Meteorolojik Uyarılar Artık Cepte

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ile Turkcell arasında varılan mutabakat çerçevesinde Turkcell, 'YAYINCELL'i, kullanıcıların hizmetine açmıştır.

302 no ' lu Hücresel Bilgi Kanalı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kullanılacak ve meteorolojik uyarı mesajları abonelere il bazında anında ulaştırılacaktır.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen Turkcell aboneleri için yapılması gereken tek şey, cep telefonunun 'BİLGİ MESAJLARI' kısmında 'KONULAR' hanesinde kanal numarasını 302 ' ye ayarlanmasıdır. Bu sayede bölgeniz, hatta ilinizle ilgili bütün meteorolojik uyarılar (şiddetli yağış, fırtına, dolu, zirai don v.b) otomatik olarak cep telefonunuza gelecektir.

'BİLGİ MESAJLARI' menüsü ayarı, her marka telefon için farklılık gösterebilir. Genel olarak 'MESAJLAR' menüsünün altında yer almaktadır. Detaylı bilgi için lütfen ilgili telefon servisine başvurunuz.
ÖNEMLİ NOT: BU HİZMET ABONELERE TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR.

KANAL AYARI İÇİN BİRKAÇ ÖRNEK
1-) SONY-ERİCSSON T-610 İÇİN;
Mesajlar - Alan Bilgisi - Mesaj Listesi - Yeni Kod - Ekle - Numara (buraya 302 yazılacak) - Adlandır - Tamam.

2-) NOKIA 3410 İÇİN;
Mesajlar - Bilgi Servisi - Konular - Konu Ekle - Konu Numarası ( buraya 302 yazılacak) - Adlandır- Tamam

ben yaptım iyi...

Ynt: Meteorolojik Uyarılar Artık Cepte

Kuvvetli yağmur ve don olayında seni uyarıyor
Bugün ilinizde hafif şiddetde don olayı beklenmekte ve ya yağmur beklenmekte
her zaman gelmez mesaj ok

bu yen değili daha öncedende wardı sanırım 050- servis bilgisi- 055 spor- 001 de bişidi tam bilmiyorum trkcell hattımı kaybettim
şimdi vodofone kullanıyom tam hatırlamıyom işte

Eskiden ne güzel haber kanalı spor kanalı gibi kanallar vardı şimdi hiçbiri çalışmıyor. Bu bile eskiden hayat daha güzeldi dedirtiyor. Şimdi hepsi parayla.

vodofon dan bana sabah akşam geliyo hatta don olacagında bile bugun sabah saalerinde don olacaktır çifçilerimizin olumsuzluklara karşı tetbirli olmalarını uyarırız şeklinde hibelerde ürün borsalarında ücretsiz uyarıyor