MASSEY FERGUSON 266G,3085D,LANDİNİ POWERFARM 95&LEGEND125

Ynt: MASSEY FERGUSON 266G,3085D,LANDİNİ POWERFARM 95&LEGEND125

akgul link=topic=4961.msg54127#msg54127 date=1214894644' Alıntı:
kardeşş....3000 serisinin motru deutz dur......diğer gold serisi 398 285 265 falan sora 6000 srisinn küçükleri PERKİNS......LANDİNİLERDEDE PERKİNS WAr BİZM MOTORUN FİLTRELERİDE MASSEYN FİLTRESİ ZATEN FOTOLARINO KOYARIM..

Akgül haklısın bizim eski Landini 9880 bazı parçalarını Mf ' den alıyoduk.Aynı Mf 4255 ' le tıpa tıp aynı motor vardı..

evet biliyorum landinilerde massey motorunla aynı olduğunu sizce hangi motor daha iyidir deutz mu PERKİNS mievet benim önceki yoruma bişi yazmamışşsınız bide mc x105 fiyatı ve landini 95 powerformun fiyatı nedir arkadaşlar biraz sonra saraya gitcem kırkpınar yani edirneliyim ben oraya bütün traktörler tanıtım amamcla sergileniyor hepinizi beklerim edirneye

kardeş landini powerfarm 95 in 2.elini temizini 45 e falan bulablrsn kabinsizini......cx 105 de 60 falan dır 2.eli....powerfarm95in sıfır kabnlisi 70 milyar falan....mccormick cx105in fiyatı ise 90.000ytl falandır

sen ınanma sezer kardeş benım emmıgıldee war3.105 onuda aldık bızım powerfarm95dealdık tarlaya gıddık 5 lılerı taktık ıkısınede powerfram yedıııı powerfarmın yemesının nedenı ıse vıtes cokkk 36 vites 3.105 kaç vıtes sole bakımmm

arkadaşlar muhabbete bende katılayım dedim....

pverfarm 95 i 900 saate kadar kullandım (yaklaşı 3-3,5 sene çift traktörüm olduğuiçin fazla bi saat yapmadı) sonra dayanamadım sattım bıktırdı....

Sebebine gelince....

Sakın landiniciler yanlış anlamasın traktörü çok severek ve isteyerek almıştım.. motoru perkinsti, arkalar C dişliydi şanzumanı 24 ileri 12 geri,, bu gibi sebepler beni landini almaya itmişti... bide motor gücünün 98 HP olmas tabi...

ilk sene fazla bi arıza çıkarmadı ufak tefek elektrik aksamı- hidrolik sorunları filan...ama 2 nci sene arızalar biraz daha artı. bu arızalar hep ufak tefek şeyler ama bayapı bi arttı.. yok gösterge paneli arızalanır yok 4x4 düğmesi arızalanır yok elektrik tesisatı arızalanır traktör arasıra kendi kendine stop eder.. neyse bunlara katlandık bi şekilde yaptırdık garanti veya garanti dışı herneyse.. 2 nci senenin sonunda goble çekiyorum 21 li.. yan tarlada da 90 lık same goble çekiyor 24 lü adam bana neredeyse tur bindirecek benim traktör kendini yırtıyor ama same banmısın demiyor.. ertesi gün motorun üzerindeki etiketi iyice bi inceledim KW değerlerini filan ama keşke incelemez olaydım... 98 HP diye aldığımız traktör 90-91 beygir. tam bi şok yaşadım başımdan aşağı kaynar sulardöküldü sanki.. daha sonra gittim sameyi inceledim onunda beygir gücü aynı... tam bi şoktayım..... arada 1 sene filan geçti düz yolda giderken şanzuman kilitledi yük filan hiçbişey yok arkada boş bi damperli var vde traktör daha 500 saatte ikinci ama en büyük şoku yaşadım..2 yıl geştiği için sağolsun karacbey garanti kabul etmediler.. (sadece traktörü satana kadar ilgileniyorlar).. gittim işini iyi yapan bi tamirciye traktörümü yaptırdım .. traktörü ikiye böldüler.. bidaha şok yaşadım.. şanzumanın içindeki bilyalar saçmasapan biri romen malı biri bilmem ne malı inanın içinde kaliteli bir tane bile malzeme yok... şunu anladım ki adamlar bizim gibi 3 ncü dünya ülkelerine ucuz diye özel traktör yapıyorlar son gele gallignanni balya makinaları gibi...
Neyse yaptırdım aradan 6 ay geçti yine şanzuman güm.... yine yaptırdım ve elimden hemen çıkardım...şimdi valtra aldıminşallah bunlarda öyle bi sorun çıkmaz.. çıkıcağınıda sanmıyorum mükemmel bi traktör en küçük parçası bile kalite....

