LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA İŞBAŞINDA

Ynt: LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA İŞBAŞINDA

tutmaz bence bu heryerde lpg ıstasyonumu var. Diesel yakıt varken petrolde bıtmedıgıne gore zor ıs ama cevrecı yakıt kucuk ıslerde kullanılabılır.

Tebrik ediyorum Tümosan ' ı ama bence laf olsun diye yapılmış bir model bu. Yani bir sürü eksi yönü var. Yakıt temin etme sorunu, güvenlik sorunu, LPG gibi bir yakıtı depolamanın şu an için pek mümkün olmaması, depolanırsa bile çok pahalıya mal olması falan...
Yani bence daha çoook beklemek gerekir bunun yaygınlaşması için. Ama Tümosan biz erken davranalım da patenti bizde olsun demiş galiba. :D
Paylaşım için teşekkürler.

SmhGwz link=topic=43097.msg395820#msg395820 date=1304717752' Alıntı:
bunu aynısında dunyada baska kullanna warmı ? ..
tşkler..

Sanmıyorum olduğunu. Uğraşacaklarını da sanmıyorum. Elin adamı hidrojenli motorla, Ad-blue ' yla uğraşıyo biz hala tüplü motor yaptık diye seviniyoruz. :D

tutacagından emin degilim bende ama türkler yaptıgı için helal olsun diyorum en kalitelisini yaptı diyorum ;)

sami abi fiyat bilgisi teknik özellik gibi bir bilgi yokmu abi

Holland link=topic=43097.msg395980#msg395980 date=1304763170' Alıntı:
Laflarındaki ölçüyü kaçırma birader, geri kafalı olmakla ne alakası var. Hidrojenli motorun başlangıcı LPG li traktörse ben bir şey demiyorum. Avrupalı kıçıyla güler buna... Gerisinden de bir halt geleceğini sanmıyorum. Gel istiyorsan iddiaya girelim.
tartışmaya gerek yok arkadaşlar yapan yapmış tutulur yada tutulmaz ayrıca bu avrupayıda fazla büyütmeye gerek yok gözünüzde avrupayı büyüttükçe türkiyeyi biokadar küçültüyorsunuz ,okadar basitti madem bu lpg li dizelde bu adamlar 3 trilyon parayı boşa niye harcadı arge ye

sami ÖZKAN link=topic=43097.msg396292#msg396292 date=1304795067' Alıntı:
tartışmaya gerek yok arkadaşlar yapan yapmış tutulur yada tutulmaz ayrıca bu avrupayıda fazla büyütmeye gerek yok gözünüzde avrupayı büyüttükçe türkiyeyi biokadar küçültüyorsunuz ,okadar basitti madem bu lpg li dizelde bu adamlar 3 trilyon parayı boşa niye harcadı arge ye

Sorun Avrupa ' yı büyütmek değil Sami bey, şu anda teknoloji olarak onlardan çok geride olduğumuz kesin ama biz bunu söyleyince hata etmiş oluyoruz. Ve onların teknolojisine ulaşmak için de pek bir şey yapmıyoruz açıkçası. Tamam haksız eleştirmek, yapılan güzel şeyleri görmezden gelmek yanlıştır. Zaten Tümosan firması başlı başına tebrik edilmesi gereken bir olay. Ama Tümosan mühendislerinin şu anda LPG ' li traktör gibi uyduruk bir projenin peşinde koşmaları ne kadar doğrudur ?
Kusura bakmayın ama ben bu olaya o kadar iyi ve abartılacak bir şey gibi bakmıyorum. Küçük sanayi dükkanlarında bile dizel araçların LPG dönüşümleri yapılabiliyor. Gayet basit bir şey yani demek istediğim bu.