HACİMMETİN CANGUSLARI -2011 BOĞA KESİMİ-KONYA CİHANBEYLİ

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

abcd00092.jpg

abcd00082.jpg

abcd00032.jpg

abcd0010cn.jpg

abcd00093.jpg

kesim haneden
abcd0013z.jpg

abcd0012e.jpg

abcd0009o.jpg

abcd0011e.jpg

abcd0008.jpg

abcd0006i.jpg

abcd0003cd.jpg

S.a arkadaşlar bugün Konya Cihanbeyliye kesime dana götürdüm bizim burada kesim fiyatı düşük yağlı kesim peşin 12 ye kestirdim danaların ençok geleni kesim ağırlığı 533 geldi genel ortalamada 514 kgr geldi yaş olarakta daha 2 yaşına girmemişlerdi,cihanbeyliye ilk defa dana götürdüm ve kesim şekillerini hiç sevmedim sözde yağlı kesime anlaştık sıyırdılar hayvanların yağlarını dikkatederseniz yukarıdaki resimlerde görürsünüz anlayan arkadaşlarda bilir bence en az hayvan başı 25 kgr yağ sıyırdılar bidaha cihanbeyliye tövbe Aksarayla Konyanın kesimine can kurban.

Ynt: HACİMMETİN CANGUSLARI -2011 BOĞA KESİMİ-KONYA CİHANBEYLİ

hayırlı olsun hacımmet demek kestirdin sonunda boğaları maşallah güzel et çıkartmışlar zannedersem bizim köyde 533 kiloyu daha önce hiç duymadım sen ilksin sanırım alk-*s alk-*s güçç*-* güçç*-*

Ne diiim memet gardas. Bu isinde altinda kalkmissin. 500 üzeri ortalama türkiye standartlarinin cok üstünde. Heleki hollsteini bu hala getirmek....Simental versek sana 600 cikartirsin herhal.)))

Bereketli olsun hacım, hayırlısı ile kestirmişsin.. Hani biz söz vardır; ' Duyduk elin somunu bizimkinin 2 katıymış, gittik gördük yarısı kadar yokmuş.. ' bu işler böyle işte..

A slm hacım danaların maşallahı varmış her işte oldg gibi bu iştede başarılısın tebrikler alk-*s gümrük vergisine yakın zamanda zam vrmış et fiyatlarına nasıl yansır bilinmez ama bizimki bizden gitti artık :( : ' (

çok güzel beslemissin maşallah . bendede 4 tane var kestirecegim . şu 300 liralık destekleme 2 yaş ve üstü için degilmiydi.
2 yaş altınada veriliyormu

Mehmet abi en temizi bildiğin yerde iş yapmak. Ama hayırlısı böyleymiş. Allah parasını hayırlısıyla yemeyi nasip etsin

Allah bereketini artırsın, maşallah, Holstein ' dan bu kadar randıman alabilmenize hem şaşırdım hem sevindim. Bu ırkın et verimi daha düşük sanıyordum ben. :)
Paylaşım için teşekkürler.