erkunt varıo lu traktör çıkarıyormuş

arkadaşlar geçenlerde buradaki erkunt bayisindeydim ,erkunt hakkında epey muhabbet ettik ve erkunt tun 120 bg varıo şanzumanlı traktör çıkaracağını söyledi,
bende bravo dedim gerçekten büyük başarı ,tabi doğrusa ..siz böyle bişey duydunuzmu,arkadaşlar ,

Ynt: erkunt varıo lu traktör çıkarıyormuş

ali manav gil soyledi galiba zamanla belli olur ama yakın zamanda pek sanmam çunku 50 90 100 110 hp gibi traktorler çıkacak onlardan sonra çıkarsa bilemem ama gerçekten erkunt işleri buyuttu

bir TÜRK firmasını bu konularda çalışır ve üretir görmek gurur verici teknoloji yenilik gündem ve talebe yönelik çalışmalarından dolayı erkunt iyi bir yolda ama bence önce Power shift denesin 75-95 beygir arası traktörlerde 100 ve üzerinde vario derim vario olunca ve beygirde düşününce her çiftçi taleb edemez ama power shift li traktörleri piyasada çok gider diye düşünüyorum deutz motorla beraber inş. kalite çıkar sonuç hayırlıssı bakalım

Bizim bayiler powershift hi-lo dişli kutusu olan veya elektrohidrolik shuttle özelliği bulunan traktörleri vario veya tam otomatik diye tanıtıyorlar maalesef. Bu bilgisizlikten mi kaynaklanıyor yoksa kendi ürününü fazla övme isteğiyle mi yapılıyor bilmiyorum ama çoğu kişiyi bu yolla yanılttıkları bir gerçek. Bu Erkunt bayisinin yaptığı da öyle bir şey değilse, inşallah iyi olur yapılır ve biz de görürürüz bunu. Şu anki durumla üretilen Erkuntlara baktığımızda bu çok zor görünüyor çünkü hepimiz biliyoruz ki vario şanzıman kolay bir iş değil. Şu anda dünya devleri bile vario ve benzeri şanzımanları tüm modellerinde tam anlamı ile uygulayamıyorlar. Bunda hem maliyetin artması hem de işçiliğin zor olması sebepleri gösterilebilir.
Ama inşallah dediğim gibi doğru çıkar ve yapılır.

:D geçen duydum bir yerde. Adam kademe olayına tam otomatik dedi :D Erkunt bundan sonra çıkaracağı modellerde yavaş yavaş ilerleme kaydeder ve sağlam adımlara ilerler.

Holland link=topic=43383.msg399352#msg399352 date=1305284139' Alıntı:
Eğer Erkunt da bu işi Fendt kadar kaliteli yaparsa, işte o zaman 1 Erkunt fiyatına 2 tane Fendt alınabildiğini göreceğiz demektir. :D

Gider Fendt alırız abi bizde. :) Erkuntun şimdiki fiyatlara bakılırsa 120 bg vario şanzuman ooo düşünemiyom bilee :D

demir45 link=topic=43383.msg399354#msg399354 date=1305284314' Alıntı:
Gider Fendt alırız abi bizde. :) Erkuntun şimdiki fiyatlara bakılırsa 120 bg vario şanzuman ooo düşünemiyom bilee :D

Ben de onu kastederek söyledim kardeş. :) Buna bazıları çok kızıyor ama adamlar 90 ' lı hatta 80 ' li yılların donanımına sahip traktörleri nasıl fiyatlara satıyorlar görüyor millet. Yani dediğin gibi şu durumda Vario şanzımanlı bir Erkunt ' un fiyatını düşünemiyorum gerçekten. :D

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,, yalansa ben bayinin yalancısıyım fakat o da tam olarak bilgi edinememiş ,yanlız böyle bir çalışmanın olduğunu söylemişler,hatta fentten alacaklarmış falan dedi şanzumanı ,ben inanamıyorum.inşallah bu olay gerçekleşir,türkiye için gurur verici bir gelişme olur,

cazgin0020 link=topic=43383.msg399262#msg399262 date=1305273234' Alıntı:
ali manav gil soyledi galiba zamanla belli olur ama yakın zamanda pek sanmam çunku 50 90 100 110 hp gibi traktorler çıkacak onlardan sonra çıkarsa bilemem ama gerçekten erkunt işleri buyuttu
hüseyin manav söyledi.gerçekten erkunt kendini kısa zamanda geliştirdi,ama şu servis işine el atmaları lazım yaygın servis ağı oluşturması erkunt un satışlarında fayda sğlayacağı kanaatindeyim,,,ilçelerde servis bulunması lazım