sap kıycı makinası

Ynt: sap kıycı makinası

mehmet aslan link=topic=43317.msg398500#msg398500 date=1305148908' Alıntı:
sağol abi siz denedınızmi biz ikinci mahsul mısır ekecez zamanımız dar birde kaç para biliyormusun

Yok kardeş hiç denemedim ama duyduğum ve tecrübe edenlerin söylediklerine bakılırsa etkili bir mücadele oluyormuş. Fiyatı konusunda da bir fikrim yok.

Mehmet Aslan kardeşim. Tam adamına rastladın ))Birkaç aydır bende bu işin üzerindeyim. Lütfen benim iletilerimi okuyun .Yukarda gösterilen makina bu iş için uygun. Önce bu aletle sapı kırmak gerekiyor. Sonrasıda önemli.ÇÜnkü ön gövdecikli pullukla sürüm yapmak daha iyi. On gövdecik üstteki 10-15 santimlik kıyılımış sap ve kökünü kesip arkasındaki büyük kulağın izine atıyor, oda alıp devirerek en derin noktaya gömüyor.Tarlada sapın ' s ' si kalmıyor. Bizim üreticiler bu ön gövdecik işini pek ciddiye almıyorlar gibi geliyor.İşin püf noktalarından biri bu ama.(bilgi için mesela :kuhn.com). Fiat biraz pahalı ama yapılan iş Almanya standardında ve kendini verimle kısa sürede öder.Üvey evlat gibi görüp yaktığımız sert,sıkışık,mikroorganizmasız, solucansız,organik maddesi kavrulmuş hale getirdiğimiz toprağımızın yerini pamuk gibi yumuşak, her zaman tavlı, verimli, daha az kimyasal gübre kullandığımız öz evladımız alır.

Birkaç gün önce hem Kuhn ' un Türkiye sorumlusu ile hemde Türkiye ' nin en önemli pulluk markalarından birinin ürün sorumlusu ile görüştüm. Kuhn: 14 inç 3 kulaklı öngövdecikli pulluk 7500 AVRO+KDV !!!!. Türk firması na sordum. Ön gövdecikli pulluk üretiyor musunuz?Cevap evet. Peki niye kataloğunuzda resmini göremiyorum?Cevap: Talep yok. Peki ürettikleriniz ne oluyor?CEVAP ÖNEMLİ: Tamamı YURTDIŞIna gidiyor. 3 kulaklı ön gövdecikli 12 inç pulluğunuzun fiatı nedir? Cevap: 3500 TL..(kdv dahil).. Üniversitelerimiz her türlü araştırmayı yapıyor. Bilimsel sonuçlara ulaşıyor.Ama çiftçiye ulaşılamıyor.Ama dünya çiftçisinin herşeyden haberi var ve işini de biliyor ,Türkiye den 6 da 1 fiatına alet alıp üretim yapıyor.Rekabet gücünü artırıyor.