Emektar ford 3610s domates yeri hazırlıyor...

Ynt: Emektar ford 3610s domates yeri hazırlıyor...

Paylaşım için teşekkürler. Şeftali fidanları büyüyene kadar, tarlaya domates ekeceksiniz ama fidanların diplerine yakın yerlerin sürülmesi fidanların çapıklarına zarar vermezmi? Bursa taraflarında da domatesçilik yaygınmı?

768 link=topic=43575.msg402736#msg402736 date=1305749848' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler. Şeftali fidanları büyüyene kadar, tarlaya domates ekeceksiniz ama fidanların diplerine yakın yerlerin sürülmesi fidanların çapıklarına zarar vermezmi? Bursa taraflarında da domatesçilik yaygınmı?
evet yaygın bilhassa kemalpaşa we karacabeyde en az eken 50 60 dönüm ekiyo bizimkisi fidanların büyümesine faydalı olsun diye fidan diplerinin çizilerini çok az batırıyorum sıra düz gitsin diye damlama çekicem yarın onlara bi taşla iki kuş hem domatesler sulanıyo hem fidanlar içlerine domates ekmenin daha çok yararı oluyo fidanlara...

doganbey1 link=topic=43575.msg402744#msg402744 date=1305750226' Alıntı:
elinize sağlık kombine tarım :) hem meyva hem sebze
ee napcan kardeşim fidan 4 seneden önce meyve vermez kendine çalışır o zamana kadar o 4 senedede böylelikle fidanların bakım masraflarını çıkarmaya çalışıyoruz...

GENÇ EYMIRLİ link=topic=43575.msg402764#msg402764 date=1305750885' Alıntı:
Dediğin gibi ne çıkarırsan o kâr masrafını kurtarsın. . . Bu arada ford çok güzel emektar değil canavar bu:) bu motorlar çok hoşuma gidiyo
yani fidanın masrafı çok cepten çıkmaktansa böyle hem masrafı çıkıyo bazı yıllar güzel para yapıyo kalan paraylada mazot stok yapıyorum bir dahaki sene için. motordan çok memnunuz ilk sahibiyiz babamla benden başka bineni yok temiz kullandık....

ahmet kardeş sonunda gördüm senin gandi yi arka lastiklerin numarası nedir... Orjinalden yarım çamurluk galiba el ağırlıklarda faydalı olur bu traktörde çünki normal 3610 dan düz dingilı sayesinde ve dingilı tuttan döküm sayesinde 20 30 cm daha uzun çekişi daha çok ama düzlerinde şöyle bi avantajı var daha az ön kaldırması ve yüke daha girgin olması gibi çünki aynı ağırlıkda ön tekerler daha geride olunca fizik kurallarına göre öyle oluyor.. Birde 3855 hema var bununla aynı özellikde tek farkı disk frenli olması ... Ben bi 3855 bulup 3610s motoru takmayı düşünüyorum turbo intercool gibi verimli eklentiler yapıp 640 ın jantları ile daha heybetli bi görüntüsü olacak tüm ağırlıkları tam olacak pekilde tam 500 kg ağırlık+ve 300 400 kg kabin 800 kg ve 15 hp güç artışı olabilir yani 3320 kg ağırlığında 70 hp gücünde bi canavar olacak sanırım :D biraz uçuk tuzlu bi proje ama mükemmel bi şaheser çıkacak ortaya..

demir45 link=topic=43575.msg404949#msg404949 date=1306009056' Alıntı:
Bereketli olsun.Domates ekimi için yer biraz fazla topaçlı değil mi?Kökler tutunabiliryor mu acaba?
orası kirizma yeri tekli pullukla sürüldü ve şu anda damlamalar çalışyo bir güne yakın çalıştıktan sonra tezeklerden eser kalmıyo un gibi dağılıyo...

Black.Boyss.37 link=topic=43575.msg404945#msg404945 date=1306008848' Alıntı:
ahmet kardeş sonunda gördüm senin gandi yi arka lastiklerin numarası nedir... Orjinalden yarım çamurluk galiba el ağırlıklarda faydalı olur bu traktörde çünki normal 3610 dan düz dingilı sayesinde ve dingilı tuttan döküm sayesinde 20 30 cm daha uzun çekişi daha çok ama düzlerinde şöyle bi avantajı var daha az ön kaldırması ve yüke daha girgin olması gibi çünki aynı ağırlıkda ön tekerler daha geride olunca fizik kurallarına göre öyle oluyor.. Birde 3855 hema var bununla aynı özellikde tek farkı disk frenli olması ... Ben bi 3855 bulup 3610s motoru takmayı düşünüyorum turbo intercool gibi verimli eklentiler yapıp 640 ın jantları ile daha heybetli bi görüntüsü olacak tüm ağırlıkları tam olacak pekilde tam 500 kg ağırlık+ve 300 400 kg kabin 800 kg ve 15 hp güç artışı olabilir yani 3320 kg ağırlığında 70 hp gücünde bi canavar olacak sanırım :D biraz uçuk tuzlu bi proje ama mükemmel bi şaheser çıkacak ortaya..
biz bunun ilk sahibiyiz ve çok memnunuz bunun üzerine 5 tane traktör değiştirdik bundan vazgeçemedik frenlerine falan öyle güzel ayar tutturduk ki disk frene hiç ihtiyaç duymuyoruz önüne ağırlıklarınıda taktımmı canavar oluyo lastikleri 14.9.28 balon tip babam bunu sipariş üzerine bahçe tipi çıkarttırmış egzoz falanda orjinal altta bu değilde amcamın motoru çok güzel oda bunun aynısı orjinal saati çalışıyo 3100 saatte satmayı düşünüyo çifçiliği bırakacak onu almayı düşünüyorum ben...

2 li çizgi makinası ufak bu canavara yaw ben 3 lü takip fasulye yerini çizdim köküne kadar batırdm aleti ford kafayı dikdi gene çekiyor hey maşallah babam görmüş öyle yaptığı mı yanıma geldi bana kızdı niye derin sürüyon diye bende dedim traktörün gücünü deniyorum dedim babamda dedi yanlış yerde deniyosun dedi o makina bu traktore ufak dedi pullukda denerz dedi john derenin bozulduğu bi gün 3 14 numarayı forda takip tarlaya gittim tav mükemmeldi bulgur gibi dağılıyor du toprak takdim takviye 4 de batırdm pullulları banamsn demiyor ama veriyor kara dumanın gözüne gözüne hey yavrum benim :D bi tanedir 3610 luk kıymetli traktör.

Ahmet745 link=topic=43575.msg404965#msg404965 date=1306010025' Alıntı:
biz bunun ilk sahibiyiz ve çok memnunuz bunun üzerine 5 tane traktör değiştirdik bundan vazgeçemedik frenlerine falan öyle güzel ayar tutturduk ki disk frene hiç ihtiyaç duymuyoruz önüne ağırlıklarınıda taktımmı canavar oluyo lastikleri 14.9.28 balon tip babam bunu sipariş üzerine bahçe tipi çıkarttırmış egzoz falanda orjinal altta bu değilde amcamın motoru çok güzel oda bunun aynısı orjinal saati çalışıyo 3100 saatte satmayı düşünüyo çifçiliği bırakacak onu almayı düşünüyorum ben...
düz 3610 la aynı ebatda eğer amcan satarsa ben bi babamla konuşm eğer alabilirsek alırız herhangi birini farketmez yeterki s olsun .. Harbi süper traktörms bayıldım ben bu motora yaw .. Peki bunun motor bloğu kaç t6 mı ?..