COK ONEMLİ ERKUNT TRAKTOR LERDE HANGİ ULKENİN RULMAN LARI KULLANILIYOR

tekerleri petlas olan turk olan bi raktor rulman lardada ors turkmalı bilye kullanacak dir degilmi??? iki gun sonra erkunt lar dagılmaya baslar
bende erkunt kullanıyorum yeni aklıma geldi yoksa almaz dım erkunt gidipde avrupa bilye takacak degil turk bilye cok cok ucuz

Ynt: COK ONEMLİ ERKUNT TRAKTOR LERDE HANGİ ULKENİN RULMAN LARI KULLANILIYOR

muratcan link=topic=43086.msg395451#msg395451 date=1304693227' Alıntı:
tekerleri petlas olan turk olan bi raktor rulman lardada ors turkmalı bilye kullanacak dir degilmi??? iki gun sonra erkunt lar dagılmaya baslar
bende erkunt kullanıyorum yeni aklıma geldi yoksa almaz dım erkunt gidipde avrupa bilye takacak degil turk bilye cok cok ucuz
ors rulman o kadarda kötü bir marka değil ki şuan Türkiyede otomotiv tarım makinaları ve endüstriyel makinalarda ors rulman kullanılmak ayrıca ISO 9001, ISO / TS 16949, TS / EN / ISO 14001 ve OHSAS TSE sertifikalarıyla üretim yapıyor daha ne olsun...

Basit bir tarım ekipmanının, bilyası dağılsa parçacıya varıpda bilya istediğinizde 10 -15-20 diye fiyat söyler 10 dediği uzak doğu malıdır, 15 dediği türk malıdır, 20 dediği fag veya tımken dir.

gidip sora bilirsiniz aynı ozellikdeki skf rulman fransız 60 tl ors rulman turk 25 tl arasında daglar kadar kalite farkı da cabası burdan tumosana helal olsun diyorum erkuntu merak ettim acaba hangi markayı seçmiş

benim 2wd kısmet in sağ ön tekerin bilyesi bozuldu geçen. gresörlük bozulmuş ben habire yağ basıyom. ama yağı içine almıyomuş. neyse ses yapmaya başladı. servis getirtti fabrikadan . gelen rulmanın markası TIMKEN di. yani benim bildiğim amerikan malı ürün. ama üzerinden çıkanın markasına bakmadım..

erkuntun hızlı takviyede zaten şansımanı otuyor agır takviyede otmuyor bi garip lik var ben rulman lara buluyorum bayada şanzıman dagıtan var bu erkunt lara ne oluyor nerde o eski tarktorler

Ford, Fiat, Renault, Chrysler, Peugeot, Daimler-Benz, BMC, Tofaş gibi dev firmalara da üretim yapan bosch ve valeo gibi firmalardan kalite ödülü alan ve daha bilmediğim dünya devlerine üretim yapan ORS RULMAN hakkında kalitesiz gibi davranılmaması gerektiğini düşünüyorum. bu ülkede çok kaliteli ürünlerde üretiliyor kendimizi küçümsemiyelim lütfen...

ayrıca 'NSK ' nın yanısıra FAG-INA-SCHAFFLER group, TIMKEN, SKF gibi rulman üreticileri bir çok ürününü bizden tedarik etmekte...' bu cümle ozan_06 nikli üyemizin ors üretim şefinin cümlesidir.

Ya niye araştırmadan düşünmeden yerli markaları kötülüyoruz.Türkiye otomotivde dünya ya kafa tutuyor.Biz kendi dalımızı kesiyoruz.

muratcan link=topic=43086.msg395822#msg395822 date=1304717827' Alıntı:
erkuntun hızlı takviyede zaten şansımanı otuyor agır takviyede otmuyor bi garip lik var ben rulman lara buluyorum bayada şanzıman dagıtan var bu erkunt lara ne oluyor nerde o eski tarktorler
senin erkunt kullanmaya niyetin yok heralde kardeş satacaksan haber et te belki alırım :) ......hem nerden çıktı bu şanzıman dağıtma işi ben hiç görmedim ve duymadım kesin yine karalama yapıyolardır..

evt erkunt sıfır aldım kullanıyorum simdilik ama korka korka hızlı takviyede bosta 1400 gazda şansızamn ugulduyor otuyor demekki sansızaman stabil calışmıyor biz turk ler bi yeapıyoruz herseyi ama bi yere kadar bi yerden sonra olmuyor petlas lastik dir ama good year daha iyi dir ors rulman dir ama fag skf daha iyi dir erkunt iyi dir ama fent daha iyi dir benim demek istedigim erkunt şanzımanın dan ses niye gelir demekki uyumsuz biseyler var

Diğer konuya yazdığın yoruma verdiğim cevabı buraya da aynen yazıyorum:

Erkunt ' ta Alman SKF ve FAG, Fransız Timken, Japon NSK marka rulmanlar kullanılmakta. Arıza olasılığı bulunmayan yerlerde ise URB gibi çeşitli yerli markalar da kullanılıyor. Bu markalardan da hiç arıza şikayeti gelmedi henüz.

