case tümosan çekişmesi

Ynt: case tümosan çekişmesi

video izlemedim ama güçleri aynı motor lar farklı model.ama şanzumanları aynı kardeşler carraro,newhollan,landini,mckormik,jondere,tümosan,mf,hatat valtra,erkuntun e serileri daha birçok traktör aynı cins ve aynı model carroyu kullnıyor.burada motor gücü ve torku agırlıgı öne çıkmış VİDEO DAHA İZLEMDİM.

case ince lastik 89 hp
tümo kalın lastik 90 hp
eşit bir çekişme olmamasına rahmen case çekti
hemde ince lastik en önemli 2. lastik 1. ise ağırlık
case el freni çekikken bile tümo zor götürdü başta

New Holland ve Caselerdeki 12+12 vitesli şanzımanlar carraro marka değil, Fiat şanzımanı. Tümosandaki 12+3 vitesli şanzımanlar da fiat şanzımanı fakat new hollandlardaki şanzımandan biraz farklı.

köylü link=topic=43204.msg396923#msg396923 date=1304929410' Alıntı:
CASENİN 90 LIGI GÜZEL.AH CARRO ŞANZUMAN OLMASA.

arkadaşlar geçen hafta kütahya aslanapa adaköyün de yaşanan olayı size aktarayım görmedim sadece kütahydada bi bayiden duydum x marka 640 çekişmesinde x marka arka kısmında dağılmış anlatmak istediğim aynı şey 640 ında başına gelebilirdi yazık günah malınıza kıymayın bence malınızla paranızla fabrikalara reklam yapıveriyorsunuz.illakı denenem istiyorsanız ayı numara pullukla girin tarlaya.

hntr-mhmt link=topic=43204.msg396951#msg396951 date=1304938948' Alıntı:
tümosan, case cekmeye basladıktan sonra salıyo debriyajı o yüzden case cekiyo sanırım ...
kardeş videoyu iyi serettiğine eminmisn ??
lastik izlerinden bile belli oluyor nası pati çekyo ??
başta daha case kalkmadan frene basikken biraz götürdü onuda baya zor götürdü gerisini case götürdü hemde tümoda asılıyodu
bide case ince lastik 1 hp az

keykubat link=topic=43204.msg396955#msg396955 date=1304939747' Alıntı:
arkadaşlar geçen hafta kütahya aslanapa adaköyün de yaşanan olayı size aktarayım görmedim sadece kütahydada bi bayiden duydum x marka 640 çekişmesinde x marka arka kısmında dağılmış anlatmak istediğim aynı şey 640 ında başına gelebilirdi yazık günah malınıza kıymayın bence malınızla paranızla fabrikalara reklam yapıveriyorsunuz.illakı denenem istiyorsanız ayı numara pullukla girin tarlaya.
doğru diosunda işte lafla başlıyo kavede benmki çeker seninkini gibi lafla inat yapıyorlar çekişyolar :D
bizm burda hiç olmas en fazla olursada gençler bizm gibiler yapar :D

newhollan ve casenin ileri geri vitesleri solda erkuntların e serilerinde benim hoşuma git miyor.bu yüzden butür vites seçeneklileri sevmiyorum.kabinlar zaten dar inme binme acil durumlarda çok sıkıntı yaratıyor.tarlaya traktörde sadece sürücü gidiyor zannediyor bu kabini ve şanzumanı düşünen fabirika ve üreticiler.traktörün köylünün herşeyi oldugunu unutuyarlar.örnegin şuan sıfır aldıgım erkuntun sag tarfından iniş imkansız gibi birde kapı koymuşlar yahu adam zaten inip binemiyor vitesler yüzünden koyma tek kapı olsun.ne mantıksız şey.inerken vitese degiyorsun vitese geçiyor.can güvenliği yok.eski modellerde çok güzeldi.yerleri de farklı ikisi aynı boyutta birtek inişler sol taraftan diye hesab etmişler.

ALLAH VERMESİN DEVRİLME anında veya tehlike anında sağ taraftan atlama şansın yok.traktörün her iki tarfı açık ve ferah olmalı.tarlada ilaçda gübrede kazayagında mübzerde da ha birçok ekipmanda bu ikiyön kullanımı ne kadar çok biliyorsunuz.bu vites düzensizliği yüzden tehlike saçıyor.inerken pantolun takılır düş.montun takılır düş hele sürüngen viteste bu inme bin me çok olur bakın kazaya ......

köylü link=topic=43204.msg396986#msg396986 date=1304945767' Alıntı:
newhollan ve casenin ileri geri vitesleri solda erkuntların e serilerinde benim hoşuma git miyor.bu yüzden butür vites seçeneklileri sevmiyorum.kabinlar zaten dar inme binme acil durumlarda çok sıkıntı yaratıyor.tarlaya traktörde sadece sürücü gidiyor zannediyor bu kabini ve şanzumanı düşünen fabirika ve üreticiler.traktörün köylünün herşeyi oldugunu unutuyarlar.örnegin şuan sıfır aldıgım erkuntun sag tarfından iniş imkansız gibi birde kapı koymuşlar yahu adam zaten inip binemiyor vitesler yüzünden koyma tek kapı olsun.ne mantıksız şey.inerken vitese degiyorsun vitese geçiyor.can güvenliği yok.eski modellerde çok güzeldi.yerleri de farklı ikisi aynı boyutta birtek inişler sol taraftan diye hesab etmişler.

ALLAH VERMESİN DEVRİLME anında veya tehlike anında sağ taraftan atlama şansın yok.traktörün her iki tarfı açık ve ferah olmalı.tarlada ilaçda gübrede kazayagında mübzerde da ha birçok ekipmanda bu ikiyön kullanımı ne kadar çok biliyorsunuz.bu vites düzensizliği yüzden tehlike saçıyor.inerken pantolun takılır düş.montun takılır düş hele sürüngen viteste bu inme bin me çok olur bakın kazaya ......
doğru diyosnda konuyla alakası yok konu aç madem
bende hiç sorun olmuyor koltğa oturmak ama yana oturmak mesele uzun mesafede beli acıyo insanın
yanda oturmak yasak die biliyorm adamlar yasak olan iş içinmi uraşcaklar kullanması rahat oluyor yanda öbürtürlü iyilipte kullanıyosun ..
hepside aynı yerde oldunmu iyi olmas 2 vitesi aynı anda deiştiremezsn mesale tek elinle levyeyi kullanıyosun tekiylede vites düşültüyosun gibi
bide volkan abinin motorda birbirine deyiyo .

köylü link=topic=43204.msg396986#msg396986 date=1304945767' Alıntı:

O sol taraftaki ileri geri kolu gerçektende hiç hoş değil. Sırf o yüzden, o tip traktörlere ilgi duymuyorum. Sağ taraf zaten dolu, binen birisi sol tarafa binmesi lazım ama ne mümkün, o vites kolu adamın k....na girecek. O nu oraya münasip gören mühendisleri bozuk bir yolda orada biraz misafir etmeli ki, akılları başlarına gelir belki. noo*-*-