Yoncanın ilk biçimini biçip kaldıran var mı?

Arkadaşlar yoncanın ilk biçimini yyağlar geçsin diye ha bügün ha yarın derken daha biçemedik.biçip kaldıran var mı acaba?

yoncalar büyeyeceği yerde daha küçülmeye başadı.yapraklarını pireler yedi.bize çöpü kaldı..

Ynt: Yoncanın ilk biçimini biçip kaldıran var mı?

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=43380.msg399217#msg399217 date=1305265806' Alıntı:
hemen biçmen lazım boyu kısa diye düşünme benimkileride pire yedi 20-25 cm boyu vardı bidaha baktım günden güne gidiyo hemen biçtim hem biçince daha kuvvetli çıkar

geçmiş yıllarda ilk biçimleri yaktığımız çok oldu.zamanlama çok önemli yağmurdan çürüyebilir.

abi hemen biç ama ıslanırsa hemen baglatma bi ters cevir ondan sonra hemen baglat eve getirip yay yere yagmır yagınca ustunu örtersin açılınca açarsın kızmasn diye az biraz bali hayvanlara yedir ..
bizde biçerdik çoktan havalar böyle ama rtık açılır..

bizde biçemedik bekliyor hala biçsem ne olacakta yagmur yagıyor biçtigim bozulacak çürüyecek hem tarlayı bozar hem satamazsın

SmhGwz link=topic=43380.msg399258#msg399258 date=1305272828' Alıntı:
abi hemen biç ama ıslanırsa hemen baglatma bi ters cevir ondan sonra hemen baglat eve getirip yay yere yagmır yagınca ustunu örtersin açılınca açarsın kızmasn diye az biraz bali hayvanlara yedir ..
bizde biçerdik çoktan havalar böyle ama rtık açılır..

zehirler hayvanı ya dikkatli olmaznı lazım arkadaşlar

rahimavci link=topic=43380.msg399266#msg399266 date=1305273605' Alıntı:
bizde biçemedik bekliyor hala biçsem ne olacakta yagmur yagıyor biçtigim bozulacak çürüyecek hem tarlayı bozar hem satamazsın

zehirler hayvanı ya dikkatli olmaznı lazım arkadaşlar
Ya işte kızdırma yaptırmayacaksın ki bozulmasın küflenirse yenmez ama hafif kurutup ewdede açıp dagıtırsan hava alır orda bi yandan yedirir bi yandan kurutursun iz bazen yapıyoruz öyle :)

Bizde aynı dertten muzdariptik yoncada ağ vardı yapraklarını yemeye başlamşlardı 15 veya 20 gün önce MALATİON adında bir ilaç kullndık ama ruhsatı iptal olmuş gayet etkiliydi yonca yeniden canlandı böcek ortadan kayboldu ptesi biçtim ama basacam gün yağmur yağdı :(

Ağır Abi link=topic=43380.msg399287#msg399287 date=1305276154' Alıntı:
Bizde aynı dertten muzdariptik yoncada ağ vardı yapraklarını yemeye başlamşlardı 15 veya 20 gün önce MALATİON adında bir ilaç kullndık ama ruhsatı iptal olmuş gayet etkiliydi yonca yeniden canlandı böcek ortadan kayboldu ptesi biçtim ama basacam gün yağmur yağdı :(

keykubat link=topic=43380.msg399278#msg399278 date=1305274569' Alıntı:
yokmu pireye karşı bi ilaç

AMAN DİKKAT SİZ NE YAPIYORSUNUZ.ÇOK DİKKATLİ OLMAK LAZIM.İLACIN ÜZERİNDE SON İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDAKİ GÜN YAZAR.UFAK BİR HATADA HAYVANLARI ÖLDÜREBİLİRSİN.BEN DERİMKİ ATEŞLE OYNAMAYIN.BİR HAYVAN 7000 TL. 1000 TANE YONCA PAKETİ ALIR DEĞER Mİ?

Ağır Abi link=topic=43380.msg399287#msg399287 date=1305276154' Alıntı:

Abi o ilaçı sanırım biz bugdayı depoladıgımız zaman karınca fln öyle haşereden krutulmak için kullanırız demekki öyle işede yarıyor :D
tşkler ;)

SmhGwz link=topic=43380.msg399849#msg399849 date=1305316462' Alıntı:
Abi o ilaçı sanırım biz bugdayı depoladıgımız zaman karınca fln öyle haşereden krutulmak için kullanırız demekki öyle işede yarıyor :D
tşkler ;)

Evet semih ambar biti içinde etkili :)

Gecen yılda decis adı altında bu ilacı kullndık kullnmak isteyenlere :)
http://www.fidanistanbul.com/?shop=urun&id=916

arkadaşlar dikkat edin bu yıl salyongozlar yoncaları gece yiyor geçen yıllarda sadece bit oluyordu buralarda bu sene bu çıktı sop-*-sa kız-*sw

TT 55 link=topic=43380.msg399836#msg399836 date=1305316127' Alıntı:
AMAN DİKKAT SİZ NE YAPIYORSUNUZ.ÇOK DİKKATLİ OLMAK LAZIM.İLACIN ÜZERİNDE SON İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDAKİ GÜN YAZAR.UFAK BİR HATADA HAYVANLARI ÖLDÜREBİLİRSİN.BEN DERİMKİ ATEŞLE OYNAMAYIN.BİR HAYVAN 7000 TL. 1000 TANE YONCA PAKETİ ALIR DEĞER Mİ?

Belkide bir ay olmuştur zamnını hatırlamıyorum allha şükür buzamana kadr birşey olmadı inş bndanda sonra birşey olmaz

Allah herkese malını ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin:) havalar böyle gitmesi kötü sonuçlar doğurmaya yol açabilir :(