New Holland TX 34 & Kanola Aparatı

New Holland TX 34 & Kanola Aparatı

Buradan kanola tarımı yapan arkadaşlara sesleniyorum.Sakın buradan beğenip de almaya kalkışmayın.Bıçakların çalıştığı yerler dökülmüş.Boşuna para vermeyin.Yazık günah.Makineye ne olmuş diye sorarsanız sarmış makine.Alt dallar yaş,mekine onları dövmüyor.Arkadan atıyor.Atılanları gördük.Kozanın içinde kanola var.2 saat yattı orada.

Ynt: New Holland TX 34 & Kanola Aparatı

@Meriç abi,denemek için girmişler.Zaten 5 dekar bişey.

@Anıl abi;bunu anlamayacak ne var.Şimdi normal tablo ile kanola biçince yanlardan biçilmeyen yerlere vurunca kozalar açılıp kanola yere dökülüyor.Bu alet sözde onu azaltmak için yapılmış.Aletin bıçakları aynı biçerdöverin tablosunun bıçakları gibi yukarı aşapı yapıyor.(Biçerdöverinkiler tabi ki sağ sol yapıyor.)

<<B.Özyurt>> link=topic=4943.msg50993#msg50993 date=1213905880' Alıntı:
@Anıl abi;bunu anlamayacak ne var.Şimdi normal tablo ile kanola biçince yanlardan biçilmeyen yerlere vurunca kozalar açılıp kanola yere dökülüyor.Bu alet sözde onu azaltmak için yapılmış.Aletin bıçakları aynı biçerdöverin tablosunun bıçakları gibi yukarı aşapı yapıyor.(Biçerdöverinkiler tabi ki sağ sol yapıyor.)
Anladım saol

Güzel fotolar ve bilgiler teşekkürler paylaşım için...

Buradan kanola tarımı yapan arkadaşlara sesleniyorum.Sakın buradan beğenip de almaya kalkışmayın.Bıçakların çalıştığı yerler dökülmüş.Boşuna para vermeyin.Yazık günah.Makineye ne olmuş diye sorarsanız sarmış makine.Alt dallar yaş,mekine onları dövmüyor.Arkadan atıyor.Atılanları gördük.Kozanın içinde kanola var.2 saat yattı orada.

Ben burdan bişey anlamadım sanırım kanola hiç görmemiş ve yapmamış olmamızdandsa kaynaklanıyordur...

Bıçakların çalıştığı yerler dökülmüş?
sarmış makine?
Kozanın içinde kanola var.2 saat yattı orada?
Bunları anlamadım mesela...

Bıçakların çalıştığı yerler dökülmüş derken, sanırım, yandaki dikey bıçakların sağlıklı veya randımanlı çalışmadığı kastedilmiş...
Makine sarmış derkende ürünün yaş olmasından dolayı tabladaki helezon ve/veya batör sapı yemediğinden yoğun şekilde birikme olup tıkanmış(işlemez hale gelmiş)
Kozanın içinde kanola var demek ise batör kanolayı kozadan ayıramıyor, ayıramadan atıyor... Kanolalar yerde kalıyor demektir...
Helezon hele de batör tıkandı ise onu açmak 2 saat sürmüş olabilir... (anladığım kadarıyla)