir çuvala traktörün parçalarını doldurup verseniz tek tek gözü kapalı toplayacak kadar tecrübesi bilgisi olan bi usta.sendeki 540 şimdi 23-25 bin arası gider ama şimdi git bi tt 55 al 10 sene sonra yarı parasına gitmez senin 540 hala aynı fiyata gider diyor.birde 10 yıl tt 55 i kullan bi kıyasla 540 ile diyor.540 aynı duruyor olur ama tt 55 dökülmüş olur diyor.bizim köyde yalçın bi dağ var.adıda yalçı dağı.bayağı yüksek bi dağ.ustam bu dağ ile ilgilide şöyle bi örnek veriyor.çık o dağa bi tane italyan 540 ı at sonra bide tt 55 i at sonrada hiç parça deyişimi yapmadan ikisinide al dağın dibinden toplamaya çalış diyor.540 ı çok zorlasan geri toplarsın çalıştırırsın diyor ama tt 55 100 parçaya ayrılır diyor.acaba diyorum bu fiyat abartısı bu 540 ların gerçekten çok sağlam olduğu içinmi ???

biyandan usta en doğrusunu söylüyor. Ama 540 alsan satan adam neden satıyor niye satmış. acaba bi sorunu varmı.tamamen şans işi bence gidersin dışardan tertemiz içide temiz gelir ilkten ama ileri doğru tam bi arıza yaparsa o bozuk işte.

benim dayımda bi emektar var 92 de aldı 75 model 540 aldıgı yıl motor tamiri gelmiş diyolardı hala çalışıyo hatta üst kapakta bide vida kopuk öyle çalışıyo zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ne işler yaptı daha tamir olacak daha tamir olacak 75model 92 den beri kovalıyo 2011 deyiz hesap et...

yakın köyden biri tt 50 tarla tipi almış sıfır.köye getirdi.bir gün yanına gittim hayırlı olsun demeye.baktım inceledim.tabi ilk görüntü güzel.sonra dedi bi kullan şöyle in çık şu rampadan nasıl.traktöre binecem elimi bi attım çamurluktan tutayım diye çamurluk nerdeyse elime gelecek.sonra baktım bi kısmı plastik.ama sert plastik kırılmaya musait.sonra kullandım.izlenimlerim şöyle.fren 540 a göre güzel.ama öyle çok aşırı uçuk bi fark inanın yok.sadece 540 ta ses far newholland da yok.bir diyer artısı şu.yeni olduğu için soğuk sıcak hemen hemen çekişi aynı diyor.işte bendeki 540 ta öyle deyil.ısınmayla ısınmama hemen hemen 1 vitese yakın farkediyor.yeni yenidir sözünü ben şöyle doğruluyorum.eğer 2011 de sıfırını alıp 2015 te yeniden traktörü deyiştirme imkanımız varsa satıp yeniden sıfırlayabilirsek tt 55 eminim iyidir.bu şekilde sürekli yeni yeni olarak kalır.bide ben hep şunu savunmuşumdur.eskilerde teferruat az olduğu için inanın bozulalacak kırılacak dökülecek yeri nerdeyse yok diyecek kadar az.ama yinede gönlümün bir köşesinde sıfır bi tt 55 yatıyor.

valla çok abartıyorlar bence. o motorun piyasası 15 bin zor eder. bizim burası için konuşuyom. 30 senelik makinayla yeni makina arasında fark vardır. o 540 ithai ise sende o güçteki ithal motorla karşılaştır

ama şuna kesin inanıyorum.bizim milletimiz bişeyi tutuyosa boşa tutmuyor.vardır muhakkak bi bildiği.1 yıl önce 2000 model 646 bin km de çift kabin ısuzu tfr gördüm.gördüğüm kişi aracı sıfır almış ve hep tek el kullanılmış.bunun yarısı uzun yol yarısı şehir içi diyor.ustaya motorunu gösteriyordu.haa bu arada motoru hiç açılmamış yani anahtar değmemiş.yağ çıbuğunu çektiğinizde buhar dahi atmıyordu.usta bu motor 1 buçuk milyon kilometreyi rahat geçecek diyordu.gelelim parasına.ben çift kabin alım satımı yapan biriyim.sizlere şöyle bir örnek vereyim.2000 model ısuzu çift kabin 22-23 bin 2006 model ford ranger 20-22 bin 2006 model mazda çift kabin 19-21 bin.yani bişey çok tutuluyosa inanın boşa tutulmuyor , tutulan bişeyde kendini boşa tutturmuyor.ben çok ford ranger gördüm 200 binde motor rektefesi yapılan veya 100 binde turbosu deyişen.

SmhGwz link=topic=43057.msg395427#msg395427 date=1304690274' Alıntı:
seriler değişecekti millette para vardı sıfır ucuzlatıp ikincili pahalındırlar bende sıfır aldıım :)

ewet euro 2 motorları bitirmeye çalışıyorlardı.ondan bu bahar havası. şimdi euro 3 motorlara geçtiler..motor az herkes iki ay sıra bekliyor.kıtlık ekonomisi.