Şiş karın

Ynt: Şiş karın

Öncelikle geçmiş olsun galiba hayvan gaz yapmış yeşil ot veya buna benzer şeyler yediyse bundan olmuş olabilir tedavisine gelince biz bilindik yöntem zeytin yağı bildiğimiz maden suyu ve hamur maya yani biramayası (haşhaş tanesi gibi olanından) bunları bir şişede karıştırıp hayvana içirebilirsin veteriner ilacı olarak sürsil diye adlandırılan suda eriyen bir toz var geçmiş olsun tekrardan

Ağır Abi link=topic=43459.msg400676#msg400676 date=1305443876' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun galiba hayvan gaz yapmış yeşil ot veya buna benzer şeyler yediyse bundan olmuş olabilir tedavisine gelince biz bilindik yöntem zeytin yağı bildiğimiz maden suyu ve hamur maya yani biramayası (haşhaş tanesi gibi olanından) bunları bir şişede karıştırıp hayvana içirebilirsin veteriner ilacı olarak sürsil diye adlandırılan suda eriyen bir toz var geçmiş olsun tekrardan

Bizde yağ yöntemiyle yapıyoruz biraz düzeliyor. Teşekkürler.

düvenin karın boşluğuna bıçakla yaklaşık 1,5-2 cm lik delik aç ama deriye değil deriyle birlikte işkembeye de sonra oraya ince 1 boru gibi bişey tak en garanti yöntem bizim mallar sürekli meralrda yeşil ot veya yağmurlu havalarda yaş ot yediği için çok sık karşılaşıyoruz ve hep bu yöntemi kullanılırız veteriner de öyle yaptı birkere bizim köyde birisinin ineğine.Ama sen yinede son çare olarak düşün yani Allah korusunda tam ölürken bıçağı boynuna vuracağı karın boşluğuna vur tekrardan diyorum Allah korusun inşallah o seviyeye gelmez de.
Geçmiş olsun

Geçmiş olsun öle şişti diye hemen hayvanın karnını delme sakın gıda maddesi olarak kullandığımız sıvı yağlar ve sürgen diye bi ilaç şişi indirecektir bunun yanında hayvana gem vurmalısın oval bi tahtayı ağzına geçirip bağlıyorsun bu yöntemle yağsız ilaçsızda şişi indirirsiniz ama şişme olayı varsa devamı gelir genelde çoğunlukla şişme kesif yem le alakalı olur midede bakterilenmede olabilir,ben bu şekilde birçok hayvanı teavi ettim,hoplatan (LA-kırmızı renkliler) ağzına 5-10 gr sıkıyorum 4-5 gün yeminede toz karbon katıyorum bunun yanında mide rüninantlarıda veriyorum sonuç tedavi oluyor.

ıcı boş sert hortum bi karış olsun şişen hayvanın sag işkembesıne delık ac hemen hortumu sok cıkan gazdan zehırlenırsın dıkka zuha-*-st et bı ıkı saat sona cek ışkembe doner yaraya kantıran otunun yagını sur baharın ılk etapta fazla yeşil verme pacal yapalıştıra alıştıra ver *098*-