Tekrar söylüyorum landini kullanan arkadaşlar sakın bana kızmasınlar ben sadece başımdan geçen leri paylaştım şunuda söyliyeyim arasıra servislere bi bakın landiniservislerindeki traktörlerin çoğu şanzuman arızası ile servise gelmiştir....

sayın kral59
soyledıklerınde haklı olabılırsın bak mesala bu akgul ve resımdekı bahsedılen 95 lık landını bızım bayı den alınma zamanından bu eryılmaz landını bayılıgını aldıgından polatlı da bızım koye 20-25 tane motor sattı genelde ghıblı105 ve atlantıs100 2 tanede powerfarm95 verdı 95 ler hala duruyor ama suanana kadar duydugumuz ve gordugumuz ole sanzıman vs vs gıbı hıc bıse olmadı cıvar koylerdede hıc gormedım landını o kadarda kotu bı traktor degıl baya serı gıdıo ama benım tek sahıt oldugum ghıblı105 le dırek cekıodum ben bızzat kendım orda debrıyaj dan ayamı bıraz kacırdım vıtese gecırırken ondan sonra sahıbı bındı ıste aksamma dogru ewe gelrken romugu taktıgımızda aynı dedıgın gıbı oldu motor kıtledı arkadan bı hısırtı geldı ufajk vıteste hısırtıyı kesemedı servısıde en son bu sene sattılar bı mc115 aldılar ama senın dedıgın dogrudur bak yanlıs demıom ama ben buralarda ne ole bıse gordum ne duydum bu olaydada %80 bızım sucumuz makınanın hatası yok landını lerde o kadar kotu traktor degıl yaw

aman inşallah kimsenin başına gelmez ben sadece başımdan geçenler sizinle paylaşmak istedim

evet kral kardeş bizim köydeki landininin alınanı 1 sene falan oldu onunda aynı sekil eliktirik tesisatında sorun var ışıklar caışmıyo şuan bide arka bistonlar bozuldu ama yaptırdılar ama bunlar olmassa onunda tadı yok be hiç bir şey 4 4 lük değil

güzel resimler sağol akgül kardeş demişsin mf 3105 iyi traktörde niye fabrikası kapandı? sende biliyorsunki fabrikanın kapanması mf nin iyi veya kötü oluşu ile ilgili değil sadece aile arasındaki miras kavgası yani traktörlerle bu batmanın kapanmanın hiçbir ilgisi yok mf türkiyede en çok satan traktörlerden birisi zaten bence hiçte mf lerin bu şekilde karalanacak bir yönü yok

KRAL 59 GEÇMİŞ OLSUN NE DEYİM BİZİM BURADA LANDİNİ YOK AMA MF 255 TURBOMUZ VARDI ODA LANDİNİ GİBİ BABAM BİRGÜN AKTARMAYA GİTTİ DEDEMİ BİRDEN ARAMAZMI BENLE DEDEM SOK OLDUK ÇÜNKÜ BABAM Bİ TRAKTÖR LAZIM OLUNCA YADA BOZULUNCA ARAR DEDİM NEYSE DEDEMLE SANAYİYE GİTTİK BAKTIM 2 PARÇAYA AYIRMIŞ DEDEM 2. ŞOKU YAŞADI MOTORDA AL DİYE BİSEY YOK NEYSE SANYAİDEKİ ADAM DEDİ BUNA ÇANKRIDAN YENİ BİR MOTOR ALINACK DEDİ NEYSE BABAM ÇANKIRIYA MF ANA BAYİİ OLAN ÇİFİTCİOGLUNA GİTTİ ODA SERVİİSE BAGLADI NEYSE GETİRDİLER TAKTIK NEYSE ARADAN 2 AY GEÇTİ BABAM KAZAYAGI ÇEKERKEN PAT BİDAHA SANAYİ BAKTIK Kİ SANZIMAN GİTMİŞ BABAM GİTTİ ARA ŞANZIMAN ALDI TAKTIK YIL 2007 YILININ MART AYINDA MFNİN 277 GOLD 4*2 MODELİNİ ALDI BABAM ŞİMDİ ONU KULLANIYOZ ÜNLÜ 12 NU 4 LÜ PULLUKLA HARIKALAR YARATIO BENDE KULLANIOM PULLUK TA KAZAYAGI YAKINDA HERYERE BEN GİDECEM 14 YAŞINDAYIMM

bendede landini powerfarm 95 var 2004 model 9500 saate hersene 100dönüm slaj 10 000 e yakın balya 1050 dönüm yer ekip hazırlarız aldığımdan bu yana çok memnunum ne bi şanzıman arızası nede bir motor arızası yaptı maşallah ilk güngü gibi sapasağlam landini gerçekten süper traktör vites geçişleri olsun çekisi olsun süper motor tek bir sorunu debriyajın telli olmasıydı onuda çubuklu yaparak çözdük landini ggerçekten aldığım alıp sattığım traktörlerin arasında en iyisi çıktı özellikle balya makinesine ve sürüme çok uygun hertürlü vitesi bulabiliyon daha önce 2001 modeltümosan 82804x4 vardı onda vites yok 8+3 vardı bunda ise 24+12 var balya makinesinde bayılıyo du ve vite4si tuturamadığımdan hararet çıkyordu ve dur kalk yapıyordum 3 kere kuyruk mili balatası 4 kere normal balata değiştirdim motor da üflemeye yağ yakmaya başlayınca hemen satıp landini aldım 7 senedir allaha şükür hiç bir problemle karşılaşmadım