Kaldı ki, yerli malı rulmanlarımız, uzak doğu üretimi rulmanlardan kat ve kat daha sağlam ve kalitelidir. Yeri geldiğinde Erkunt ' un yerli malı olmadığı ve asılsız reklam yaparak milliyetçiliği kullandığı söylenirken, yeri geliyor yerli malı kullanmakla suçlanabiliyor. Bizim milleti anlamak gerçekten zor. Ayrıca beğenmediğiniz ORS firması, sitemiz üyesi Ozan abinin (kendisi ors firması çalışanıdır) de dediği gibi SFK, FAG gibi önemli markalara da üretim yapmaktadır.

muratcan link=topic=43086.msg396366#msg396366 date=1304800888' Alıntı:
evt erkunt sıfır aldım kullanıyorum simdilik ama korka korka hızlı takviyede bosta 1400 gazda şansızamn ugulduyor otuyor demekki sansızaman stabil calışmıyor biz turk ler bi yeapıyoruz herseyi ama bi yere kadar bi yerden sonra olmuyor petlas lastik dir ama good year daha iyi dir ors rulman dir ama fag skf daha iyi dir erkunt iyi dir ama fent daha iyi dir benim demek istedigim erkunt şanzımanın dan ses niye gelir demekki uyumsuz biseyler var

ersanakyai link=topic=43086.msg396953#msg396953 date=1304939252' Alıntı:
Diğer konuya yazdığın yoruma verdiğim cevabı buraya da aynen yazıyorum:

Erkunt ' ta Alman SKF ve FAG, Fransız Timken, Japon NSK marka rulmanlar kullanılmakta. Arıza olasılığı bulunmayan yerlerde ise URB gibi çeşitli yerli markalar da kullanılıyor. Bu markalardan da hiç arıza şikayeti gelmedi henüz.

Kaldı ki, yerli malı rulmanlarımız, uzak doğu üretimi rulmanlardan kat ve kat daha sağlam ve kalitelidir. Yeri geldiğinde Erkunt ' un yerli malı olmadığı ve asılsız reklam yaparak milliyetçiliği kullandığı söylenirken, yeri geliyor yerli malı kullanmakla suçlanabiliyor. Bizim milleti anlamak gerçekten zor. Ayrıca beğenmediğiniz ORS firması, sitemiz üyesi Ozan abinin (kendisi ors firması çalışanıdır) de dediği gibi SFK, FAG gibi önemli markalara da üretim yapmaktadır.

alk-*s

Bu sitede bazı markaları kötülemeyi kendisine iş edinmişler var. Uyduruk bir takma ad al. Ağzına geleni yaz.Yok öyle yağma. Fotoğrafını göster motorunun diyorlar , ne gerek var diyor.Olsa niye göstermesin. Ara sıra laf sokmak için siteye giriyor. Sanıyor ki milletin kafasını karıştırabilecek.Türk malını kötülemekle ne geçiyor eline. 1970 yılında G.Kore ve Türkiye aynı gelişmişlik sırasında. Bugün Hyundai,LG,Samsung nerede biz neredeyiz? İlla ve sadece arpa, buğday mı üretmek zorundayız. En yetkili ağız çıktı açıkladı işte. rulmanlarının markasını. Beğenmiyorsan Erkunt alsın geriye motorunu. Tabii elinde öyle bir motor varsa.

muratcan link=topic=43086.msg395822#msg395822 date=1304717827' Alıntı:

Benim bildiğim, hızlı takviyede şanzumanın ötüyor olması,yükün şanzumana binmesindendir. Bu olay bütün traktörlerde böyledir. Şanzuman dağıtma olayını buralarda duymadım. Eskilerin daha iyi olduğu söyleniyor ama şimdikilerin kaliteleri düşük olsa, garanti sürelerini neden üç yıla çıkarsınlarki?

