Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ekolojik dengenin korunmasının önemine dikkati çekerek, 'Gelecek yıllarda ekolojinin önemi artacak' dedi.


Ertuğrul Günay, Uluslararası Fuar Alanı ' nda İZFAŞ, ASDF Fuarcılık ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliği ile düzenlenen Ekoloji İzmir Fuarı ' nın açılışını yaptı.

Günay, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye ' nin tarım alanında önemli bir ülke konumunda bulunduğunu, İzmir ' in de bu alanda önemli bir şehir olduğunu belirtti.

Dünyanın geleceği için ekolojik dengenin korunması gerektiğine dikkati çeken Ertuğrul Günay, 'Gelecek yıllarda ekolojinin önemi artacak, katma değeri de artacak. Organik ürünlerin bu pazarda değerlendirilmesi gerekiyor' diye konuştu.

Açılıştan sonra Ekoloji İzmir Fuarı ' nda yer alan stantları inceleyen Bakan Günay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ' a bir file vererek

'Pazardaki fiyatları görün' dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen 147 firmanın katıldığı fuarda, organik sertifikalı ürünler sergileniyor.

Ekoloji İzmir Fuarı ' nda giyim eşyasından bebek ürünlerine, kozmetikten gıdaya kadar pek çok ürün yer alıyor.

Fuar kapsamında düzenlenecek uluslararası konferansta uzmanlar, üreticiler, akademisyenler ve sektör temsilcileri sektörün sorunlarını tartışacak.

Ekoloji İzmir Fuarı ' na Almanya, Romanya, Rusya, İran, Ürdün, Suudi Arabistan ve Lübnan ' dan ziyaretçi bekleniyor