Bakan Çağlayan’dan tehdit !

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, “10 numara yağı farklı amaçlarla kullanmak isteyenler, anasından doğduğuna pişman olacak” diyerek, akaryakıt sektörünü uyardı. Mersin Akaryakıtçılar Derneği’nin genel kuruluna katılan Çağlayan

“Ben sizin satış fiyatlarınıza karışmam. Ama bilmenizi isterim ki, yüksek indirim yapıldığı zaman halk, ’Bunda bir pislik vardır’ diye akaryakıt satın almaz” dedi

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, 10 numara yağın mazot olarak kullanılmasından doğan soruna ilişkin olarak, “10 numara yağ Türkiye’nin problemidir. 10 numara yağı farklı amaçla kullanmak isteyenler, anasından doğduğuna pişman olacak. Çünkü bu ahlak dışı bir davranıştır” dedi.

Çağlayan, Mersin Akaryakıtçılar Derneği’nin (MADER) genel kurulunda yaptığı konuşmada, akaryakıt sektörünün ülke için sahip olduğu öneme işaret ederek, önümüzdeki süreçte yaşanacak sorunların giderilmesine katkı sağlayabilmek için genel kurula katıldığını söyledi.

10 numara şikayetleri

Akaryakıtçılardan, 10 numara yağın mazot olarak kullanılması nedeniyle sıkıntı yaşadıkları yönünde şikayet alan Çağlayan, “Biz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkemizin tüm imkanlarını bu konuda kullanacağız” dedi.

Bazı akaryakıt şirketlerinin istasyonlarda indirim tabelası yerleştirdiğini hatırlatan Çağlayan, şunları söyledi:

İndirime inanmıyorlar

“Ben sizin satış fiyatlarınıza karışmam. Ama bilmenizi isterim ki, siz oraya yüzde 12 değil, 22 indirim de yazsanız, farklı düşünülüyor. Yüksek indirim yapıldığı zaman halk, ‘Bunda bir pislik vardır’ diye akaryakıt satın almaz. İnandırıcı olmaz. Sizin iş yapma kabiliyetinizi artırmaz. İnanıyorum ki, bu konuda daha dikkatli olacaksınız. Şimdiye kadar Türkiye’nin petrol kaynağı yoktu. Ama artık yoğun şekilde dünyanın birçok ülkesiyle ortaklaşa inemediğimiz çukurların binlerce metre altına inerek, petrol arıyoruz. Ben inanıyorum ki, ülkemizde önemli bir petrol kaynağımız vardır. Türkiye yeniden bu konuda önemli teknolojik çalışmaları yürütüyor. Bugün sadece enerji ithalatı için 40 milyar dolar ödedik, sadece petrol ve doğalgaz için... Enerji ihtiyacımız her geçen artıyor. Eskiden var mıydı bu kadar klima? Bugün teknolojik imkanlar var ve insanlar bunu sonuna kadar kullanacak. Türkiye’nin her geçen enerji ihtiyacı artacaktır. Bugünden yarına tedbir almalıyız. Bugün petrol 110 dolara çıktı. Dolayısıyla petrol harcamamız artıyor. Bunun faturasını hep birlikte Türkiye ödüyor. Bu durum sürdürülebilir değil.”

Ynt: Bakan Çağlayan’dan tehdit !

Düşünceler eyleme dönüşmediği sürece yargılanamaz. İçimden bu adama öyle şeyler düşünüyorum ki esiy-*- kız-*-*

Şuna bak tehdit ediyo inadına 10 numara. adam gibi vergi alana kadar 10 numara iç-*-* iç-*-* iç-*-*

keykubat link=topic=43504.msg401213#msg401213 date=1305540665' Alıntı:
akaryakıttan bu kadar vergi almak ne kadar ahlaklı ise, 10 numara yağ kullanmakda o kadar ahlaklı.

Bu şartlarda 10 numara yağ kullanmak, akaryakıttan allınan vergilerin yanında çok daha ahlaklı. Esas ahlaksızlık bunların bu konuda hala konuşabilmeleri. noo*-*-

evet 12 haziran da süpriz var. adayların 260 tanesinin hukukçu kökenli olduğu söyleniyor.
akp için iktidar garanti. anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde ederlerse büyük süprizi
o zaman yapacaklar :(

10 numara yag da satıcının kaçırdıgı vergiler var sonucta ve kontrolsüzce her tür yagı 10 numara diye milete satıyorlar sonra pompacıların önünde kuyruk oluyor.. Ben bakanın konuşmasında öle abartılacak bişey görmedim tehdit çifçiye kullanıcıya değil satıcıya..yani aradaki komisyoncuya hem vergiden kaçırıyor hem çevreyi kirletiyor.. En basit olarak sattıgımız ürünü biz 1 e satıp pazardan 3 e alıyoruz bu sistemin degişmesi lazım..

bu bakan bu vergileri koymadı akaryakıta ! suçlu aramak gerekiyorsa bu vergileri nezaman kim koyduysa ona sormak lazım ! şimdi çarpıtma ile adamın hakkını yemeye gerek yok bugün heryerde petrol arıyorlar nükler enerji santrali kuruyorlar türkiyenin enerji açıgını gidermek için barajlar yapılıyor. Sn.bakanının görevini gayet iyi yaptığını düşünüyorum... 12 haziranda süpriz yapmayı düşünenler 3 kasım 2002 ve öncesini de düşünsünler.. Şuan yunanistanın durumuna bakın avrupa kriz yaşarken türkiye çok hafif atlattı küresel krizi bi çok kişinin haberi bile olmadı krizden..

Tarımda desteklemelerden ve hibelerden yararlanılsa gerçekten ciddi manada devlet para dagıttı.. ama türkiyede veraset sistemin de çogu çifçinin kendi üstüne yada intikali olmuş tarlası olmadıgından yararlanamıyor.. seçim sonrası miras ve arazi paylaşımı kanunları değişecek büyük ihtimal torba yasayla.. köyümüzde kooperatif kuralım hibeleri kaçırmayalım öncelikle..

10 numara yağ diyor sen mazotu kaç tl yaptın litresini benzin desen ayıpya bu kadar vergi bide hizmet yaptık diyorlar çiftçiye 2 kuruş destekleme verdi göz boyadı küçük çiftçi artık bitti bizim burda çok kişi 150-200 dekar arazisi var gübresiz ekiyor tarlasını masraf azalsın diye

gezegen link=topic=43504.msg401409#msg401409 date=1305569180' Alıntı:
tümosan lpg li traktör yaptı bide buharlı yparsa.... su ve odun onları yakarık zuha-*-s zuha-*-s
emin ol suyada vergi cikarirlar, ona cikaramasalar bile ucuz maliyetle calisan tasitlara yillik 5 10 bin vergi bindirirler... Yaw avrupa ülkeleri vergi sayesinde ayakta. Ama böyle degil. Mücevherden vergi alma, kuyumcudan vergi alma, eczacidan vergi alma sonra vergi bizim tek caremiz de nerde ihtiyac icin kullanilan ürün var ondan vergiyi kat kar al..