bu video erkuntculara gelsin o cok övdükleri traktörünü izlesinler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: bu video erkuntculara gelsin o cok övdükleri traktörünü izlesinler

o kadar adam kullanıyor iyi diyorda bir köyden 2 kişi çıkıp kötüleyince kötü olacak degil ya

gözle görülecek kadar kötü bir traktör olsa millet salak degildir almaz herhalde

köylüler almışlar ödeyememişler herhalde geri vermek için haberleri filan çagırmışlar aptal insanlar ne kadar da nh ci olsam ben haksızlıga karşıyım

rahimavci link=topic=43272.msg398029#msg398029 date=1305110486' Alıntı:
köylüler almışlar ödeyememişler herhalde geri vermek için haberleri filan çagırmışlar aptal insanlar ne kadar da nh ci olsam ben haksızlıga karşıyım
Derinkuyu yarışları

bu video da onler baglı değil çift çeker olupta onu baglı olmayan motor tarlada pullukta olsun patiaja daha fazla kaçar tek çeker motora gore önler buyuk teker oldugundan ve agır oludundan sanırım çift çeker olsa rahatlıkla çıkardı motorda bayılma varsa eger videoda o zaman erkuntu kotuleyin ama bayılma yok patiaja kaçıyosa zemin in gevşek olmasından da olur bu her marka için geçerli sadece erkunt için değil

DqN 58 link=topic=43272.msg398033#msg398033 date=1305110696' Alıntı:
Derinkuyu yarışları

hayır bu yarış videosu degil herhalde zonguldaktamı ne köylüler erkunt almışlarda memnun kalmamışlar televizyon çagırıp motorun kötü oldugunu göstermek için gösteri yapmışlar nh nin de var onu gösteriyorlar o çok güzel çekiyor bu çekmiyor diye bildinmi o video degilmi bu

cazgin0020 link=topic=43272.msg398034#msg398034 date=1305110972' Alıntı:
bu video da onler baglı değil çift çeker olupta onu baglı olmayan motor tarlada pullukta olsun patiaja daha fazla kaçar tek çeker motora gore önler buyuk teker oldugundan ve agır oludundan sanırım çift çeker olsa rahatlıkla çıkardı motorda bayılma varsa eger videoda o zaman erkuntu kotuleyin ama bayılma yok patiaja kaçıyosa zemin in gevşek olmasından da olur bu her marka için geçerli sadece erkunt için değil

Aynen öyle ... ok-*-s

ben erkuntçu değilim ama ön çekerler takılı olmadığı için erkuntun hakkını yemeyin.neden ozaman tek çeker erkuntla denememişler.haksızlık etmeyelim arkadaşlar kötülemeyelim.

Burada öyle kötülenecek bir durum yok bence, traktör boğulmamış etmemiş, sadece zemin yüzünden patinaja tutulmuş. Belli ki kafa tuttuğu traktör Ford ve Ford da tek çekermiş. O yüzden de yarışma adaletli olsun diye Erkunt ' un önleri devre dışı bırakmışlar. Çiftçeker bir traktör tek çeker olarak kullanılırsa, tek çeker bir traktörden daha kötü bir performans sergilemesi normaldir. Çünkü çiftçeker traktör daha ağır ve ön lastikler daha büyük olduğundan daha çabuk patinaja tutulacaktır.

dersimli link=topic=43272.msg398026#msg398026 date=1305110344' Alıntı:
orda diyer videolarda varda izlerseniz anlarsın
sen yenisin heralde bu videolara bir çok yorum yapıldı ..hem erkuntcuların izlemesine gerek yok bizler kullandığımız motorun ne olduğunu biliyoruz sen bilmiyosan gir bi erkuntla tarlaya öğren.

ben erkuntlada girdim yeni aldıgım mf 3635le girdim fark ortadaydı 1 saatte her tarafım tutuldu ne konfor nede cekisi mf yi tutmaz bu videoda erkuntun cıkaramadıgı yeri mf de tek cekerde cıkarıyor

dersimli link=topic=43272.msg398076#msg398076 date=1305116116' Alıntı:
ben erkuntlada girdim yeni aldıgım mf 3635le girdim fark ortadaydı 1 saatte her tarafım tutuldu ne konfor nede cekisi mf yi tutmaz bu videoda erkuntun cıkaramadıgı yeri mf de tek cekerde cıkarıyor
boşuna anlatma arkadaşım bu video paylaşılalı yıllar oldu ....... modeatör gereğini arz ederim.. bu arada arkadaşım yaşını öğrene bilirmiyim

dersimli sen onu bunu boşver. bak sen ferguson almışsın millet erkunt almış gül gibi geçinip gidin. başkasının malını kötüleyip kendi malımızı övmeye gerek yok. sen fergusonu tek çekere takta bir iş yap bakalım erkuntla aynısı olur. bendede çifçeker var tümosan. önleri bağlamayınca ufak zorlanmada başlıyor debelenmeye gidiyor ama gidene kadar yırtıyor kendini. önleri bağlayınca ok gibi gidiyor. Bu iş böyledir. herkesin malı kendine iyidir.

Tek çeker traktörde önünün yüksek olması motora dez avantaj yapar önü nekadar aşağı bakarsa rampada o kadar tutumu artar . Eğer ki motorun tek çekerse ön tekerle ri 10cm yükselt . Yükseltmeden önce rampa ya vur sonra tekeri yükselt bi daha vur ne demek istediğimi o zaman anlarsın ayrıca bu gibi durumlarda önleri bağlı olmayan bi çift çekerden normal bi tek çeker daha iyi bi performans gösterir

işte buna inanmammmmmmmmm 4x4 de degil.birçok bu tür yarışlarda 4x4 ler diger modellerde devre de.çünkü bu nu biliyorum erkuntun sahibi sorunlar yaşamış servisle veya fabrika ile birşey olmuş yanlış anlatmayım ama bizim orada bu çok konuşuluyor.konya galiba burası.

köylü link=topic=43272.msg398100#msg398100 date=1305118537' Alıntı:
işte buna inanmammmmmmmmm 4x4 de degil.birçok bu tür yarışlarda 4x4 ler diger modellerde devre de.çünkü bu nu biliyorum erkuntun sahibi sorunlar yaşamış servisle veya fabrika ile birşey olmuş yanlış anlatmayım ama bizim orada bu çok konuşuluyor.konya galiba burası.
yok ya DERİNKUYU TRAKTÖR YARIŞLARI bu videodaki
http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-180/traktor-yarislari-uygarca-ve-medenice-bu-defa-ulkemizden/ buda linki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...