mf 240 s

selamın aleykum arkadaşlar kepçe taktığımızda hidrolik kolları ve pompa kolu ayrı çalışıyor kullanımı zor normalde eski traktörlerde bile tek koldan idare ediliyor bu konuda bılgisi olan varmı aramızda

Ynt: mf 240 s

ya dostum çamur at deil benim yakınlarımda 268 i de var 240 s ide sen egzoz manifolduna bi eğil bak madein chaina ve india yazar ama üzeri hafif siyah boya ile fısfıslanmış okunmaısn die bi bak anladın? bnm gördüğüm kadarıyla öyle çok yaman bir makina deil dedim yoksa hayırlı olsun alana kullanana ama bunları da göz ardı etme?

hindistanda üretiliyo diyor bayisi ama sen git dediğim yeri bir oku ha bide ayak fren in olduğu yerde USA damgası var ona aldanma okey birde bayiye sor çoğu sisu motor var der üzerinde simpson motor var yazıyoda orda bu motoru da bi sor neymiş ne deilmiş alıycıysan incele derim

volkan kardeşim bende malatya bayisiyim, üzerinde chennai yazar ki bu hindistanda simpson motorlarının üretildiği şehrin adıdır. Lütfen bilmeden hemen çin demeyelim.Bu kadar buraya emin bir şekilde başkasını bu traktörden soğutmak amacıyla yazmak yerine bir araştırsanda ona göre yazsan daha iyi olur. Kimse bu motorlara sisu motor demiyor zaten sisu motor ithal olan 3600,400 ve 6400 serisinde kullanılıyor.
Ayrıca hali hazırdaki 240 S yakıt ve çekiş olarak kendi muadili bir çok traktörden ' de iyidir. Malatyada bir çok ilçe de denenmiştir. He buna inanmazsanız buyrun gelin çayımı için. Burda ispatınıda yaparım. Karalamak yerine araştırmak bence sizin açınızdan da iyi olacaktır.

ben karalamıyorum alanların iyi incelemesini istiyorum ve benim gördüklerimde o dediğim yerler hep boya ile hafif karartılmış bunlardan şüpelendiğim için dikkat etsinler diyorum ikinciside halka bi çok kez simpson deil artık nedenini bilmem ama sisu motor die tanıtılıyo belki bilinçli belki bilinçsiz şuda bi gerçek daha yeni olmalarına rağmen bnm gördüğüm 240 ve 268 lerde özellikle boğaz keçelerinde falan bir yağ kaçırmaları var bunları dile getirdim alana alma diyemeyiz sadece incele deriz ? dayanıklılık ve tutulması konusunda biraz bi zaman geçmeli bence

yağ kaçırma sebepleri bazı bayiilerin hatası aslında, traktör ilk indiğinde servisin alıp kontrol etmesi lazım, ama çoğu bayii hemen teslimat yapılsın diye iner inmez müşteriye veriyor. Bizim bölgede bu tür sorunlar yaşanmıyor. Ayrıca sisu diye tanıtan bayii varsa o onun yanlışdır. Tabii ki haklısınız bu konuda üzerindeki motor simpsondur. Hatta 2600 serisinin bütün motor larıda yine simpson olacak. Ama bence isme takılmaktansa performans/yakıt/sağlamlık bu üç kritere bakın derim.

hindistan malı diye kalitesiz olduğunu düşünmek yanlış.oranında kaliteli malları vardır elbet.

baştan aşağı yanilenmiş parçaları ile piyasaya girmiş bir motor.tabi bunun bağzı zorlukları olacaktır.bunlarla mücadele edeceğim diyen alsın.bilinmeyen bir traktör oldu mu kasabadaki motor ustası parça bayiine bozulan parçanın yerini ve şeklini yarım saat te tarif ediyor.ve kısaca yok yanıtı alıp telefonu kapatıyor. kaç defa başıma geldi yada şahit oldum.kioti dk55 in farlarını bulamışlar kenardan demir çıkarıp uyduruk bir far takmışlar..eskiden benim ünversal 453 ün yağ müşürü bozulmuştu bulunmadı.orjinalinde bir pikapın yağ müşürünü taktılar.tam denk geldi ama şans her zaman yüzüne gülmez insanın. ufacık bir contadır bulunmaz allah bulunmaz.evde kendin yapacak değilsin ya.

yeni 240s çekiş ve kuyruk mili performansı ile eskileriyle kıyaslanamaz bile, bu bir gerçek... en ağır işlerde bile hararet çubuğu yerinden kıpırdamıyor.sağlamlık konusunda ise bir yıldır kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok, uzun vadede bir sıkıntı çıkartırmı bunu zaman gösterecek... temennimiz çıkatmaması yönünde çünkü bu fiyata bu traktör zor bulunur.....

geçenlerde 255 turbo yu takas edelim diye gittik bayiye ,ben şuana kadar dışndan inceliyordum ve duyumlarımda iyi yöndeydi ,,zaten biz mf den başka traktör kullanamayız amma ve lakin denemek için traktörü kullandım ,,maalesef hiç hoşuma gitmedi ,,gücü yerinde ama viteste senkromec yok. kuyruk mili bağımlı ve 2011 model traktörde lift yok ,yani tabiri caizse kara düzen
135 lik mf ile aynı ,,rakibi olan tt 50 nin 240 kadar gücü yok ama tt 50 deki bu özellikler onu öne çıkarıyor ,

vale link=topic=43401.msg420146#msg420146 date=1308854539' Alıntı:
geçenlerde 255 turbo yu takas edelim diye gittik bayiye ,ben şuana kadar dışndan inceliyordum ve duyumlarımda iyi yöndeydi ,,zaten biz mf den başka traktör kullanamayız amma ve lakin denemek için traktörü kullandım ,,maalesef hiç hoşuma gitmedi ,,gücü yerinde ama viteste senkromec yok. kuyruk mili bağımlı ve 2011 model traktörde lift yok ,yani tabiri caizse kara düzen
135 lik mf ile aynı ,,rakibi olan tt 50 nin 240 kadar gücü yok ama tt 50 deki bu özellikler onu öne çıkarıyor ,
seninkinden üste ne kadar istedi bide fiyatları ne kadar:?

Arkadaşlar chanai dediğin yer aslında chennai orası da Hindistanda bir şehir. gerçi artık Turkey yazıyor onun için india bahanesi de kalmadı. Ha bu arada Hindistanın Türkiyeden daha gelişmiş bir sanayiye sahip olduğunu kendi otomobil markaları olduğunu unutmayalım.