Şimdi burada ERKUNT tan bir yetkili var ve herkes aklına geleni sormakta ki ben inanıyorumki ersan bey herkese gayat memnuniyetle cevaplar yazmakta . Kendiside zaten ERKUNT traktörleri hiç bir zaman JD yada FENDT gibi markalarla kıyaslamadı . Bence ERKUNT un kalite göstergelerinden birisi üreticilerden birisinin burada gayet açık şekilde bulunmasıdır . bu çok önemli . sizce hattat , turktraktor uzel tümosan v b yerli üreticilerden neden kimse siteye uğrayıp iki kelam etmiyorlar .. açık söylüyorum ben ersan beyin yerinde olsa idim traktör üzerindeki parçalar ve çeşitli imalat şekillerimiz hakkında uluorta bu kadar bilgi vermezidim ... bu nedenle ERKUNT sitedeki en açık , hakkında en fazla bilgi ve detay içeren traktör .

kimse yanlış anlamasın ama JD hema pompa kullanıyor diye milliyetçi laflar hemen havada uçuşuyor ama ERKUNT un yerli rulman kullanması sorun oluyor gibi geldi bana . Şimdi bana diyebilirsiniz sen neden ERKUNT kullanmıyorsun o zaman diye . Çünki biz traktörümüzü yenilediğiiz 2006 senesinde ERKUNT eski tipleri ile LINDER firmasının tasarımını yapan traktör üretiminde çok yeni bir firma idi . Aldığımız traktörün özellikleri il ekıyaslayınca ERKUNT geride kalmıştı ama şimdi bakıyoruzki ERKUNT hızla gelişmekte ..

bazı kişiler benim traktorum oladıgını soyluyor yerlimalı urunleri kotuledigimi soyluyor bişey demiyorum ayrıca elbette soracagım elbette aklıma gelen dusunceleri paylaşacagım oncelikle benim traktorum var hemde ikitane erkuntun hızlı takviyede yolda boş romork de 1400 devirde şanzımandan ugultu çıkıyor 1700 devir gibi o ses kesiliyor buda benim aklıma şanzımanın da yolunda gitmeyen bişeylerin oldugunun bi göstergesi fikri uyandırıyor ayrıca benim biçer döverimde var ve ben yerli rulmanları biçerdöverde kullanmıyorum kullandım çabuk bozuldu onun için yerli rulmanların kalitesini düşük buluyorum ve erkunt şanzıman gibi çok onemli biyerde ors rulmanmı kullanıyor diyede düşündüm ve yazdım yinede kafama takılan olursa yazacagım oyle susmakla olmaz soracagız merak edecegiz merak kotu bişey degildir herkez merak etsin bişeyleri sorsun o yuzden kore italya bizden ilerde

Arkadaşlar,
Biz URB olarak Romanya, MGM olarak macaristan ve Türkiye de ART Anadolu rulman olarak üretim yapmaktayız.
Ön yargılı ve peşin hükümlü olmanız doğrudur. Lakin suçu da hemen en kolay ve yeni kullanılmış bir ürüne atmakta da kolaydır. Çeliğimizi Dünya ve Türkiye deki en büyük üreticilerden, Bilye tanelerimizi dünya üzerindeki sayılı İtaylan NN eurobol (SKF in fabrikası) dan ve Düzceden modern bir işletme olan en yeni CNC tezgahlarımızda çeliğimizi işliyor ve rulman imalatı yapıyoruz.
Dünya üzerinde grup olarak binlerce kişi çalıştırıyoruz. Düzce de olan fabrikamızda en modern laborotuarı kurmuş durumdayız.
Düşünkü türkiyede biz grup şirketimizden daha zengin olan kişiler oldukları halde, ülkemizde bugüne kadar sedece 1 fabrika vardı. Biz kurulmuş 2 nci yeni ve en genç fabrika olarak yerimizi aldık.
Bu kadar yatırımı ve gücünü harcayan bir fabrika olarak kalitesiz malzeme üretme şansımız yok.
Her yıl Düzce Fabrikamıza geziler düzenliyoruz. Buyrun sizlerde gelin ve üretimi yerinde görün. Soracağınız hertürlü rulman konusundaki bilgilerimizi sizin ile paylaşmaya açığız. Uygulama mühendislik Korrd. Birimimiz bunun için vardır.
Kısacası ön yargılı olmaktan biraz faz geçmemiz lazım.
Sizler Üretemezsezeniz tarımda dışa bağımlılığımız artacak. Bizler üretemez isek yarınlarınız ve yarınlarımızda çocuklarımız çalışacak fabrika bulamayacaklar. Haydi tarlaya beraber inelim . Türk malı ve Türk sermayesi ile üretilmiş traktörlerimiz ile üretim yapalım.
Seygi ve Saygılarımla,
Metin Kartal
sorularınız için mkartal@eymak.com.tr