ARIZA

20 GÜN ÖNCE YENİ BİR TRAKTÖR ALDIM ARIZALI ÇIKTI.AYNI MARKADAN BİR ARKADAŞIMDA ALDI BENİMKİ2 220 SAATTE ONUNKİ 27 SAATTE .SERVİS GELDİ 2,5 LİTRELIK PET ŞİŞELERİ MAZOTLA DOLDURDUK BOŞTA 17 DEVİR GAZ BASTIK BENİMKİ 40 DK ÇALIŞTI ARKADAŞIMINKİ 50 DK ÇALIŞTI.BAYİYE BİLDİRDİM GEREKENİ YAPACAKLARINI SÖYLEDİLER AMA KAFAM RAHAT DEGİL NE YAPMALIYIM

Ynt: ARIZA

hiçbişey olmaz burda herşeyin iyi yönünüde kötü yönünüde tartışmak zorunda kalıyoruz. misal bizde yeni td80d aldık arızalı çıktı yin aramızda konuşmuştuk motorunuzdaki arızalar nelerdir nasıl bişeydir bilmeden yorum yapmak boş olur. misal bi markanın o modellerinde o arıza çıkıyo olabilir. Bu arada aramıza hoşgeldiniz. anlş-*s

MALLARININ ARKASINDA OLDUKLARINI SORUNUN GİDERİLECEGİNİ SÖYLEDİLER .BENİM TRAKTÖR DİGER ARKADAŞIMDAKİ TARAKTÖRDEN ÇOK DAHA FAZLA YAKIT TÜKETİYOR.BENİMKİ 90 LİTRE MAZOTU 10 SAATTE TÜKETİYOR ARKADAŞIMINKİ 27 SAATTE TÜKETİYOR.

Acaba mazot deposundaki hava tutma sorunundan mı kaynaklanıyor diyecektim ama pet şişeye mazot koyup denemişler. Çok fazla ve ilginç bir yakıt tüketimi bu.

Şimdi arızayı gidermeleri veyahut sebebini araştırmaları için inceleme gerekiyor. Emsal traktörler aynı işte ne yakıyor. Almış olduğunuz traktör diğer kullanıcılarda gayet az yakıyor. Servisi çözecektir bu sorunu

Mecburen kurcalayacaklardır yoksa sorunu nasıl halletsinler. Bu aşamada sizin yapacağınız tek şey şikayetinizi servisinize bildirip ilgilenmelerini beklemek. Sorun büyükse veya ufak tefek parça değişimi ile hallolmayacaksa muhtemelen traktörü değiştiriler, ama bunu anlamaları için de illaki bir yerleri kurcalamaları gerekir.

POMPADAN VEYA ENJEKTÖRDEN OLABİLECEGİNİ SÖYLEDİLER.SERVİS POMPAYI TAMİR YAPTIRALIM DEDİ KABUL ETMEDİM.SERVİS MÜDÜRÜYLE KONUŞTUM YENİ POMPA VE ENJEKTÖR SİPARİŞ ETTİKLERİNİ DEGİŞTİRİLECEGİNİ SÖYLEDİLER 7 GÜN OLDU PETROLE ORTAK OLACAM

Tabikide kabullenmem. Üstüne üstük yaktığım mazot fişlerini toplarım emsal makinalar ne yakıyorsa onların masrafını çıkartıp kalan parayıda isterim. Böyle hatalar illaki olacak kul yapısı sonuçta. Önemli olan reklamını yaptığımız, firması oldğumuz ürünlerin bu arızalar çıktığında müşterimize en az zararla zararını gidermektir